Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Отпуска (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Дополнительный отпуск «чернобыльцам» (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=904)

Iren@ 14.10.2009 15:10

Цитата:

Сообщение от anatol_ua (Сообщение 75655)
У разі настання тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві, під час перебування у щорічній (основній чи додатковій) відпустці допомога надається у порядку та розмірах, установлених цим Законом.
Следовательно, ЛН оплачиваете полностью (в размере 100% при предоставлении копии Чернобыльского удостоверения).
3. Часть Чернобыльского отпуска, попавшая на время болезни, увы, не компенсируется !

Хвилиночку! Я щось не зрозуміла - на вашу думку, пане Анатолію, оплачується і "чорнобильська" відпустка і листок непрацездатності одночасно? Що значить - "не компенсується", якщо відпускні, як правило, ДО відпустки виплачують?

anatol_ua 15.10.2009 15:35

Ні в якому разі !!!:acute:

ЛН оплачуються на 100% за всі дні, що в ньому вказані.
За дні відпустки, що попали на дні ЛН, бухгалтерія повинна зробити перерахунок (зняти оплату відпустки, тому що за ці дні нарахована оплата ЛН).
Ці ж дні потім не компенсуються ще якимось відпочинком (додатковою відпусткою), тобто не переносяться.

BOSS 29.12.2009 10:22

Чи можна надати чорнобильську відпустку, частина якої припадає на наступний рік?
 
Доброго дня!!! Шановні колеги!!! Допоможіть розібратись в ситуації, що склалась:
працівник приніс заяву з проханням надати ЧОРНОБИЛЬСЬКУ ВІДПУСТКУ з 30 грудня поточного року, частина якої перейде на наступний 2010 рік. Як мені бути в даній ситуації??? Чи можу я надати йому дану відпустку в даній ситуації???:redface:

BOSS 29.12.2009 14:16

АУУУ!!! Шо ніхто не хоче допомогти у вирішенні проблеми???:help:

Таисия 29.12.2009 14:34

А в чем собственно проблема?
Если дело в периоде отпуска, то просто в приказе указываете за какой год дается отпуск.

ARKTIKA 29.12.2009 17:00

Если отпуск предоставлен в конце года и его часть приходится на следующий год, то считается, что этот отпуск полностью предоставлен за тот год, на который приходится его начало, т.е. будет считаться, что отпуск предоставлен за 2009 год (письмо Минтруда от 14.05.2006 г. № 206/13/116-06).

hr3 29.12.2009 17:13

Цитата:

Сообщение от ARKTIKA (Сообщение 85024)
(письмо Минтруда от 14.05.2006 г. № 206/13/116-06).

Я прошу прощения, но не могли бы Вы дать ссылку на Письмо или же выложить это письмо на форуме, если оно небольшое. Нигде не могу его найти. Люблю, знаете ли, собирать всякие такие докУменты:)

ARKTIKA 29.12.2009 17:16

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ


ЛИСТ

від 14.06.2006 р. N 206/13/116-06


На Ваше звернення повідомляємо.
Пунктом 22 статті 20 та пунктом 1 статті 21 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" надано право особам, віднесеним до категорії 1 - 2 потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, на використання чергової відпустки в зручний для них час, а також на отримання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 робочих днів на рік. Ця відпустка є гарантованою державою пільгою.
Вона не належить до виду щорічних, визначених пунктом 1 статті 4 Закону України "Про відпустки", на неї не поширюються норми цього Закону, передбачені для щорічних відпусток.
Відповідно до частини другої статті 5 Закону України "Про відпустки" святкові та неробочі дні при визначенні тривалості саме щорічних відпусток та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей (стаття 19 цього Закону), не враховуються.
Отже, у випадку, коли святкові та неробочі дні припадуть на час вищезгаданої додаткової відпустки, вона не буде подовжена на ці дні.
Така відпустка має бути використана протягом календарного року, якщо працівник не реалізував своє право на неї в поточному році, перенесення її на наступний рік не допускається.
У випадку, коли працівникові була надана така додаткова відпустка у кінці 2005 року і частина її припала на 2006 рік, це вважатиметься відпусткою за 2005 рік. У 2006 році працівник матиме право на неї повної тривалості.
Відповідно до частини першої статті 5 Закону України "Про відпустки" тривалість відпусток визначається цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами України і незалежно від режимів та графіків роботи розраховується в календарних днях.
Міністерством праці України від 12.02.97 N 10/2-493 було надано роз'яснення щодо практичного застосування частини першої статті 5 Закону України "Про відпустки", яким передбачено проводити перерахунок тривалості щорічної основної і додаткової відпусток з робочих в календарні дні за наступною формулою:

N р.д. х 7
N к.д. =
—————

6

де:
N к.д. - тривалість відпусток в календарних днях;
N р.д. - тривалість відпустки в робочих днях;
7 - тривалість тижня в календарних днях;
6 - тривалість тижня в робочих днях, за якою обчислювалась тривалість відпустки до прийняття Закону України "Про відпустки".
Враховуючи викладене, додаткова відпустка, передбачена статтями 20 та 21 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", має надаватися з розрахунку 16 календарних днів.

Начальник відділу
умов та режимів праці

Г. Максименко

Iren@ 29.12.2009 17:18

Цитата:

Сообщение от BOSS (Сообщение 85000)
АУУУ!!! Шо ніхто не хоче допомогти у вирішенні проблеми???:help:

Напевне, хочуть, щоб ви скористалися пошуком по форуму, адже тему неодноразово обговорювали. :)
Цитата:

Сообщение от hr3 (Сообщение 85025)
Я ...не могли бы Вы дать ссылку на Письмо или же выложить это письмо на форуме...

Гм... на форуме только что по поиску я его прочитала раза 4. ;)
http://hrliga.com/index.php?module=n...op=view&id=170
http://forum.hrliga.com/showthread.p...F3%F1%F2%EA%2A

hr3 29.12.2009 17:32

ПРРРРошу прощения :oops:
Не там искала:redface:


Часовой пояс GMT +3, время: 23:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2021 © «МЕДИА-ПРО» 2021 © «HR-Лига»