СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка Кадровые издания

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Отпуска

Отпуска Предоставление и учет всех видов отпусков. График отпусков. Расчет стажа для отпуска. Продолжительность отпуска. Деление отпуска на части. Перенесение отпуска. Отзыв из отпуска. Компенсация за неиспользованный отпуск

Ответ
 
Опции темы
Старый 15.04.2015, 11:49   #1
assolka
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 12.01.2011
Сообщений: 15
Вы сказали Спасибо: 4
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
Вопрос Отпуск и мобилизация

Сотрудник с 06.04.15 взял часть ежегодного отпуска (14 дней), отпускные были выплачены, а 07.04.15 был призван на военную службу по призову. Как поступить с отпуском?
assolka вне форума   Ответить с цитированием
Старый 15.04.2015, 23:36   #2
Iren@
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Iren@
 
Регистрация: 19.07.2007
Адрес: Киев
Сообщений: 3,177
Вы сказали Спасибо: 2,606
Поблагодарили 2,702 раз(а) в 1,218 сообщениях
По умолчанию

Приказом освободили от работы?
См. ст. 11 ЗУ "Об отпусках". Перенести приказом на срок после демобилизации. Если заявление работника есть - хорошо, нет - так и будет.
Iren@ вне форума   Ответить с цитированием
Старый 21.04.2015, 11:48   #3
HR_Nataliia
Активный участник HR-Лиги
 
Аватар для HR_Nataliia
 
Регистрация: 25.09.2013
Адрес: г.Луцк
Сообщений: 84
Вы сказали Спасибо: 68
Поблагодарили 14 раз(а) в 14 сообщениях
По умолчанию

Доброго дня, шановні форумчани!
Підскажіть чи прийнятий законом термін мобілізації на 18 місяців, бо в мене є "повєстка" на працівника, а писати наказ на увільнення від роботи я не знаю чи на 12 місяців чи на 18 місяців. з цього приводу в нас дебати. Дякую.
HR_Nataliia вне форума   Ответить с цитированием
Старый 21.04.2015, 13:08   #4
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,347
Вы сказали Спасибо: 4,029
Поблагодарили 8,768 раз(а) в 5,082 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от HR_Nataliia Посмотреть сообщение
...Підскажіть чи прийнятий законом термін мобілізації на 18 місяців, бо в мене є "повєстка" на працівника, а писати наказ на увільнення від роботи я не знаю чи на 12 місяців чи на 18 місяців. з цього приводу в нас дебати
Да, принят Закон от 15.01.15 № 116-VIII, согласно которого внесены изменения в КЗоТ:
Цитата:
1. У статті 119 Кодексу законів про працю України (Відомості Верховної Ради УРСР, 1971 р., додаток до № 50, ст. 375):
...доповнити частиною четвертою такого змісту:
..."За працівниками, які були призвані під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом, зберігаються місце роботи (посада), середній заробіток на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування та форми власності, більше ніж на один рік".
А в повестке что написано?
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Andry за это полезное сообщение:
HR_Nataliia (21.04.2015)
Старый 21.04.2015, 15:29   #5
HR_Nataliia
Активный участник HR-Лиги
 
Аватар для HR_Nataliia
 
Регистрация: 25.09.2013
Адрес: г.Луцк
Сообщений: 84
Вы сказали Спасибо: 68
Поблагодарили 14 раз(а) в 14 сообщениях
По умолчанию

Дякую. Я зрозуміла. В повістці написано з 21 квітня протягом року , але важливо, що в законі. Там не вказано, що 18 місяців. Отже рік точно, а якщо не вернеться через рік, то тоді буде новий наказ на продовження за ...... обставин (уточнимо яких саме). Мене цікавили 18 місяців. підтверження цій цифрі немає. ясно. Ще раз дякую.
HR_Nataliia вне форума   Ответить с цитированием
Старый 21.04.2015, 16:02   #6
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,347
Вы сказали Спасибо: 4,029
Поблагодарили 8,768 раз(а) в 5,082 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от HR_Nataliia Посмотреть сообщение
...але важливо, що в законі. Там не вказано, що 18 місяців. ...Мене цікавили 18 місяців. підтверження цій цифрі немає
То есть вы полагаете, что " більше ніж на один рік" - такой формулировки недостаточно?
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Старый 21.04.2015, 16:43   #7
HR_Nataliia
Активный участник HR-Лиги
 
Аватар для HR_Nataliia
 
Регистрация: 25.09.2013
Адрес: г.Луцк
Сообщений: 84
Вы сказали Спасибо: 68
Поблагодарили 14 раз(а) в 14 сообщениях
По умолчанию

таке формулювання неточне. на підставі чого я можу написати наказ на увільнення на 18 місяців. це обговорювалося, але ніде не прописано. Це ж може бути і 14 і 16 місяців. Я можу написати рік. як буде більше часу працівник в АТО, то в мене будуть підтверження з військової частини про продовження служби. і буде новий наказ. зараз я не можу вказати термін більше як рік.
HR_Nataliia вне форума   Ответить с цитированием
Старый 21.04.2015, 17:23   #8
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,347
Вы сказали Спасибо: 4,029
Поблагодарили 8,768 раз(а) в 5,082 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от HR_Nataliia Посмотреть сообщение
таке формулювання неточне. на підставі чого я можу написати наказ на увільнення на 18 місяців
На підставі частини четвертої ст.119 КЗПП України.
Цитата:
Сообщение от HR_Nataliia Посмотреть сообщение
це обговорювалося, але ніде не прописано
Ким обговорювалося? І чому КЗпП, по вашому, це ніде?
Цитата:
Сообщение от HR_Nataliia Посмотреть сообщение
Це ж може бути і 14 і 16 місяців.
Точнісінько так! Це може бути і 13, і 15, і 25, і 125 місяців - бо всі ці строки більші, ніж на один рік - саме так, я к і написано в ст.119...
Цитата:
Сообщение от HR_Nataliia Посмотреть сообщение
Я можу написати рік...як буде більше часу працівник в АТО, то в мене будуть підтверження з військової частини про продовження служби. і буде новий наказ. зараз я не можу вказати термін більше як рік.
А навіщо вам ЗАРАЗ вказувати термін більше як рік, якщо повістці написано протягом року:
Цитата:
Сообщение от HR_Nataliia Посмотреть сообщение
... В повістці написано з 21 квітня протягом року
?!
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Andry за это полезное сообщение:
HR_Nataliia (22.04.2015)
Старый 22.04.2015, 11:19   #9
HR_Nataliia
Активный участник HR-Лиги
 
Аватар для HR_Nataliia
 
Регистрация: 25.09.2013
Адрес: г.Луцк
Сообщений: 84
Вы сказали Спасибо: 68
Поблагодарили 14 раз(а) в 14 сообщениях
По умолчанию

бо в мене є кадровик зі стажем "всю жизнь в кадрах" і вона вичитує в інтернеті, що змінилися терміни призову в АТО з 12 місяців до 18. І ми шукали, чи сама 18 місяців прописано в законі. А обговорювалося це в проекті закону по мобілізацію, який вона вичитала. от в нас і виник проблемний момент по строкам написання в наказі дякую за Ваше терпіння і роз"яснення
HR_Nataliia вне форума   Ответить с цитированием
Старый 22.04.2015, 12:00   #10
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,347
Вы сказали Спасибо: 4,029
Поблагодарили 8,768 раз(а) в 5,082 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от HR_Nataliia Посмотреть сообщение
... в мене є кадровик зі стажем "всю жизнь в кадрах" і вона вичитує в інтернеті, що змінилися терміни призову
Я тоже много чего "вичитую в інтернеті", но всегда стараюсь докопаться до сути и все свои слова подкрепляю ссылками на законодательные акты, а не на статьи "кадровиков зі стажем", хотя к ним я тоже прислушиваюсь, ибо их опыт нужен и важен, но, как я считаю, тоже должен базироваться не только на их мнении, но и на НПА. Буду рад, если ваша советчица поступит так же и подкрепит свою точку зрения более весомыми аргументами, нежели то, что она где-то что-то вычитала.
Цитата:
Сообщение от HR_Nataliia Посмотреть сообщение
...А обговорювалося це в проекті закону по мобілізацію, який вона вичитала или услышала
Я тоже, отвечая на ваш вопрос, начал разбираться в этой теме с того, что прочитал проект закона, потом сам закон, и ответил на ваш вопрос, исходя из реально действующего закона, пот ому что проект закона и закон - это две большие разницы.
Запомните, кто бы вам что ни говорил и не советовал в этой жизни, всегда спрашивайте - где это написано! Уверяю, это очень поможет в жизни
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Ответ


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 23:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2019 © «МЕДИА-ПРО» 2019 © «HR-Лига»