СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка Кадровые издания

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Профессиональная классификация

Профессиональная классификация Классификатор профессий ДК 003:2010. Справочник квалификационных характеристик ДКХП. Составление должностных инструкций

Ответ

Опции темы
Старый 23.05.2017, 09:03   #1
Каренина
Заслуженный участник HR-Лиги

Вы сказали Спасибо: 127
Поблагодарили 4 раз(а) в 4 сообщениях
По умолчанию Прийняття на роботу лікаря без сертифіката лікаря-спеціаліста

Підкажіть, будь ласка!
Ми медичний заклад, чи можемо ми прийняти на певну лікарську посаду лікаря без відповідного сертифіката лікаря-спеціаліста? А в ході його роботи направити на курси підвищення кваліфікації. Чи спочатку він має за власний кошт пройти навчання на курсах стажування, а потім прийматися на роботу?
НАПРИКЛАД: лікаря-педіатр була у декретній відпустці, ніде не працювала, хоче працювати в нашому закладі лікарем загальної практики для цього необхідно пройти курси з загальної практики. Чи маємо ми права її прийняти без сертифіката лікаря-спеціаліста з сімейної медицини?
Каренина вне форума   Ответить с цитированием
Старый 28.05.2017, 20:39   #2
Andry
Эксперт HR-Лиги

Вы сказали Спасибо: 3,979
Поблагодарили 8,546 раз(а) в 4,951 сообщениях

Читаем ДКХП:
Цитата:
Цитата:
Квалiфiкацiйнi вимоги

Лікар загальної практики — сімейний лікар вищої кваліфікаційної категорії: повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки “Медицина”, спеціальністю “Лікувальна справа” або “Педіатрія”. Спеціалізація за фахом “Загальна практика — сімейна медицина” (інтернатура, курси спеціалізації). Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, стажування, передатестаційні цикли, тощо). Наявність сертифіката лікаря-спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) вищої кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом понад 7 років.

Лікар загальної практики — сімейний лікар I кваліфікаційної категорії: повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки “Медицина”, спеціальністю “Лікувальна справа” або “Педіатрія”. Спеціалізація за фахом “Загальна практика — сімейна медицина” (інтернатура, курси спеціалізації), підвищення кваліфікації (курси удосконалення, стажування, передатестаційні цикли, тощо). Наявність сертифіката лікаря-спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) I кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом понад 5 років.

Лікар загальної практики — сімейний лікар II кваліфікаційної категорії: повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки “Медицина”, спеціальністю “Лікувальна справа” або “Педіатрія”. Спеціалізація за фахом “Загальна практика — сімейна медицина” (інтернатура, курси спеціалізації). Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, стажування, передатестаційні цикли, тощо). Наявність сертифіката лікаря-спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) II кваліфікаційної;” категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом понад 3 роки.

Лікар загальної практики — сімейний лікар: повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки “Медицина”, спеціальністю “Лікувальна справа” або “Педіатрія”. Спеціалізація за фахом “Загальна практика — сімейна медицина” (інтернатура, курси спеціалізації). Наявність сертифіката лікаря-спеціаліста. Без вимог до стажу роботи.
Надеюсь, вы получили ответ на свой вопрос?
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Andry за это полезное сообщение:
Каренина (29.05.2017)
Старый 29.05.2017, 12:12   #3
Каренина

Я знаю є лікарні в яких беруть лікаря без сертифіката на посаду лікаря-стажиста, наприклад з сімейної медицини, а потім посилають на курси, і після курсів він надає сертифікат лікаря-спеціаліста з сімейки, і потім переводять його на посаду лікаря ЗПСЛ. Не можу зрозуміти чи взагалі це правомірно?
Старый 29.05.2017, 13:55   #4
Andry
Эксперт HR-Лиги

Але ж ви писали не про посаду лікаря-стажиста:
Цитата:
чи можемо ми прийняти на певну лікарську посаду лікаря без відповідного сертифіката лікаря-спеціаліста?
А це трішечкі різні речі, так як лікар стажист, згідно ДКХП
Цитата:
...здійснює роботу щодо відповідної лікарської спеціальності згідно з вимогами кваліфікаційної характеристики (організаційну, діагностичну, лікувальну, санітарно-профілактичну, протиепідемічну тощо) під керівництвом лікаря-керівника; при стажуванні у вищому закладі освіти набуває і поглиблює професійні знання під керівництвом закріпленого за ним викладача; по закінченні терміну підготовки на посаді лікаря-стажиста проходить атестацію на звання лікаря-спеціаліста за відповідною лікарською спеціальністю...
Ви не відчуваєте різниці? Перечитайте ще раз уважно їх обов'язки
Старый 29.05.2017, 15:01   #5
Каренина

Сама заплуталась і вас заплутала. Я так розумію можна прийняти на посаду лікаря-стажиста ЗПСМ, послати на курси, після курсів перевести на посаду лікаря ЗПСМ?
Старый 29.05.2017, 16:08   #6
Andry
Эксперт HR-Лиги

Так, стажистом можна.
Этот пользователь сказал Спасибо Andry за это полезное сообщение:
Каренина (30.05.2017)
Старый 30.05.2017, 11:18   #7
Каренина

А стажистом за сумісництвом можна?
Старый 30.05.2017, 14:38   #8
Andry
Эксперт HR-Лиги

так.
Старый 31.05.2017, 12:41   #9
Artem112
Новый участник HR-Лиги

Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях

Підкажіть будь ласка, а якщо я інтерн, то чи можу я працювати по спеціальності (котру по факту ще не отримав). Оскільки прецедентів я знаю багато, але мене цікавить, яка в цьому правова база і ким та як саме я можу працювати? Лікарем-інтерном? І які права та обов'язки буду мати?Навчаюсь на контракті.
Artem112 вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Опции темы