СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка Кадровые издания

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Совместители. Переводы. Перемещения

Совместители. Переводы. Перемещения Совмещение. Совместительство. Временное исполнение обязанностей. Сезонные работники. Перевод. Перемещение. Изменение существенных условий труда

Ответ

Опции темы
Старый 10.04.2007, 15:52   #11
Albertina
Участник HR-Лиги

Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях

Потому и переместили физически. Понятие существенное изменение условий труда нигде законодательно не зафиксировано - потому каждый и толкует - как может. Чаще всего начинает применяться если условия труда были обычними, а стали тяжелыми, если уровень заработной платы был один, а потому уменьшился (если увеличился - никто существенным изменением условий труда это не считает) Хотелось бы побольше случаев из практики - что по этому поподу думает Верховынй Суд - есть такие керівні роз"снення пленуму верховного суду
Albertina вне форума   Ответить с цитированием
Старый 10.04.2007, 17:07   #12
esar
Эксперт HR-Лиги

Вы сказали Спасибо: 252
Поблагодарили 1,102 раз(а) в 494 сообщениях

Переміщення може відбуватися тільки в межах тумов рудового договору. Частиною трудового договору є Посадова інструкція, в якій визначено трудову функцію працівника: набір робіт, операцій та таке інше, сфера повноважень і відповідальності (те ж саме може візначатися в трудовому договорі, укладеному в письмовій формі). Якщо ж ви переміщаєте бухгалтера з одного підрозділу в інший, то, напевне трудова функція змінюється. Тобто змінюються істотні умови праці. А це можливо тільки у випадку змін в організації виробництва і праці. І діяти тут треба відповідно до вимог частини третьої ст. 32 КЗпП У (попередження за 2 місяці....). Але тут виникає питання: чрму саме цьому працівнику суттєво змінюють умови праці? Що, саме його трудова функція скасована в бухгалтерії? Думаю, що ні. Напевне цю функцію виконує інша людина, яку прийняли за строковим трудовим договором на період відпустки по догляду за дитиною постійного працівника. То треба цю людину звільнювати, або переводити в іншій відділ.
esar вне форума   Ответить с цитированием
Старый 10.04.2007, 17:33   #13
Albertina
Участник HR-Лиги

У роботодавця є право (а не обов"язок) звільняти працівника, прийнятого на умовах строкового трудового договору - на час відпустки по догляду за дитиною. І те, що працівник, який вийшов з відпустки по догляду за дитино, вимагає звільнення працівника, що виконує його обов"язки - є грубим втручанням працівника у права роботодавця. Як не кумедно це звучить. Наскільки я зрозуміла, колєги, з дискусії - ситуація неоднозначна - і внести корективи у неї зможе тільки життчя. Якщо, наприклад, виявиться, що у відділі реклами працівникам відділу відповідно до Положень про преміювання набагато частіше дають цю саму премію, от тільки щоб її отримати, треба бути працівником саме цього відділу
Старый 10.04.2007, 18:38   #14
esar
Эксперт HR-Лиги

Цитата:
Сообщение от Albertina
У роботодавця є право (а не обов"язок) звільняти працівника, прийнятого на умовах строкового трудового договору - на час відпустки по догляду за дитиною. І те, що працівник, який вийшов з відпустки по догляду за дитино, вимагає звільнення працівника, що виконує його обов"язки - є грубим втручанням працівника у права роботодавця. Як не кумедно це звучить. Наскільки я зрозуміла, колєги, з дискусії - ситуація неоднозначна - і внести корективи у неї зможе тільки життчя. Якщо, наприклад, виявиться, що у відділі реклами працівникам відділу відповідно до Положень про преміювання набагато частіше дають цю саму премію, от тільки щоб її отримати, треба бути працівником саме цього відділу
Як раз в цьому випадку ситуація однозначна: на період відпустки по догладу за дитиною за працівницею зберігається її робоче місце (з назвою відділу і посади, обов'язками та таке ін.). А, якщо адміністрації дуже до душі прийшовся тимчасовий працівник, то то її (адміністрації) головна боль: нехай шукає можливість залишити цього працівника на роботі, але не на робочому місці жінки, яка вийшла на роботу після відпустки.
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» esar за это полезное сообщение:
simona (16.12.2011), Оксана Ч (28.09.2011)
Старый 10.04.2007, 19:26   #15
Albertina
Участник HR-Лиги

ок - ок.
Дуже дякую за відповідь. Просто бухгалтер, дійсно, може працювати на різних ділянках. З працівницею варіант виходу на інше місце обговорювався, заздалегідь, як і умови праці, от тільки вийшовши, вона заяву відмовилась писати... Чи переймається - що не потягне, чи ще щось її непокоїть... : Я дякую всім за відповідь і за цікаві повідомлення якщо ще хтось щось придумає - чи згадає - пишіть.
Старый 12.04.2007, 11:45   #16
Sunny
Участник HR-Лиги

По умолчанию С днем святого Валентина!!!!

Я думаю, что существенные условия труда не затрагиваются точно, только если вывеска на отделе поменяется, если изменяется трудовые обязанности - это уже спорная ситуация, ее сам КЗоТ создает т.к. ст.31 и ст. 32, мягко говоря, не очень гармонично сочетаются, усугубляется все тем, что ст. 32 не содержит полного перечня существенных условий ("та інших").
Если есть сомнение по поводу: имеет место изменение существенных условий труда или нет, значит спрогнозировать развитие событий точно не возможно (т.е. в случае спора предположить решение суда очень сложно), поэтому риск есть в любом случае.
Можно применить перевод по ч.3 ст. 32 КЗоТ, предупредить за 2 месяца (приказом) о том, что в связи с изменениями организации производства и труда (правдоподобно обставить производственными необходимостями) бух. такого-то перевести в отдел рекламы с _____2007г. Остается придумать, что работнику делать 2 месяца…
А теперь, если посмотреть с другой точки зрения: есть у меня сомнение, что этот работник будет эффективным - если она не хочет переходить, как бы грамотно с юридической точки зрения не обставить, мотивация к работе в новом отделе у нее минимальная, и отношение к компании такое же, не смотря на все заботы.... Думаю принимать решение о ее дальнейшей работе необходимо после четкого выяснения ее истинных намерений и опасений.
Старый 12.04.2007, 12:01   #17
Albertina
Участник HR-Лиги

спасибо за консультацию.
жду - что же изменится за это время - то ли мотивация поменяется, то ли желание работать в этом отделе появится - посмотрим.
а касательно ее намерений и опасений - тоже покажет время.
Старый 12.04.2007, 12:09   #18
esar
Эксперт HR-Лиги

Про яку мотивацію можна говорити, коли людина вийшла на роботу після довгої перерви, а їй чітко дали зрозуміти, що вона тут не потрібна і її просто пересувають у таке місце, де вона буде найменше заважати. Це - з точки зору моралі. А з точки зору законодавства - повне порушення її трудових прав (це також мотивацію не збільшить).
Эти 3 пользователя(ей) сказали «Спасибо» esar за это полезное сообщение:
simona (16.12.2011), Ирина Стеценко (13.09.2011), Оксана Ч (28.09.2011)
Старый 12.04.2007, 12:14   #19
Albertina
Участник HR-Лиги

З точки зору моралі - працівник може працювати на будь-якому місці, і дійсно на новому місці вона принесе більше користі. Користь - для роботодавця - основна мета роботи, і всі ми, наймані працівники, повинні приносити користь. Більше сказати нічого.
Старый 12.04.2007, 13:23   #20
Sunny
Участник HR-Лиги

Цитата:
Сообщение от esar
Про яку мотивацію можна говорити, коли людина вийшла на роботу після довгої перерви, а їй чітко дали зрозуміти, що вона тут не потрібна і її просто пересувають у таке місце, де вона буде найменше заважати. Це - з точки зору моралі. А з точки зору законодавства - повне порушення її трудових прав (це також мотивацію не збільшить).
При всій повазі я з Вами не згодна!!! Я теж вийшла з «декретної» відпустки рік тому і мені теж запропонували, але не тільки інший відділ, а й дещо іншу професію (HR), я погодилась, хоча розуміла, що ризикую (може мені не сподобається, може з чимось не справлюся і т.п.) головне, зробили це коректно. Зараз я дуже вдячна своєму шефу і мені на теперішньому місці набагато краще!
Якби людина була непотрібна, її би скоротили (якщо немає "протипоказань"); зменшили з/п, попередивши за 2 місяця; зробили б неповний робочий день "у зв’язку із зменшенням обсягу роботи"; від неї відкупились би (є й така практика); просто діставали би кожного дня, поки сама не написала заяву... прикладів безліч!
А робити кадрові перестановки - це невід’ємне право роботодавця, а як ще управляти головним ресурсом - людським! Головне правильно це робити, що б робітник не почувався як Ви кажете "непотрібним" це і є мистецтво менеджменту!

Метки
Приказы

Опции темы