Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Отпуска (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Дополнительный отпуск «чернобыльцам» (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=904)

anatol_ua 24.02.2009 18:22

Цитата:

Сообщение от Tety
До anatol_ua Якщо компенсацію здійснювати згідно правил, то Управління п. та с.з. зайвих грошей Вам не компенсує :( (як до прикладу і лікарняних Соцстрах понад норму не верне) - я не бачу що тут потрібно пояснювати працівнику, людина відпочиває і отримує за це майже 77% від з/п (при тім що вона НІЧОГО не робить)

1. Управління праці поверне вам кошти років через десять :lol:
(пригадайте, путівки Чорнобильцям, харчування і т.і.).
2. Зайвих точно не компенсує, але ж працівник-Чорнобилець все одно не доотримає значну суму, яку міг би витратити на вітаміни, ліки і т.п. :eek:
3. На цих людей треба молитись, а не "нагрівати руки" на їх відпускних... :twisted:
4. У відпустці зазвичай не "НІЧОГО не робить", а лікується і відпочиває, щоб потім з новими силами працювати на хазяїна.
І красти у нього його (зароблені) гроші - величезний гріх !!!
Вибачте, не стримався :redface:

"Но действия ведёте в верном направлении"
"Место встречи изменить нельзя"

Tety 24.02.2009 18:51

anatol_ua, Ви мене прямо злодієм виставили :(, а я всього лиш хочу знайти відповідь на питання про відпустки, адже ми всі тут ділимось порадами, і намагаємось одне одному помогти
Ми ще з Управлінням не стикались. Якщо у Вас був досвід і Ваша фірма в них зареєстрована, чи могли б розказати про деталі, будь-ласка
Щодо п.2 - то якщо не можна компенсувати - про що ж розмова далі...
п. 3 - Зла я сьогодні - не коментуватиму цього
п. 4 - Ми всі люди працюємо на хазяїна - а хто не хоче заробляти собі на хліб своєю працею, той сидить вдома або займається крадіжками (не залежно від статусу чи інвалідності)
PS. А що робити людині (наразі відносно здоровій), яка немає роботи, яка 3-ій місяць без з/п., в якої діти - коли держава не стримала інфляцію і виставила людину на вулицю?? Можна найти багато кого жаліти, калік, інвалідів, бездомних. Я особисто Чорнобильців шкодую, за те що Держава з ними зробила, а тепер та ж держава дає якісь пільги і компенсації. І якщо Держава (у лиці працівників Управління п.та с.з.) каже що компенсує 14 днів - то моя справа душі двічі уточнити а чи не може таки бути 16, що я і зробила
Уявімо що завтра держава прийме закон, що ПДВ = 30%, то не залежно від наших вподобань саме так воно і буде. Нам нажаль багато чого може не подобатись, але суть питання від цього не міняється.

hr3 25.02.2009 12:39

Стоп, знатоки, Вы запутали всех!
Действительно, закон о чернобыльцах был принят в 1991 г.
там расчет велся в рабочих днях.
Выходит внесение изменение к закону "14 рабочих (16 календарных) дней в 2007 г., когда у нас стандарт уже 5-дневная рабочая неделя (норма рабочего времени на год0 Тогда объясните: откуда взялась цифра 16 :dont know: ?Логично предположить, что взялась она из формулы 14*7/6=16 дн.
Если же считать, что 14 рабочих положено чернобыльцу, то выходит 18 календ. дней в общем подсчете. (а не 16 к.д.) Есче до внесения изменений в 2007 г. мы с бухгалтером считали 16 к.д.(включая СБ и ВС) именно по формуле перерасчета рабочих дней в календарные после письма Минтруда. Фонд , ессественно, возвращал деньги не за 14 рабочих , а за 12 рабочих дней. (вместе 16 календ).
Или я чего-то не понимаю?

Iren@ 25.02.2009 12:51

Цитата:

Сообщение от hr3
Стоп, знатоки, Вы запутали всех!

Щоб (Боже борони), нікого не заплутувати, прибираю свою відповідь.

hr3 25.02.2009 12:58

А чому Ви прибрали свою відповідь?

anatol_ua 25.02.2009 13:20

Шановна Tety !
Прошу мене вибачити :redface: , можливо я неправильно трактував Вашу фразу
людина відпочиває і отримує за це майже 77% від з/п (при тім що вона НІЧОГО не робить)

Головне, на мій погляд, ми вирішили:
1. Надавати Чорнобильцям додаткову відпустку у 16 к.д.
2. Вимагати від управління праці та соцзахисту відшкодування коштів на цю відпустку.
(вішкодують чи ні, головне - подати необхідні документи :wink: )
3. Поважати одне одного
(я маю на увазі учасників HR Ліги :) )
http://i.smiles2k.net/aiwan_smiles/drinks.gif

Tety 25.02.2009 13:29

Як же тут не заплутатись, коли закони одне одному не відповідають (сама 5 днів не могла вняти що тут і до чого)
Цитата:

Выходит внесение изменение к закону "14 рабочих (16 календарных) дней
Ні, якраз суть проблеми в тому що Законі про статус Чорнобильців ніхто змін не вносив :( і зараз пп. 22) такий - використання чергової відпустки у зручний для них час, а також отримання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 робочих днів на рік."
А в постанову 936 (яка регулює використання державних коштів) зміни внесли - " п. 4, пп. 9) оплата додаткової відпустки громадянам строком 14 робочих днів (16 календарних днів) відповідно до пункту 22 частини першої статті 20.... Закону "
І що робити кадровику, який документ брати за основу коли відповідності між Законом і Положенням немає :(

Форумчани, чи був у Вас досвід співпраці з Управлінням праці і соц.захисту, чи могли б розказати про деталі, поділитись досвідом :wink:

До anatol_ua, - п. 6 Постанови 936 каже - Керівники підприємств несуть персональну відповідальність за своєчасність подання розрахункових документів до уповноваженого органу та правильність призначення і нарахування компенсаційних виплат та допомоги певних видів.
Чи співпрацювали Ви з Управлінням п. та с.з.?

hr3 25.02.2009 13:46

Чесно кажучи, постанову 936 я в очі не бачила (так сталося), тому за основу завжди брала формулу Мінпраці. Бо на цей лист опиралися і в періодичних виданнях при відповіді на запитання читачів: "як перевести робочі в календарні". І справді, вже не знаємо, що раніше - курка чи яйце.

Коли до Фонду подавалися дані про перерахунок коштів на підприємство, памятаю, бухгалтер надавала копію наказу про надання такої відпустки. І якби ми неправильно вираховували термін цієї відпустки (16 к.д. - отже 12 роб.д.) , то нам би зробили зауваження. А чорнобильців, яким надавалися ці відпустки, в нас було близько 8 чол. Щорічно вони використовували ці відпустки.

Tety 25.02.2009 13:51

Цитата:

Тогда объясните: откуда взялась цифра 16 ? Логично предположить, что взялась она из формулы 14*7/6=16 дн.
Ні, взялась вона з іншої постанови
Цитата:

А вже ПОСТАНОВА КМУ від 14 лютого 2007 р. N 211, внесла корективи
3. У Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2005 р. N 936
1) ....
2) у пункті 4: ..... доповнити підпункт після цифр і слів "14 робочих днів" цифрами і словами "(16 календарних днів)";

hr3 25.02.2009 13:55

Довідник кадровика № 1 січень 2009 року стор.24-25 "Про надання додаткової відпустки"
Те, що обговорювалося в темі - розкладено на полички


Часовой пояс GMT +3, время: 19:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA