СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Отпуска

Отпуска Предоставление и учет всех видов отпусков. График отпусков. Расчет стажа для отпуска. Продолжительность отпуска. Деление отпуска на части. Перенесение отпуска. Отзыв из отпуска. Компенсация за неиспользованный отпуск

Ответ
 
Опции темы
Старый 31.08.2009, 19:04   #1
kudria
Активный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 29.07.2008
Адрес: Киев
Сообщений: 154
Вы сказали Спасибо: 3
Поблагодарили 11 раз(а) в 9 сообщениях
По умолчанию Чи є відпустка для догляду за дитиною оплачуваною?

Шановні колеги,поясніть мені,будь-ласка:
- Декретна відпустка до 3 років,належить до оплачуваних відпусток?

Зі ст. 18 ЗУ ро відпустки :" Після закінчення відпустки у зв`язку з вагітністю та пологами їй надається для догляду за дитиною до досягнення 3 років".
Я не розумію оплачувана чи не оплачувана.

Последний раз редактировалось Iren@; 31.08.2009 в 21:48. Причина: змінила назву теми на більш інформативну
kudria вне форума   Ответить с цитированием
Старый 31.08.2009, 22:04   #2
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,383
Вы сказали Спасибо: 14,903
Поблагодарили 20,332 раз(а) в 10,090 сообщениях
По умолчанию

Частково оплачувана!

Последний раз редактировалось anatol_ua; 01.09.2009 в 09:47. Причина: Перевёл на укр. язык :)
Мотя вне форума   Ответить с цитированием
Старый 31.08.2009, 22:23   #3
Iren@
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Iren@
 
Регистрация: 19.07.2007
Адрес: Киев
Сообщений: 3,186
Вы сказали Спасибо: 2,620
Поблагодарили 2,665 раз(а) в 1,192 сообщениях
По умолчанию

Цікаве питання.
Дійсно, у ст. 4 ЗУ "Про відпустки" перелічені види відпусток, і до переліка відпусток без збереження зп відносять відпустки, які надають на підставі статей 25, 26.
Зверніть увагу на ч. 2 ст. 18 цього закону:
Цитата:
Підприємство за рахунок власних коштів може надавати жінкам частково оплачувану відпустку та відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною більшої тривалості.
Справа в тім, що колись допомогу на дитину виплачували за місцем роботи жінки, а не управління праці та соц.захисту населення, як тепер. Тому цю відпустку відпусткою без збереження зп не можна назвати. Точно не пам’ятаю, як давно це сталось, приблизно років 8-9 тому.
Iren@ вне форума   Ответить с цитированием
Старый 01.09.2009, 09:52   #4
anatol_ua
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для anatol_ua
 
Регистрация: 19.12.2005
Адрес: Киев
Сообщений: 9,198
Вы сказали Спасибо: 7,121
Поблагодарили 6,437 раз(а) в 3,232 сообщениях
Счастье

А змінити статтю ... забули...

А можна розцінювати і як "МАРАЗМ законодавства":
надання допомоги по догляду за дитиною до 3-х років передали у відання відділів соц. забезпечення (здається, постановою КМУ), тим самим замінивши статтю Закону.
(Хоча це - прерогатива ВРУ)
__________________
Анатолий
Всё - к лучшему!
anatol_ua вне форума   Ответить с цитированием
Старый 01.09.2009, 15:55   #5
magnum
Ветеран HR-Лиги
 
Аватар для magnum
 
Регистрация: 20.10.2008
Адрес: Киев
Сообщений: 565
Вы сказали Спасибо: 336
Поблагодарили 186 раз(а) в 97 сообщениях
По умолчанию

У на тоже возникал такой вопрос, к сожалению, ни к чему так и не пришли очень хотель бы знать мнение других Форумчан. Сошлись на том, что пошем в приказе формулировку из закона "надати відпустку для догляду за дитиною до досягнення 3 років"
__________________
Let happen whatever would happen.
magnum вне форума   Ответить с цитированием
Старый 01.09.2009, 16:39   #6
шоко
Участник HR-Лиги
 
Аватар для шоко
 
Регистрация: 26.01.2009
Адрес: Киев
Сообщений: 22
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 2 раз(а) в 2 сообщениях
По умолчанию

Я теж недавно з цією проблемою зіштовхнулась. У нас дівчата, які брали таку відпустку, просили довідку саме для "соц.захисту", а сама фірма нічого не оплачує.
Але питання в тому, що дуже часто такі жінки взагалі забувають про те, що їм потрібно писати заяви на такі відпустки, а звертаються вже з проханням про видачу довідки з місця роботи.
шоко вне форума   Ответить с цитированием
Старый 01.09.2009, 16:44   #7
anatol_ua
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для anatol_ua
 
Регистрация: 19.12.2005
Адрес: Киев
Сообщений: 9,198
Вы сказали Спасибо: 7,121
Поблагодарили 6,437 раз(а) в 3,232 сообщениях
Вопрос

А шо ж Ви їм у табелі ставите за цей час ?
__________________
Анатолий
Всё - к лучшему!
anatol_ua вне форума   Ответить с цитированием
Старый 01.09.2009, 16:54   #8
Iren@
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Iren@
 
Регистрация: 19.07.2007
Адрес: Киев
Сообщений: 3,186
Вы сказали Спасибо: 2,620
Поблагодарили 2,665 раз(а) в 1,192 сообщениях
По умолчанию

Звичайно - жінки не знають/забувають. Якщо їм у відділі кадрів не кажуть/нагадують про необхідність написання заяви + копію свідоцтва про народження дитини і оформлення такого наказу заздалегідь, коли вони приносять л/н з вагітності та пологів.
Iren@ вне форума   Ответить с цитированием
Старый 01.09.2009, 16:56   #9
anatol_ua
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для anatol_ua
 
Регистрация: 19.12.2005
Адрес: Киев
Сообщений: 9,198
Вы сказали Спасибо: 7,121
Поблагодарили 6,437 раз(а) в 3,232 сообщениях
Злость

І про те, що на роботу ходити треба, теж нагадувати ?
__________________
Анатолий
Всё - к лучшему!
anatol_ua вне форума   Ответить с цитированием
Старый 01.09.2009, 17:07   #10
Татьяна К.
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Татьяна К.
 
Регистрация: 20.11.2008
Адрес: Київ
Сообщений: 1,834
Вы сказали Спасибо: 587
Поблагодарили 1,373 раз(а) в 716 сообщениях
Подмигивание

Лишень про отримання заробітної платні нікому нагадувати не приходиться.
__________________
"Я знаю тільки те, що нічого не знаю..." Сократ
Татьяна К. вне форума   Ответить с цитированием
Ответ


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 20:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2020 © «МЕДИА-ПРО» 2020 © «HR-Лига»