СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка Кадровые издания

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Другое

Другое Темы по трудовому законодательству и кадровому делопроизводству, для которых не нашлось подходящего раздела

Ответ
 
Опции темы
Старый 09.09.2011, 12:47   #1
Tanya240807
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 09.09.2011
Адрес: Украина
Сообщений: 3
Вы сказали Спасибо: 1
Поблагодарили 2 раз(а) в 1 сообщении
По умолчанию Робота за контрактом при досягенні 60 років

Людина працює в бюджетній установі, досягає 60 років і має право продовжити свою працю, однак, є інформація, що з таким працівником повинен заключатись контракт строком на 1 рік, і так щороку... чи вірно це? хто допоможе розібратись?
Tanya240807 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 09.09.2011, 12:54   #2
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,093
Вы сказали Спасибо: 14,804
Поблагодарили 20,166 раз(а) в 9,989 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Tanya240807 Посмотреть сообщение
однак, є інформація,
Информацию - в студию!
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя на форуме   Ответить с цитированием
Старый 09.09.2011, 13:10   #3
Trishka
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Trishka
 
Регистрация: 25.01.2011
Адрес: г. Киев
Сообщений: 1,300
Вы сказали Спасибо: 3,291
Поблагодарили 3,146 раз(а) в 1,060 сообщениях
По умолчанию

Вот информация, котороя есть в ЗУ "О государственной службе"
Цитата:
Стаття 23. Граничний вік перебування на державній службі
Граничний вік перебування на державній службі становить 60 років для чоловіків і 55 років для жінок. У разі необхідності керівник державного органу за погодженням з керівником спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань реалізації державної політики у сфері державної служби може продовжити термін перебування на державній службі, але не більш як на п'ять років.

У виняткових випадках після закінчення цього терміну державні службовці можуть бути залишені на державній службі лише на посадах радників або консультантів за рішенням керівника відповідного державного органу.
Trishka вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Trishka за это полезное сообщение:
Мотя (09.09.2011)
Старый 09.09.2011, 13:14   #4
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,093
Вы сказали Спасибо: 14,804
Поблагодарили 20,166 раз(а) в 9,989 сообщениях
Радость

Тришка!

А разве Ваша фамилия Tanya240807???
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя на форуме   Ответить с цитированием
Старый 09.09.2011, 13:19   #5
Trishka
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Trishka
 
Регистрация: 25.01.2011
Адрес: г. Киев
Сообщений: 1,300
Вы сказали Спасибо: 3,291
Поблагодарили 3,146 раз(а) в 1,060 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Мотя Посмотреть сообщение
Тришка!

А разве Ваша фамилия Tanya240807???
Я так и знала, что этим все закончится.
Чесслово, я так больше не буду
Trishka вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Trishka за это полезное сообщение:
Мотя (09.09.2011)
Старый 09.09.2011, 13:27   #6
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,093
Вы сказали Спасибо: 14,804
Поблагодарили 20,166 раз(а) в 9,989 сообщениях
Подмигивание

Будешь, будешь, я знаю!
И - правильно!
Просто...я не понимаю, когда вот так пишут: есть информация..ответьте...
Какая информация? У кого она есть? Что имеется ввиду? Что верно в этой информации? Что неверно?
Как же можно ответить, если вопрос не освещен?
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя на форуме   Ответить с цитированием
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Мотя за это полезное сообщение:
Mardge (09.09.2011), Trishka (09.09.2011)
Старый 09.09.2011, 14:06   #7
Tanya240807
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 09.09.2011
Адрес: Украина
Сообщений: 3
Вы сказали Спасибо: 1
Поблагодарили 2 раз(а) в 1 сообщении
По умолчанию

з уст начальника (якому треба вірити на слово) пролунала інформація: "вийшло розпорядження ОДА для начальників терцетрів, і напевне воно підходить і для нас, в якому сказано, що з працівниками, яким виповнилось 60 років, треба заключати контракт."
от я і шукаю відповідь. розпорядження це не бачила. про закон знаю, але нас це не стосується, бо ми - не держслужба...
Tanya240807 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 09.09.2011, 14:33   #8
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,093
Вы сказали Спасибо: 14,804
Поблагодарили 20,166 раз(а) в 9,989 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Tanya240807 Посмотреть сообщение
з уст начальника (якому треба вірити на слово) пролунала інформація:
Так попросите начальника дать почитать Вам это распоряжение...
А Вы - нам дадите, вместе и почитаем...и обсудим..
Вполне возможно, что он даже и не знает, о чем идет речь, может быть что-то еще другое имеется ввиду...

Просто..лично я не знаю другого ограничения по возрасту, кроме того, что привела ув. Тришка...

Я знаю наоборот:

З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про основні засади соціального захисту
ветеранів праці та інших громадян
похилого віку в Україні
Цитата:
Стаття 10. Особи, які визнаються громадянами похилого віку
Громадянами похилого віку визнаються: чоловіки у віці 60 і
жінки у віці 55 років і старші, а також особи, яким до досягнення
загального пенсійного віку залишилося не більше півтора року.


Стаття 1. Основні засади державної політики щодо ветеранів
праці та громадян похилого віку :

реалізації права на працю відповідно до професійної
підготовки, трудових навичок і з урахуванням стану здоров'я;

Дискримінація громадян похилого віку в галузі праці, охорони
здоров'я, соціального забезпечення, користування житлом та в
інших сферах забороняється, а посадові особи, які порушують ці
гарантії, притягаються до відповідальності згідно з чинним
законодавством.


Стаття 11. Реалізація громадянами похилого віку
права на працю
Громадяни похилого віку мають право на працю нарівні з іншими
громадянами,
яке додатково гарантується державними цільовими
програмами зайнятості населення.
Забороняється відмова у прийнятті на роботу і звільнення
працівника за ініціативою власника або уповноваженого ним органу з
мотивів досягнення пенсійного віку.
Переведення працівника похилого віку і працівника
передпенсійного віку з одного робочого місця на інше не
допускається без його згоди, якщо при цьому змінюються істотні
умови праці.
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя на форуме   Ответить с цитированием
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Мотя за это полезное сообщение:
Tanya240807 (09.09.2011), Trishka (09.09.2011)
Старый 09.09.2011, 14:50   #9
Tanya240807
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 09.09.2011
Адрес: Украина
Сообщений: 3
Вы сказали Спасибо: 1
Поблагодарили 2 раз(а) в 1 сообщении
По умолчанию

є така ситуація (переважно виникає з керівництвом), яку можна охарактеризувати як "нема з ким говорити"... от і в нас те саме.
в любому випадку дякую за допомогу.
якщо все-таки попадеться те розпорядження в руки, обов’язково приведу текст для ознайомлення.
Tanya240807 вне форума   Ответить с цитированием
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Tanya240807 за это полезное сообщение:
Trishka (09.09.2011), Мотя (09.09.2011)
Ответ


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 07:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2019 © «МЕДИА-ПРО» 2019 © «HR-Лига»