СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка Кадровые издания

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Социальное страхование и пенсионное обеспечение

Социальное страхование и пенсионное обеспечение Временная нетрудоспособность. Беременность и роды. Комиссия по соцстраху. Путевки на санаторно-курортное лечение. Новогодние подарки от соцстраха. Взаимоотношения с Центром занятости. Трудовой стаж. Страховой стаж. Исчисление стажа. Виды пенсий. Размеры пенсии. Надбавки к пенсии. Перерасчет пенсии

Ответ
 
Опции темы
Старый 18.08.2010, 11:49   #1
kudria
Активный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 29.07.2008
Адрес: Киев
Сообщений: 154
Вы сказали Спасибо: 3
Поблагодарили 11 раз(а) в 9 сообщениях
По умолчанию Лікарняний по вагітності та пологах: мертва дитина

Добрий день! шановны колеги, пыдкажыть, у жінки народилася мертва дитина. Жінка виходить на роботу після закінчення лікарняного. Чи потрібно робити якийсь наказ про вихід на роботу? Бухгалтерія говорить,що якщо народилася мертва дитина-жінка повинна виходити на роботу до звкінчення лікарняного. Абсурд...підкажіть де почитати про це?
kudria вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.08.2010, 12:11   #2
Mardge
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Mardge
 
Регистрация: 29.03.2009
Адрес: Киев
Сообщений: 4,180
Вы сказали Спасибо: 5,223
Поблагодарили 6,564 раз(а) в 2,824 сообщениях
По умолчанию

Жодний НД не містить таких вимог. Відпустка надається жінці для підготовки до пологів, самих пологів та відновлення після них. Те, що дитина померла, не відміняє необхідності відновлення після пологів. Тому підстав для виходу на роботу немає. Ваша працівниця може вийти на роботу після закінчення відпустки, а якщо бухгалтерія говорить щось інше - це їх справа.
Наказ робити не потрібно, якщо вона виходить на роботу після закінчення відпустки у зв'язку із вагітністю і пологами.
Mardge вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.08.2010, 12:14   #3
yara
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для yara
 
Регистрация: 24.02.2006
Адрес: Київ
Сообщений: 600
Вы сказали Спасибо: 278
Поблагодарили 918 раз(а) в 311 сообщениях
По умолчанию

Лікарняне, та його тривалість визначають лікарі, а не бухгалтерія. І ніхто не має права вимагати виходу працівника, що знаходиться на лікарняному. Погоджуюсь з Маrdge, лікарняне після пологів надається для відновлення здоров"я.
__________________
Ірина Шуляренко
yara вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.08.2010, 12:19   #4
kozur
Ветеран HR-Лиги
 
Регистрация: 23.07.2008
Сообщений: 984
Вы сказали Спасибо: 709
Поблагодарили 1,048 раз(а) в 450 сообщениях
По умолчанию

У мене недавно стався такий випадок.

Після лікарняного по вагітності та пологах, працівниця принесла іще один лікарняний по закінченні якого вийшла працювати на загальних підставах - без ніяких наказів іт.д.
__________________
kozur вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.08.2010, 13:54   #5
anatol_ua
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для anatol_ua
 
Регистрация: 19.12.2005
Адрес: Киев
Сообщений: 9,199
Вы сказали Спасибо: 7,221
Поблагодарили 6,528 раз(а) в 3,296 сообщениях
Сообщение

Инструкция №455, п. 6.5:
6.5. У разі передчасних пологів до 30 тижнів вагітності якщо жінка виписується з живою дитиною, листок непрацездатності у зв'язку з вагітністю та пологами видається лікувально-профілактичним закладом, де відбулися пологи, на 140 календарних днів, а у випадку смерті дитини при таких пологах - на 70 календарних днів.
__________________
Анатолий
Всё - к лучшему!
anatol_ua вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.08.2010, 14:00   #6
Mardge
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Mardge
 
Регистрация: 29.03.2009
Адрес: Киев
Сообщений: 4,180
Вы сказали Спасибо: 5,223
Поблагодарили 6,564 раз(а) в 2,824 сообщениях
По умолчанию

У разі передчасних пологів до 30 тижнів вагітності якщо жінка виписується з живою дитиною, листок непрацездатності у зв'язку з вагітністю та пологами видається лікувально-профілактичним закладом, де відбулися пологи, на 140 календарних днів,а у випадку смерті дитини при таких пологах - на 70 календарних днів.

Якщо до 30 тижнів вагітності відбулися пологи і дитина померла.
І навіть в такому випадку надаються 70 днів для відновлення після пологів.
Mardge вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.08.2010, 14:07   #7
kudria
Активный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 29.07.2008
Адрес: Киев
Сообщений: 154
Вы сказали Спасибо: 3
Поблагодарили 11 раз(а) в 9 сообщениях
По умолчанию

Дякую всім. А якщо пологи не передчасні, можна керуватися даною статтею?
kudria вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.08.2010, 14:08   #8
anatol_ua
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для anatol_ua
 
Регистрация: 19.12.2005
Адрес: Киев
Сообщений: 9,199
Вы сказали Спасибо: 7,221
Поблагодарили 6,528 раз(а) в 3,296 сообщениях
Счастье

Доведеться... по аналогії...
__________________
Анатолий
Всё - к лучшему!
anatol_ua вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.08.2010, 14:09   #9
Mardge
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Mardge
 
Регистрация: 29.03.2009
Адрес: Киев
Сообщений: 4,180
Вы сказали Спасибо: 5,223
Поблагодарили 6,564 раз(а) в 2,824 сообщениях
По умолчанию

Ні. Там же чітко вказано - в разі передчасних пологів.
Так лікарняний видано жінці? На скільки днів? Це ж лікар встановлює, відповідно до інструкції, на скільки днів давати лікарняний.
Mardge вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.08.2010, 14:11   #10
anatol_ua
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для anatol_ua
 
Регистрация: 19.12.2005
Адрес: Киев
Сообщений: 9,199
Вы сказали Спасибо: 7,221
Поблагодарили 6,528 раз(а) в 3,296 сообщениях
Вопрос

А випадок народження мертвої дитини (у встановлений термін) взагалі не описаний...,
А відновитися їй треба, мабуть, не менше, ніж звичайній породіллі...
__________________
Анатолий
Всё - к лучшему!
anatol_ua вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Метки
Больничный


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 03:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2019 © «МЕДИА-ПРО» 2019 © «HR-Лига»