СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Увольнение

Увольнение Прекращение трудового договора. Расторжение трудового договора. Отстранение от работы. Выходное пособие

Ответ
 
Опции темы
Старый 08.04.2009, 12:00   #21
fyfcnfcbz
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 19.01.2009
Сообщений: 2
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию Вихідна допомога при призові до арміі зараз існує?

Підскажіть, вихідна допомога при призові до арміі зараз існує чи ні? Десь в кінці 2007 р. її відміняли...

Последний раз редактировалось tipatov; 08.04.2009 в 12:51. Причина: Результативнее, когда заголовок информативен. В идеале, когда по заголовку уже понятно о чем речь в посте
fyfcnfcbz вне форума   Ответить с цитированием
Старый 08.04.2009, 18:26   #22
taranova
Активный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 28.08.2008
Сообщений: 170
Вы сказали Спасибо: 24
Поблагодарили 26 раз(а) в 17 сообщениях
По умолчанию

у нас предприятии юристы доказывают, что этим товарищам ни чего не выплачивается, что нам делать?
__________________
Знание сила!!!
taranova вне форума   Ответить с цитированием
Старый 08.04.2009, 19:33   #23
esar
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для esar
 
Регистрация: 19.07.2006
Адрес: Київ
Сообщений: 1,418
Вы сказали Спасибо: 252
Поблагодарили 1,088 раз(а) в 485 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от taranova Посмотреть сообщение
у нас предприятии юристы доказывают, что этим товарищам ни чего не выплачивается, что нам делать?
Чекати судового позову. Може ваші юристи і суддю зможуть в цьому переконати?

Последний раз редактировалось esar; 08.04.2009 в 22:32.
esar вне форума   Ответить с цитированием
Старый 09.04.2009, 10:17   #24
fyfcnfcbz
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 19.01.2009
Сообщений: 2
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Так все-таки, сколько надо платить- две минимальные или две средние зарплаты?
fyfcnfcbz вне форума   Ответить с цитированием
Старый 09.04.2009, 10:31   #25
Vazykh
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Аватар для Vazykh
 
Регистрация: 01.12.2005
Адрес: Киев
Сообщений: 256
Вы сказали Спасибо: 39
Поблагодарили 95 раз(а) в 33 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от fyfcnfcbz Посмотреть сообщение
Так все-таки, сколько надо платить- две минимальные или две средние зарплаты?
Откройте КЗоТ и сверьте В моём написано две минимальные:wink:
__________________
ИМХО
Vazykh вне форума   Ответить с цитированием
Старый 09.04.2009, 12:13   #26
anatol_ua
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для anatol_ua
 
Регистрация: 19.12.2005
Адрес: Киев
Сообщений: 9,198
Вы сказали Спасибо: 7,121
Поблагодарили 6,436 раз(а) в 3,232 сообщениях
Восклицание

КЗпПУ:
Стаття 44. Вихідна допомога
При припиненні трудового договору з підстав, зазначених у пункті 6 статті 36 та пунктах 1, 2 і 6 статті 40 цього Кодексу, працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку; у разі призову або вступу на військову службу, направлення на альтернативну (невійськову) службу (пункт 3 статті 36) — у розмірі двох мінімальних заробітних плат; внаслідок порушення власником або уповноваженим ним органом законодавства про працю, колективного чи трудового договору (статті 38 і 39) — у розмірі, передбаченому колективним договором, але не менше тримісячного середнього заробітку.
(Із змінами і доповненнями, внесеними згідно з Указом Президії Верховної Ради Української РСР від 27.05.88 р. № 5938-XI; Законом Української РСР від 20.03.91 р. № 871-XII; законами України від 15.12.93 р. № 3694-XII, від 19.01.95 р. № 6/95-ВР; у редакції Закону України від 24.12.99 р. № 1356-XIV, із змінами, внесеними згідно із Законом України від 11.05.2007 р. № 1014-V; у редакції Закону України від 28.12.2007 р. № 107-VI)

НО:
http://hrliga.com/index.php?module=n...&op=view&id=94:

Стаття 44. Вихідна допомога
При припиненні трудового договору з підстав, зазначених у пункті 6 статті 36 та пунктах 1, 2 і 6 статті 40 цього Кодексу, працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку; у разі призову або вступу на військову службу, направлення на альтернативну (невійськову) службу (пункт 3 статті 36) — у розмірі двох мінімальних заробітних плат; внаслідок порушення власником або уповноваженим ним органом законодавства про працю, колективного чи трудового договору (статті 38 і 39) — у розмірі, передбаченому колективним договором, але не менше тримісячного середнього заробітку.
(Із змінами і доповненнями, внесеними згідно з Указом Президії
Верховної Ради Української РСР від 27.05.88 р. № 5938-XI;
Законом Української РСР від 20.03.91 р. № 871-XII;
законами України від 15.12.93 р. № 3694-XII, від 19.01.95 р. № 6/95-ВР;
у редакції Закону України від 24.12.99 р. № 1356-XIV,
із змінами, внесеними згідно із Законом України від 11.05.2007 р. № 1014-V;
у редакції Закону України від 28.12.2007 р. № 107-VI)
(зміни, внесені пунктом 96 розділу II Закону України від 28.12.2007 р. № 107-VI, визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), згідно з Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 р. № 10-рп/2008)
Сайт ВРУ:
Стаття 44. Вихідна допомога
При припиненні трудового договору з підстав, зазначених у
пункті 6 статті 36 та пунктах 1, 2 і 6 статті 40 цього Кодексу,
працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше
середнього місячного заробітку; у разі призову або вступу на
військову службу, направлення на альтернативну (невійськову)
службу (пункт 3 статті 36) - у розмірі двох мінімальних заробітних
плат; внаслідок порушення власником або уповноваженим ним органом
законодавства про працю, колективного чи трудового договору
(статті 38 і 39) - у розмірі, передбаченому колективним договором,
але не менше тримісячного середнього заробітку.
{ Стаття 44 із змінами, внесеними згідно з Указом ПВР N 5938-11
від 27.05.88; Законами N 871-12 від 20.03.91, N 3694-12 від
15.12.93, N 6/95-ВР від 19.01.95; в редакції Закону N 1356-XIV
( 1356-14 ) від 24.12.99; із змінами, внесеними згідно із Законом
N 1014-V ( 1014-16 ) від 11.05.2007; текст статті 44 в редакції
Закону N 107-VI ( 107-17 ) від 28.12.2007 - зміну визнано
неконституційною згідно з Рішенням Конституційного Суду
N 10-рп/2008 ( v010p710-08 ) від 22.05.2008 }


Так что прощения просим...
Однако, не успеваем за законодателем, а ещё обвиняем в долгом принятии Законов.
А они успевают уже три раза всё поменять и вернуться к исходному...
__________________
Анатолий
Всё - к лучшему!

Последний раз редактировалось anatol_ua; 09.04.2009 в 12:34.
anatol_ua вне форума   Ответить с цитированием
Старый 09.04.2009, 12:50   #27
Vazykh
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Аватар для Vazykh
 
Регистрация: 01.12.2005
Адрес: Киев
Сообщений: 256
Вы сказали Спасибо: 39
Поблагодарили 95 раз(а) в 33 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от anatol_ua Посмотреть сообщение
зміну визнано
неконституційною згідно з Рішенням Конституційного Суду..
Однако, ничего не поменялось и мы пользуемся КЗоТом, а не решением суда. Почему законодатели не поменяли обратно вопрос к ним. Но если считать решение суда легитимным, тогда можно не выплачивать вообще.
Цитата:
1) у статті 44 слова та цифри "у разі призову або вступу на військову службу, направлення на альтернативну (невійськову) службу (пункт 3 статті 36) - не менше двомісячного середнього заробітку" виключити;
это было перед решение суда.
__________________
ИМХО
Vazykh вне форума   Ответить с цитированием
Старый 09.04.2009, 15:55   #28
taranova
Активный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 28.08.2008
Сообщений: 170
Вы сказали Спасибо: 24
Поблагодарили 26 раз(а) в 17 сообщениях
По умолчанию

Да, я тоже обнаружила, что "зміну від 28.12.2007р.визнано
неконституційною згідно з Рішенням Конституційного Суду..", таким образом в результате, мы не выплачиваем, т.к. в редакции от 11.05.2007 выплат таких не было, я правильно поняла?
__________________
Знание сила!!!
taranova вне форума   Ответить с цитированием
Старый 09.04.2009, 16:54   #29
Iren@
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Iren@
 
Регистрация: 19.07.2007
Адрес: Киев
Сообщений: 3,177
Вы сказали Спасибо: 2,598
Поблагодарили 2,654 раз(а) в 1,186 сообщениях
По умолчанию

Я намагалась розібратись в різних редакціях статті 44 КЗППУ, ЗУ "Про бюджет на 2008", ЗУ "Про військовий обов’язок і військову службу", рішенні КСУ від 22.05.2008.
Ось що я з’ясувала:
раніше дійсно виплачували 2-місячну СЕРЕДНЮ заробітну плату
з 20.06.07 по 31.12.2007 - виплачували 2-місячну МІНІМАЛЬНУ заробітну плату, ЗА РАХУНОК БЮДЖЕТУ у порядку, встановленому КМУ(ст. 21 ЗУ "Про військовий обов’язок і військову службу". Хоча сумніваюсь, оскільки порядку виплати допомоги, затвердженого КМУ, я так і не бачила).
з 01.01.2008 до цього часу - виходить - 2 МІНІМАЛЬНІ заробітні плати.

Але оскільки і в останній редакції КЗППУ, і в ЗУ "Про військовий обов’язок і військову службу" написано однаково -
Цитата:
Стаття 21. Матеріальне забезпечення громадян України у зв'язку з призовом або прийняттям на військову службу
1. Громадянам України, які звільняються з роботи у зв'язку з призовом або прийняттям на військову службу, виплачується вихідна допомога в розмірі двох мінімальних заробітних плат.
то я схиляюсь до думки, що так воно і є. Але я ще подумаю.
Iren@ вне форума   Ответить с цитированием
Старый 10.04.2009, 12:08   #30
dautina
Ветеран HR-Лиги
 
Регистрация: 07.07.2008
Адрес: Киев
Сообщений: 681
Вы сказали Спасибо: 1,239
Поблагодарили 434 раз(а) в 261 сообщениях
По умолчанию

Выплатить нужно две "минималки". Но посмотрите, на всякий случай, в Колдоговор. Вдруг там написано иное?
dautina вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Метки
Выходное пособие, Призыв в армию


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 07:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2020 © «МЕДИА-ПРО» 2020 © «HR-Лига»