Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Отпуска (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Дополнительный отпуск «чернобыльцам» (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=904)

Лена 01.11.2007 12:06

Не переносится. Дополнительный отпуск чернобыльцам можно отгулять только в текущий период.

Наточка 02.11.2007 15:17

Вот письмо, почитайте. Тут все написано.
Мін.труда Лист від 17 листопада 2006 р. № 415/13/116-06

Щодо пільгової відпустки громадянам,
віднесеним до категорій 1 та 2 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Згідно зі статтею 24 Закону України «Про відпустки» у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей.
Тобто норма щодо виплати компенсації за невикористані дні відпустки поширюється лише на вищезазначені види відпусток — щорічні відпустки та додаткову відпустку працівникам, які мають дітей (ст. 19 цього Закону).
Згідно з пунктом 22 статті 20 та пунктом 1 статті 21 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» особам, віднесеним до категорій 1 та 2 державою гарантовані компенсації та пільги щодо використання чергової відпустки у зручний для них час, а також отримання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 робочих (16 календарних) днів на рік.
Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» не зазначено, що додаткові відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 робочих (16 календарних) днів на рік, які надаються особам, віднесеним до категорій 1 та 2, належать до виду щорічних відпусток.
Існує ряд відмінностей відпусток, які надаються на підставі статей 20 та 21 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» порівняно до щорічних відпусток.
В першу чергу необхідно зазначити, що відпустка громадянам, віднесеним до категорій 1 та 2, визначена Законом як пільга та компенсація.
На відміну від виду щорічних відпусток, зазначена відпустка не пов’язана із робочим процесом і надається незалежно від часу роботи на підприємстві, установі, організації.
Якщо витрати, пов’язані з оплатою щорічних відпусток, здійснюються за рахунок коштів підприємств, призначених на оплату праці, або за рахунок коштів фізичної особи, в якої працюють за трудовим договором працівники, а в установах та організаціях, що утримуються за рахунок бюджетних коштів, оплата цих відпусток провадиться із бюджетних асигнувань на їх утримання, то фінансування видатків по відшкодуванню витрат на оплату відпусток, що надаються особам, віднесеним до категорій 1 та 2, провадиться у відповідності до ст. 1 Закону України «Про формування, порядок надходження і використання коштів Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення», за рахунок коштів Фонду. Тобто джерела покриття витрат на ці відпустки різні.
Враховуючи вищезазначене, відпустка, яка надається на підставі статей 20 та 21 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» не відноситься до виду щорічних відпусток, а тому на них не може бути поширене право на виплату компенсації, передбачене статтею 24 Закону України «Про відпустки», а також порядок надання щорічної відпустки, право на перенесення та поділ щорічної відпустки на частини відповідно до статей 10, 11 та 12 цього ж Закону.

Начальник відділу умов та режимів праці Г. МАКСИМЕНКО


и еще одно

ЛИСТ
від 19 червня 2007 р. № 195/13/116-07
Щодо додаткових
відпусток із збереженням заробітної плати
Департаментом з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці розглянуто <…> звернення і повідомляємо.
Пункт 22 ст. 20 та п. 1 ст. 21 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» дає право особам, віднесеним до категорії 1–2 потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, на використання чергової відпустки у зручний для них час, а також отримання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 робочих (16 календарних) днів на рік. Ця відпустка є гарантованою державою пільгою, а тому роботодавець зобов’язаний забезпечити це право працівника впродовж року.
Зазначена відпустка не належить до виду щорічних відпусток, визначених пунктом 1 статті 4 Закону України «Про відпустки», на неї не поширюються норми цього Закону, передбачені для щорічних відпусток.
Святкові та неробочі дні (ст. 73 КЗпП) при визначенні тривалості щорічних відпусток та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей (ст. 19 цього Закону), не враховуються (ст. 5 Закону України «Про відпустки»).
Отже, на відміну від щорічних додаткових відпусток, додаткова відпустка, передбачена статтями 20 та 21 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», не підлягає подовженню на святкові та неробочі дні, тобто ці дні включаються в розрахунок тривалості цієї відпустки і відповідно підлягають оплаті у порядку, встановленому законодавством.
Середню заробітну плату для оплати працівникам додаткових відпусток, передбачених п. 22 ст. 20 та п. 1 ст. 21 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», обчислюють згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. № 100 (із змінами).

Директор Департаменту з питань
державного регулювання заробітної
плати та умов праці

О. ТОВСТЕНКО

ШевАл 05.12.2007 09:36

Чернобыльский отпуск
 
Уважаемые кадровики.
Подскажите, что можно сделать в следующей ситуации:
сотрудник работает на фирме с прошлого года, за месяц до окончания текущего заявляет, что у него удостоверение чернобыльца 2 ст. со всеми вытекающими льготами и просится в доп. отпуск. Чернобылец он у нас первый и единственный, т.о. по данному поводу мы не регистрировались в фонде, не открывали соотв. счет и пр. Насколько я знаю. ни отказать в таком отпуске ни компенсировать деньгами мы не можем, а если отпустим, то компенсировать фирме затраты на отпуск не успеем, т.к. бюджет фонда уже расписан. Отсюда вопрос, какие есть альтернативы и как при этом подстраховаться от возможного иска предприятию, если отпуск либо компенсация будут сотруднику предоставлены, но не как чернобыльские? :dont know:

esar 05.12.2007 09:47

Однозначно: відпустку ви зобов'язані надати.

Наточка 05.12.2007 12:11

Мне тоже интересно как в таком случае предоставлять отпуск? Никто ведь не компенсирует его? Предприятие ведь не виновато, что сотрудник не подал соответствующие документы вовремя.

serzh_07 11.12.2007 15:28

Чернобыльский отпуск
 
Уважаемые коллеги. Подскажите пожалуйста имеет ли право чернобылец взять отпуск за 2007 год например 20 декабря, т.е. если часть отпуска переносится на следующий 2008 год. И если можно ссылку на нормативный документ. Прошу очень срочно нужно, прямо сейчас. Возникли проблемы с бухгалтерией и директором.

serzh_07 11.12.2007 15:44

Хочу добавить, что у меня есть письмо Минтруда и соцполитики Украины 142/20/112-06 от 31.03.2006 года где указано, что чернобылец имеет право взять отпуск и 30 декабря, но вышеупомянутые лица упрямы как ослы.

Anastasia_ 11.12.2007 17:21

Вы сами себе ответили. :dont know: Уже обсуждалось на форуме - упрямятся, значит пусть они доказывают Вам, что этого делать нельзя, а не Вы им.

serzh_07 12.12.2007 09:30

Да Anastasia я прекрасно понимаю, что вышеупомянутое письмо как раз и есть основание для предоставления данного отпуска но они конкретно заупрямились. В конечном итоге я их вчера всё-же "добил", при главбухе позвонив в Управление где им всё разжевали и положили в рот. :thumbs up:

Anastasia_ 12.12.2007 15:50

Жалко, что из-за таких ослов, как ваши бухгалтера (директор - это святое :D ) и как некоторые наши коллеги (такие везде есть) приходится тратить время на доказательства. Хотя, как говорили наши эксперты на Лиге (Николай Типатов по-моему), - это тоже надо рассматривать, как профессиональный рост. Набираемся опыта, так сказать. :D Удачи!


Часовой пояс GMT +3, время: 23:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2021 © «МЕДИА-ПРО» 2021 © «HR-Лига»