СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Профессиональная классификация

Профессиональная классификация Классификатор профессий ДК 003:2010. Справочник квалификационных характеристик ДКХП. Составление должностных инструкций

Ответ
 
Опции темы
Старый 05.03.2021, 11:35   #41
eloissa
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для eloissa
 
Регистрация: 26.10.2008
Адрес: Одесса
Сообщений: 1,635
Вы сказали Спасибо: 644
Поблагодарили 1,241 раз(а) в 881 сообщениях
По умолчанию

Я не зрозуміла, до чого ви це все написали Яке питання, який конфлікт?
Цитата:
Сообщение от Слава Посмотреть сообщение
...на мою думку якщо у тебе немає ліцензії ти не маєш права підвищувати розряд працівникові.
Тобто? Розряд взагалі-то підвищують на підприємстві на підставі документа про присвоєння кваліфікації та рішення кваліфікаційної комісії. І якщо цей документ виданий якоюсь шарашкіною конторою, навряд чи його хтось буде розглядати як підставу для підвищення розряду. Чи Ви вважаєте, що тут всі такі, що підвищують розряди працівникам так просто, за гарні очі?
__________________
Правд много, а истина одна) Мы найдем ее, уважаемые коллеги!
eloissa вне форума   Ответить с цитированием
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» eloissa за это полезное сообщение:
Andry (05.03.2021), Мотя (11.03.2021)
Старый 05.03.2021, 14:35   #42
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,916
Вы сказали Спасибо: 4,184
Поблагодарили 9,443 раз(а) в 5,471 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Слава Посмотреть сообщение
...діяльність підприємств, організацій та установ з надання освітніх послуг з професійного навчання, яке передбачає видачу свідоцтва державного зразка, підлягає ліцензуванню...
Я б вам порадив почитати закон "Про освіту", щоб зрозуміти термінологію - що таке освітні послуги і що таке свідоцтво державного зразка.
Говорячи простіше - до свідоцтв державного зразка відносяться дипломи, сертифікати, атестати і свідоцтва, зразки яких затверджені державними НПА і які видаються на підставі Рішення державної кваліфікаційної комісії.

Цитата:
Сообщение от Слава Посмотреть сообщение
Отже на мою думку якщо у тебе немає ліцензії ти не маєш права підвищувати розряд працівникові.
Невірна думка.
Згідно ст.96 КЗпП України "...присвоєння кваліфікаційних розрядів робітникам провадиться власником або уповноваженим ним органом згідно з тарифно-кваліфікаційним довідником за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником)".
Тобто на підприємстві (без будь яких ліцензій! ) розробляють положення про присвоєння робочих кваліфікаційних розрядів і створюють атестаційну комісію (в яку зазвичай включають керівника відповідного структурного підрозділу, працівника відділу кадрів, інженера з охорони праці, і, при наявності, представника профспілкової організації).
Рішення комісії оформлюють протоколом, і на цій підставі видають наказ про присвоєння чергового кваліфікаційного розряду, про що роблять запис в трудову книжку.
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Andry за это полезное сообщение:
eloissa (05.03.2021), Мотя (11.03.2021)
Старый 11.03.2021, 10:14   #43
Слава
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 19.06.2009
Сообщений: 50
Вы сказали Спасибо: 11
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Я своїм постом вище хоті би просто звернути увагу на ЛИСТ від 25.05.2017 р. N 421/0/126-17 "Щодо організації професійного навчання на виробництві." МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ,щоб ви його прочитали та отримати коментарі на нього. Лист повністю не викладав, а то він на 3 сторінки. Цей лист є у вільному доступі в інтернеті.
Цитата:
Сообщение от Andry Посмотреть сообщение
Тобто на підприємстві (без будь яких ліцензій! ) розробляють положення про присвоєння робочих кваліфікаційних розрядів і створюють атестаційну комісію (в яку зазвичай включають керівника відповідного структурного підрозділу, працівника відділу кадрів, інженера з охорони праці, і, при наявності, представника профспілкової організації).
Рішення комісії оформлюють протоколом, і на цій підставі видають наказ про присвоєння чергового кваліфікаційного розряду, про що роблять запис в трудову книжку.
Дайте будь ласка силку на нормативний документ та пункт де це написано, а то щось не можу знайти.
Слава вне форума   Ответить с цитированием
Старый 11.03.2021, 12:27   #44
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,916
Вы сказали Спасибо: 4,184
Поблагодарили 9,443 раз(а) в 5,471 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Слава Посмотреть сообщение
Я своїм постом вище хоті би просто звернути увагу на ЛИСТ від 25.05.2017 р. N 421/0/126-17 "Щодо організації професійного навчання на виробництві." МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ,щоб ви його прочитали та отримати коментарі на нього
По перше, лист - це ще не нормативний акт, а лише коментар певної посадової особи до НПА.
А по друге, коментар до коментара - це вже буде виглядати якось дивно
Цитата:
Сообщение от Слава Посмотреть сообщение
Дайте будь ласка силку на нормативний документ та пункт де це написано, а то щось не можу знайти.
Я вам дав посилання на нормативний акт - ст.96 КЗпП України
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Andry за это полезное сообщение:
eloissa (11.03.2021), Мотя (11.03.2021)
Старый 11.03.2021, 12:31   #45
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,454
Вы сказали Спасибо: 14,931
Поблагодарили 20,407 раз(а) в 10,137 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Слава Посмотреть сообщение
Я своїм постом вище хоті би просто звернути увагу на ЛИСТ ...
Дайте будь ласка силку на нормативний документ та пункт де це написано, а то щось не можу знайти.
1.
Вам дали ссылку на НД:
Цитата:
Сообщение от Andry Посмотреть сообщение
..
Згідно ст.96 КЗпП України ...
2.
Цитата:
Сообщение от Слава Посмотреть сообщение
...
Отже на мою думку якщо у тебе немає ліцензії ти не маєш права підвищувати розряд працівникові.
Вам, инженеру по ОТ, простите, зачем заморачиваться данным вопросом?
Есть ОК, есть директор - это их забота!
3,
Цитата:
Сообщение от Слава Посмотреть сообщение
...Слід зазначити, що діяльність підприємств, організацій та установ з надання освітніх послуг з професійного навчання, яке передбачає видачу свідоцтва державного зразка, підлягає ліцензуванню (Ліцензійні умови провадження освітньої діяльності закладів освіти затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2015 N 1187).
Не підлягають ліцензуванню послуги з підвищення кваліфікації, яке не передбачає підвищення кваліфікаційного розряду та видачу документа державного зразка.
...
О каких, простите, услугах Вы ведете речь? Если речь идет о повышении разряда на предприятии!
Мы этот вопрос разбирали в этой теме, нет желания за рыбу гроши дальше:
https://forum.hrliga.com/showthread.php?t=3804

Вы какую цель преследуете, задав этот вопрос? Из серии: а поговорить? Или в чем Ваш вопрос? Лично я так и не поняла!
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Мотя за это полезное сообщение:
eloissa (11.03.2021)
Старый 11.03.2021, 13:12   #46
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,916
Вы сказали Спасибо: 4,184
Поблагодарили 9,443 раз(а) в 5,471 сообщениях
По умолчанию

Що стосується освітніх послуг, так в Законі "Про освіту" дано конкретне визначення:
Цитата:
"...освітня послуга - комплекс визначених законодавством, освітньою програмою та/або договором дій суб’єкта освітньої діяльності, що мають визначену вартість та спрямовані на досягнення здобувачем освіти очікуваних результатів навчання;
...суб’єкт освітньої діяльності - фізична або юридична особа (заклад освіти, підприємство, установа, організація), що провадить освітню діяльність"
У мене є великі сумніви, що Ваше підприємство провадить освітню діяльність...

Тому я б порадив читати не листи, а відповідні НПА, наприклад - "Порядок створення комісії для підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями", затверджений Наказом Мінсоцполітики від 16.12.2013 №875/1776.
А потім, взявши його за зразок, розробити на підприємстві власне положення про присвоєння робочих кваліфікаційних розрядів і створити атестаційну комісію.
До речі, у нас на порталі ви можете знайти зразок Положення про атестацію
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Andry за это полезное сообщение:
Мотя (11.03.2021), Слава (16.03.2021)
Старый 11.03.2021, 23:51   #47
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,454
Вы сказали Спасибо: 14,931
Поблагодарили 20,407 раз(а) в 10,137 сообщениях
По умолчанию

И, все же:
Цитата:
Сообщение от Мотя Посмотреть сообщение
Вы какую цель преследуете, задав этот вопрос?
Цитата:
Сообщение от eloissa Посмотреть сообщение
Я не зрозуміла, до чого ви це все написали Яке питання, який конфлікт?
Я изучила контент ув. Славы!
Все его посты - в подобном стиле: отвергающе-утверждающе- вопрошающие-самому себе отвечающие!
Не работник ОК.
Зачем такие вопросы-ответы - непонятно.
Цитата:
Сообщение от Andry Посмотреть сообщение
Що стосується освітніх послуг, так в Законі...

Тому я б порадив читати не листи, а відповідні НПА, наприклад - ....
А потім, взявши його за зразок, розробити на підприємстві....
До речі, у нас на ... ви можете знайти зразок ....Положення про атестацію
Все выкладки предоставили, Андрей? ? Горяченькие, готовенькие. А сами проглотить не хотели бы за Славу?

А, быть может, ув. Славе надо было честно задать вопрос: "как на предприятии проводится повышение разряда? Это надо не мне, а моему брату-свату-другу-куму/ пишу научную работу/ статью и т.д. до бесконечности..."
Но вот такие завуалированные под утверждения вопросы - не очень хорошее впечатление оставляют.
Чувствуешь себя идиотом!!! На фоне ув. Славы!
На каком основании мы обязаны оправдываться и что-то доказывать там, где не требуется?
Вопроса-то НЕ БЫЛО! От слова - совсем!!!

Ув. Слава!
Прошу Вас, вот подобные посты - больше не надо писать, хорошо?:

Цитата:
Сообщение от Слава Посмотреть сообщение
Я інженер з оп. ... я контролюю, організовую, а ВК займаеться "чорновою" роботою пичатає списки, зводить їх і так далі під моїм чутким керівництвом.
Цитата:
Сообщение от Слава Посмотреть сообщение
Дайте будь ласка силку на нормативний документ та пункт де це написано, а то щось не можу знайти.
Как может работник, который контролирует работу ОК, руководит отделом кадров - не найти НД?
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя вне форума   Ответить с цитированием
Эти 3 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Мотя за это полезное сообщение:
Andry (12.03.2021), eloissa (12.03.2021), Слава (16.03.2021)
Ответ


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 07:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2021 © «МЕДИА-ПРО» 2021 © «HR-Лига»