СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка Кадровые издания

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Увольнение

Увольнение Прекращение трудового договора. Расторжение трудового договора. Отстранение от работы. Выходное пособие

Ответ
 
Опции темы
Старый 07.02.2008, 16:15   #1
tinkara
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Аватар для tinkara
 
Регистрация: 09.01.2007
Сообщений: 234
Вы сказали Спасибо: 34
Поблагодарили 21 раз(а) в 13 сообщениях
По умолчанию Увольнение по 38 ст.

Работник пишет заявление, датированное 6.02.08г. на увольнение с 08.02.08г. по собственному. Директор согласен. Все правильно?
А если директор не согласен, то может написать, например с 18.02.08г.?
tinkara вне форума   Ответить с цитированием
Старый 07.02.2008, 16:36   #2
leon
Активный участник HR-Лиги
 
Аватар для leon
 
Регистрация: 04.07.2006
Адрес: Донецк, Украина
Сообщений: 86
Вы сказали Спасибо: 2
Поблагодарили 3 раз(а) в 2 сообщениях
По умолчанию

Правильно только в том случае, когда у работника нет возможности дальше продолжать работу (смена места жит-ва и т.д - все основания перечислены в ст.38).
В остальных случаях по 38 ст. только с 2-х недельной отработкой
Как альтернатива - по соглашению сторон (п.2 ст. 36), тогда работника уволят в тот день, по которому было достигнуто согласие обеих сторон.
leon вне форума   Ответить с цитированием
Старый 07.02.2008, 16:58   #3
Инес
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 04.10.2007
Адрес: Киев
Сообщений: 69
Вы сказали Спасибо: 27
Поблагодарили 8 раз(а) в 7 сообщениях
По умолчанию

Підставою для звільнення працівника за угодою сторін є п.1 ст.36 КЗпП України
Инес вне форума   Ответить с цитированием
Старый 07.02.2008, 17:05   #4
Инес
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 04.10.2007
Адрес: Киев
Сообщений: 69
Вы сказали Спасибо: 27
Поблагодарили 8 раз(а) в 7 сообщениях
По умолчанию

Постанова Пленуму Верховного Суду України "Про практику розгляду судами трудових спорів":
.................................................. .....
п.8. Судам необхідно мати на увазі, що при домовленості між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом про припинення трудового договору за п. 1 ст. 36 КЗпП (за згодою сторін) договір припиняється в строк, визначений сторонами. Анулювання такої домовленості може мати місце лише при взаємній згоді про це власника або уповноваженого ним органу і працівника.
Сама по собі згода власника або уповноваженого ним органу задовольнити прохання працівника про звільнення до закінчення строку попередження не означає, що трудовий договір припинено за п. 1 ст. 36 КЗпП, якщо не було домовленості сторін про цю підставу припинення трудового договору. В останньому випадку звільнення вважається проведеним з ініціативи працівника (ст. 38 КЗпП).
(Постанова від 1992.11.06, "Про практику розгляду судами трудових спорів")
......................................

З цього випливає, що ви маєте звільнити працівника за ст.38 КЗпП України. На мою думку, щоб не виникало зайвих запитать, краще попросити працівника переписати заяву і поставити дату написання 25.01.2008 р.
Инес вне форума   Ответить с цитированием
Старый 07.02.2008, 17:13   #5
Trine
Ветеран HR-Лиги
 
Регистрация: 31.07.2007
Адрес: Мелитополь
Сообщений: 562
Вы сказали Спасибо: 241
Поблагодарили 138 раз(а) в 63 сообщениях
По умолчанию

Если директор не против - ну почему бы не написать в заявлении "в связи с переменой места жительства"? Ну кто это будет проверять?
Trine вне форума   Ответить с цитированием
Старый 07.02.2008, 17:14   #6
leon
Активный участник HR-Лиги
 
Аватар для leon
 
Регистрация: 04.07.2006
Адрес: Донецк, Украина
Сообщений: 86
Вы сказали Спасибо: 2
Поблагодарили 3 раз(а) в 2 сообщениях
По умолчанию

Сорри, спешила , сама в этом время делала приказ об истечении срока договора, вот и вписала автоматом
Конечно, п.1
leon вне форума   Ответить с цитированием
Старый 07.02.2008, 17:36   #7
chsm07@mail.ru
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для chsm07@mail.ru
 
Регистрация: 28.12.2007
Адрес: г.Киев
Сообщений: 1,389
Вы сказали Спасибо: 176
Поблагодарили 1,284 раз(а) в 587 сообщениях
По умолчанию

Якщо уважно проаналізувати зміст першого речення ст.38

Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.

тут визначено права працівника, но немає заборон, що до прав роботодавця тому, я вважаю, що роботодавець вправі дати згоду на розрів ТД на другий, третій, п"ятий .... і чотринадцятий день.
chsm07@mail.ru вне форума   Ответить с цитированием
Старый 08.02.2008, 08:38   #8
esar
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для esar
 
Регистрация: 19.07.2006
Адрес: Київ
Сообщений: 1,518
Вы сказали Спасибо: 252
Поблагодарили 1,102 раз(а) в 494 сообщениях
По умолчанию

Так, розірвати безстроковий трудовий договір за власним бажанням - це законне право працівника. А двотижневий термін попередження - це умова такого звільнення. Ця умова є обов'язковою, окрім випадків, коли працівник не має можливості продовжувати працювати з поважних причин (як зазначених в ст. 38 КЗпП У, так і інших).
Ця умова введена не тільки для захисту інтересів роботодавця (можливість у цей термін підібрати або підготувати іншого працівника, провести інвентаризацію тощо), але і для захисту інтересів працівника. В цей двотижневий термін працівник має право відкликати свою заяву про звільнення і залишитись на роботі. Причому закон не оговорює, що право на відкликання своєї заяви про звільнення працівник має тільки до звільнення. Тобто, працівник може "передумати" і після звільнення, але до закінчееня двотижневого терміну попередження. В такому випадку роботодавець буде зобов'язаний поновити працівника на роботі і мати клопіт з тим працівником, якого вже прийняли на, начебто, "вакантну" посаду.
Тому, для звільнення за ст. 38 КЗпП У до закінчення двотижневого терміну попередження необхідна не тільки ініціатива працівника і згода роботодавця, а і наявність поважних причин, що унеможливлюють подальшу роботу цього працівника (підтверджених документально).
esar вне форума   Ответить с цитированием
Старый 08.02.2008, 09:04   #9
tinkara
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Аватар для tinkara
 
Регистрация: 09.01.2007
Сообщений: 234
Вы сказали Спасибо: 34
Поблагодарили 21 раз(а) в 13 сообщениях
По умолчанию

Ну а как быть, если сотрудник пишет в заявлении с 8го , а работодатель ставит резолюцию с 18 уволить?
tinkara вне форума   Ответить с цитированием
Старый 08.02.2008, 09:12   #10
esar
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для esar
 
Регистрация: 19.07.2006
Адрес: Київ
Сообщений: 1,518
Вы сказали Спасибо: 252
Поблагодарили 1,102 раз(а) в 494 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от tinkara
Ну а как быть, если сотрудник пишет в заявлении с 8го , а работодатель ставит резолюцию с 18 уволить?
А ніяк!
У вашому випадку роботодавець може прийняти рішення і звілнити працівника тільки 20.02.08 (по закінченню терміну попередження). (Якщо ви шукаєте законний віхід з цієї ситуації).
esar вне форума   Ответить с цитированием
Ответ


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 12:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2019 © «МЕДИА-ПРО» 2019 © «HR-Лига»