СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка Кадровые издания

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Увольнение

Увольнение Прекращение трудового договора. Расторжение трудового договора. Отстранение от работы. Выходное пособие

Ответ
 
Опции темы
Старый 25.12.2014, 16:15   #1
M_ar_in_a
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 25.12.2014
Сообщений: 4
Вы сказали Спасибо: 2
Поблагодарили 1 раз в 1 сообщении
По умолчанию Звільнення під час щорічної відпустки у звязку із припиненням діяльності філії

Доброго дня, шановні колеги!
Допоможіть будь-ласка в такій ситуації: на підприємстві виданий наказ, що філія припиняє свою діяльність. Всіх працівників філії попереджено за два місяці про наступні звільнення. Працівниця, яка відповідає за кадрову роботу пише заяву про надання їй всіх днів невикористаних відпусток (згідно наказу по 27 січня 2015 року). У понеділок (29 грудня 2014 року) філію має бути виключено із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців та фактично припинено її діяльність. Як бути в даному випадку із працівницею, яка знаходиться у відпустці? Чи може керівник філії відкликати її з відпустки та звільнити у зв'язку із закриттям чи можна звільняти під час відпустки?
M_ar_in_a вне форума   Ответить с цитированием
Старый 25.12.2014, 16:46   #2
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,238
Вы сказали Спасибо: 4,005
Поблагодарили 8,644 раз(а) в 5,004 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от M_ar_in_a Посмотреть сообщение
...Чи може керівник філії відкликати її з відпустки та звільнити у зв'язку із закриттям чи можна звільняти під час відпустки?
Читаем ст.40 КЗоТ:
Цитата:
Не допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період його тимчасової непрацездатності (крім звільнення за пунктом 5 цієї статті), а також у період перебування працівника у відпустці. Це правило не поширюється на випадок повної ліквідації підприємства, установи, організації.
То есть увольнять можно, если это случай полной ликвидации предприятия - то бишь когда правоприемника не остается.
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Andry за это полезное сообщение:
Iren@ (25.12.2014), M_ar_in_a (26.12.2014)
Старый 26.12.2014, 12:04   #3
M_ar_in_a
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 25.12.2014
Сообщений: 4
Вы сказали Спасибо: 2
Поблагодарили 1 раз в 1 сообщении
По умолчанию

Дякую Вам за відповідь! У нас ситуація дещо складніша...є інша філія, в якій на базі філії, що припинена, відкритий структурний підрозділ. Працівниця переходити до них працювати відмовляється...Чи може в даному випадку її звільнити філія до якої їх приєднали?
M_ar_in_a вне форума   Ответить с цитированием
Старый 26.12.2014, 12:40   #4
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,238
Вы сказали Спасибо: 4,005
Поблагодарили 8,644 раз(а) в 5,004 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от M_ar_in_a Посмотреть сообщение
Дякую Вам за відповідь! У нас ситуація дещо складніша...є інша філія, в якій на базі філії, що припинена, відкритий структурний підрозділ. Працівниця переходити до них працювати відмовляється...Чи може в даному випадку її звільнити філія до якої їх приєднали?
"..є інша філія, в якій на базі філії, що припинена, відкритий структурний підрозділ" - я нічого не зрозумів
Поясніть, будь ласка, більш детальніше, що саме там було і що залишилося: була філія А, вона припинила свою діяльність, на її базі була створена філія Б, в якій створений структурний підрозділ, я правильно зрозумів?
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Старый 26.12.2014, 12:44   #5
M_ar_in_a
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 25.12.2014
Сообщений: 4
Вы сказали Спасибо: 2
Поблагодарили 1 раз в 1 сообщении
По умолчанию

Ні, була філія "А", яка згідно із наказом припила свою діяльність шляхом приєднання до філії Б, і вже у філії "Б" відкритий новий структурний підрозділ на базі філії "А"...
M_ar_in_a вне форума   Ответить с цитированием
Старый 26.12.2014, 13:12   #6
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,238
Вы сказали Спасибо: 4,005
Поблагодарили 8,644 раз(а) в 5,004 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от M_ar_in_a Посмотреть сообщение
Ні, була філія "А", яка згідно із наказом припила свою діяльність шляхом приєднання до філії Б, і вже у філії "Б" відкритий новий структурний підрозділ на базі філії "А"...
Припинення діяльності шляхом приєднання називається реорганізація.
А у випадку реорганізації працівники продовжують працювати, як і працювали, див.ст.36 КЗпП:
Цитата:
У разі зміни власника підприємства, а також у разі його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудового договору працівника продовжується. Припинення трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу можливе лише у разі скорочення чисельності або штату працівників (пункт 1 частини першої статті 40).
Тому відповідь на ваше запитання
Цитата:
Сообщение от M_ar_in_a Посмотреть сообщение
...Чи може в даному випадку її звільнити філія до якої їх приєднали?
буде НІ, НЕ МОЖЕ.
Якщо працівниця після реорганізації не хоче працювати, нехай пише заяву про звільнення, це її право.
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Andry за это полезное сообщение:
M_ar_in_a (26.12.2014)
Старый 26.12.2014, 13:29   #7
M_ar_in_a
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 25.12.2014
Сообщений: 4
Вы сказали Спасибо: 2
Поблагодарили 1 раз в 1 сообщении
По умолчанию

Дякую за допомогу!
M_ar_in_a вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо M_ar_in_a за это полезное сообщение:
Andry (26.12.2014)
Ответ


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 02:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2019 © «МЕДИА-ПРО» 2019 © «HR-Лига»