СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Совместители. Переводы. Перемещения

Совместители. Переводы. Перемещения Совмещение. Совместительство. Временное исполнение обязанностей. Сезонные работники. Перевод. Перемещение. Изменение существенных условий труда

Ответ
 
Опции темы
Старый 05.03.2020, 16:47   #1
Rombrok
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 05.03.2020
Сообщений: 1
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию Чи може декретчиця зареєструватися ФОПом?

Чи може працівниця, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення трьох років зареєструватись ФОП (3-тя група)та здійснювати діяльність без наслідків з боку роботодавця (державне замовлення, лікар.).
Гіпотетичні наслідки: клопотання про переривання декретної відпустки та виклик на роботу (інша місцевість, обовязок відпрацювати державне замовлення).

Абз. 8 ст. 179 КЗпП та ст. 18 ЗУ "Про відпустки" каже:
"За бажанням жінки або осіб, зазначених у частині сьомій цієї статті, у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома."

Мова за ФОПа тут не йде.

Які думки з цього приводу? Допоможіть будь ласка. Є необхідність здійснювати підприємницьку діяльність.
Rombrok вне форума   Ответить с цитированием
Старый 05.03.2020, 17:09   #2
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,605
Вы сказали Спасибо: 4,114
Поблагодарили 9,080 раз(а) в 5,255 сообщениях
Радость

Цитата:
Сообщение от Rombrok Посмотреть сообщение
Чи може працівниця, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення трьох років зареєструватись ФОП (3-тя група)та здійснювати діяльність без наслідків з боку роботодавця (державне замовлення, лікар.)
Може.
Цитата:
Сообщение от Rombrok Посмотреть сообщение
Гіпотетичні наслідки: клопотання про переривання декретної відпустки та виклик на роботу (інша місцевість, обовязок відпрацювати державне замовлення)
Це домисли.
Ніхто не вправі відкликати її ї відпустки по догляду зав дитиною!!!
Цитата:
Сообщение от Rombrok Посмотреть сообщение
Абз. 8 ст. 179 КЗпП та ст. 18 ЗУ "Про відпустки" каже:
"За бажанням жінки або осіб, зазначених у частині сьомій цієї статті, у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома.
Мова за ФОПа тут не йде."
Можуть працювати, можуть не працювати - все на їх власний розсуд.
А за ФОПів мова тут не йде, бо вони не є найманими працівниками, а самозайнятими особами, і на період декретної відпустки жінка – фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування без найманих працівників, яка навіть не працює та не отримує дохід (прибуток), все одно повинна сплачувати щомісяця ЄСВ
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Andry за это полезное сообщение:
eloissa (06.03.2020), Sanara (11.03.2020)
Ответ


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 03:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2020 © «МЕДИА-ПРО» 2020 © «HR-Лига»