СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка Кадровые издания

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Отпуска

Отпуска Предоставление и учет всех видов отпусков. График отпусков. Расчет стажа для отпуска. Продолжительность отпуска. Деление отпуска на части. Перенесение отпуска. Отзыв из отпуска. Компенсация за неиспользованный отпуск

Ответ
 
Опции темы
Старый 18.02.2008, 15:12   #1
TORY_VV
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 20.11.2007
Сообщений: 9
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию Бесплатный отпуск

Гл.бухгалтер настаивает, чтобы в неоплачиваемый отпуск отправить 16 человек ( у нас на предприятии 28 человек). А в приказе указать причину: в связи с уменьшением работ. Но ни в КЗоТе ни в "законе об отпуках" ничего подобного нет. Так ли это? Может она права?
TORY_VV вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.02.2008, 17:36   #2
Iren@
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Iren@
 
Регистрация: 19.07.2007
Адрес: Киев
Сообщений: 3,177
Вы сказали Спасибо: 2,606
Поблагодарили 2,702 раз(а) в 1,218 сообщениях
По умолчанию Re: Бесплатный отпуск

Цитата:
Сообщение от TORY_VV
Гл.бухгалтер настаивает, чтобы в неоплачиваемый отпуск отправить 16 человек ( у нас на предприятии 28 человек). А в приказе указать причину: в связи с уменьшением работ. Но ни в КЗоТе ни в "законе об отпуках" ничего подобного нет. Так ли это? Может она права?
Уже несколько лет как отменили, поскольку это называется "скрытая безработица".
В качестве альтернативы можете установить режим неполной занятости - читайте ст. 32 КЗоТ. Или же - проводите сокращение.
Iren@ вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.02.2008, 17:40   #3
TORY_VV
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 20.11.2007
Сообщений: 9
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Спасибо. Значит наш бухгалтер работает так сказать "по-сторинке"?
TORY_VV вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.02.2008, 17:46   #4
Iren@
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Iren@
 
Регистрация: 19.07.2007
Адрес: Киев
Сообщений: 3,177
Вы сказали Спасибо: 2,606
Поблагодарили 2,702 раз(а) в 1,218 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от TORY_VV
Спасибо. Значит наш бухгалтер работает так сказать "по-сторинке"?
Ваш бухгалтер отстал от жизни на 7 лет, поскольку вторую часть пункта ст. 26 ЗУ "Об отпусках":

"У порядку, визначеному колективним договором, власник або уповноважений ним орган у разі простою підприємства з не залежних від працівників причин може надавати відпустку без збереження заробітної плати або з частковим її збереженням."......

отменили ЗУ от 18.11.2000 № N 2073-III
Iren@ вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.02.2008, 17:49   #5
TORY_VV
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 20.11.2007
Сообщений: 9
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Огромное спасибо.
TORY_VV вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.02.2008, 17:52   #6
Iren@
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Iren@
 
Регистрация: 19.07.2007
Адрес: Киев
Сообщений: 3,177
Вы сказали Спасибо: 2,606
Поблагодарили 2,702 раз(а) в 1,218 сообщениях
По умолчанию

Пожалуйста!
Iren@ вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.02.2008, 17:59   #7
Iren@
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Iren@
 
Регистрация: 19.07.2007
Адрес: Киев
Сообщений: 3,177
Вы сказали Спасибо: 2,606
Поблагодарили 2,702 раз(а) в 1,218 сообщениях
По умолчанию

Я не знаю специфику вашего предприятия, на всякий случай - а ст. 113 (порядок оплаты простоя) вам не подходит?
Iren@ вне форума   Ответить с цитированием
Старый 29.02.2008, 11:50   #8
Kayra
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 20.02.2008
Адрес: Украина
Сообщений: 3
Вы сказали Спасибо: 2
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию Бесплатный отпуск

Здраствуйте, подскажите, пожалуйста, правомерно ли предоставление сотруднику неоплачиваемого отпуска со следующего дня после окончания ежегодного отпуска?
Kayra вне форума   Ответить с цитированием
Старый 29.02.2008, 12:06   #9
Инес
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 04.10.2007
Адрес: Киев
Сообщений: 69
Вы сказали Спасибо: 27
Поблагодарили 8 раз(а) в 7 сообщениях
По умолчанию

А что ж тут неправомерного?
Нужно заявление от сотрудника и виза директора (его согласие).
Только нужно помнить, что отпуск без сохранения ЗП за год не должен превышать 15 календарных дней (ст. 26 ЗУ "Об отпусках"). Кроме того, существуют отпуска без сохраниния ЗП, которые работодатель обязан предоставить работнику в обязательном порядке - это ст.25 ЗУ "Об отпусках"

Стаття 25. Відпустка без збереження заробітної плати, що надається працівникові в обов'язковому порядку
Відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов'язковому порядку:
1) матері або батьку, який виховує дітей без матері (в тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), що має двох і більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда, - тривалістю до 14 календарних днів щорічно;
2) чоловікові, дружина якого перебуває у післяпологовій відпустці, - тривалістю до 14 календарних днів;
3) матері або іншим особам, зазначеним у частині третій статті 18 та частині першій статті 19 цього Закону, в разі якщо дитина потребує домашнього догляду, - тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку, а в разі якщо дитина хвора на цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), - не більш як до досягнення дитиною шістнадцятирічного віку;
(пункт 3 частини першої статті 25 у редакції
Закону України від 12.01.2005 р. N 2318-IV)
4) ветеранам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", - тривалістю до 14 календарних днів щорічно;
5) особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, - тривалістю до 21 календарного дня щорічно;
6) пенсіонерам за віком та інвалідам III групи - тривалістю до 30 календарних днів щорічно;
7) інвалідам I та II груп - тривалістю до 60 календарних днів щорічно;
8) особам, які одружуються, - тривалістю до 10 календарних днів;
9) працівникам у разі смерті рідних по крові або по шлюбу: чоловіка (дружини), батьків (вітчима, мачухи), дитини (пасинка, падчірки), братів, сестер - тривалістю до 7 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця поховання та назад; інших рідних - тривалістю до 3 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця поховання та назад;
10) працівникам для догляду за хворим рідним по крові або по шлюбу, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, - тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більше 30 календарних днів;
11) працівникам для завершення санаторно-курортного лікування - тривалістю, визначеною у медичному висновку;
12) працівникам, допущеним до вступних іспитів у вищі навчальні заклади, - тривалістю 15 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місцезнаходження навчального закладу та назад;
13) працівникам, допущеним до складання вступних іспитів в аспірантуру з відривом або без відриву від виробництва, а також працівникам, які навчаються без відриву від виробництва в аспірантурі та успішно виконують індивідуальний план підготовки, - тривалістю, необхідною для проїзду до місцезнаходження вищого навчального закладу або закладу науки і назад;
14) сумісникам - на термін до закінчення відпустки за основним місцем роботи;
15) ветеранам праці - тривалістю до 14 календарних днів щорічно;
16) працівникам, які не використали за попереднім місцем роботи щорічну основну та додаткові відпустки повністю або частково і одержали за них грошову компенсацію, - тривалістю до 24 календарних днів у перший рік роботи на даному підприємстві до настання шестимісячного терміну безперервної роботи;
(пункт 16 частини першої статті 25 із змінами, внесеними
згідно із Законом України від 02.11.2000 р. N 2073-III)
17) працівникам, діти яких у віці до 18 років вступають до навчальних закладів, розташованих в іншій місцевості, - тривалістю 12 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місцезнаходження навчального закладу та у зворотному напрямі. За наявності двох або більше дітей зазначеного віку така відпустка надається окремо для супроводження кожної дитини.
(частину першу статті 25 доповнено пунктом 17
згідно із Законом України від 02.06.2005 р. N 2622-IV)
Працівникам, які навчаються без відриву від виробництва в аспірантурі, протягом четвертого року навчання надається за їх бажанням один вільний від роботи день на тиждень без збереження заробітної плати.

Стаття 26. Відпустка без збереження заробітної плати за згодою сторін
За сімейними обставинами та з інших причин працівнику може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на термін, обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік.
Частину другу статті 26 виключено
(згідно із Законом України
від 02.11.2000 р. N 2073-III)
(Закон від 1996.11.15, "Про відпустки")
Инес вне форума   Ответить с цитированием
Старый 29.02.2008, 12:14   #10
Kayra
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 20.02.2008
Адрес: Украина
Сообщений: 3
Вы сказали Спасибо: 2
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию бесплатный отпуск

спасибо
Kayra вне форума   Ответить с цитированием
Ответ


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 07:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2019 © «МЕДИА-ПРО» 2019 © «HR-Лига»