СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Отпуска

Отпуска Предоставление и учет всех видов отпусков. График отпусков. Расчет стажа для отпуска. Продолжительность отпуска. Деление отпуска на части. Перенесение отпуска. Отзыв из отпуска. Компенсация за неиспользованный отпуск

Ответ
 
Опции темы
Старый 07.03.2017, 12:03   #731
Inka
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Inka
 
Регистрация: 03.11.2011
Сообщений: 2,326
Вы сказали Спасибо: 1,806
Поблагодарили 2,919 раз(а) в 1,610 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Вікторія26 Посмотреть сообщение
Доброго дня! Порадьте стосовно ситуації: довідка від мед. закладу дана нашій працівниці по догляду за дитиною до 01.06.2017 р., хоча дитині виповнилось шість років 02.03.2017 р.
Может, у нее какой-то из этих случаев?
Цитата:
3) матері або іншим особам, зазначеним у частині третій статті 18 та частині першій статті 19 цього Закону, в разі якщо дитина потребує домашнього догляду, - тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку, а в разі якщо дитина хвора на цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), - не більш як до досягнення дитиною шістнадцятирічного віку, а якщо дитині встановлено категорію "дитина-інвалід підгрупи А" - до досягнення дитиною вісімнадцятирічного віку
В противном случае справка не может быть выше закона.
Inka вне форума   Ответить с цитированием
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Inka за это полезное сообщение:
Trine1 (29.03.2017), Вікторія26 (07.03.2017)
Старый 07.03.2017, 12:06   #732
Вікторія26
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 22.02.2017
Сообщений: 9
Вы сказали Спасибо: 3
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

там діагноз не цукровий діабет, проте вона з категорії багатодітної мами. Тобто кваліфікувати як прогул, адже людина була попереджена?

Последний раз редактировалось Вікторія26; 07.03.2017 в 14:28.
Вікторія26 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 07.03.2017, 12:09   #733
Inka
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Inka
 
Регистрация: 03.11.2011
Сообщений: 2,326
Вы сказали Спасибо: 1,806
Поблагодарили 2,919 раз(а) в 1,610 сообщениях
По умолчанию

Пока от нее пояснений нет, это неявки по невыясненным причинам. Найдите женщину, потребуйте объяснений. С приказом она письменно была ознакомлена?
Inka вне форума   Ответить с цитированием
Старый 07.03.2017, 12:13   #734
Вікторія26
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 22.02.2017
Сообщений: 9
Вы сказали Спасибо: 3
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

у неё телефон выключен, а соседи сказали что она зарубежом (на зароботках).
Вікторія26 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 07.03.2017, 14:21   #735
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,722
Вы сказали Спасибо: 4,130
Поблагодарили 9,185 раз(а) в 5,327 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Вікторія26 Посмотреть сообщение
Якщо згідно довідки то формулювання :надати відпустку без збереження з/п по догляду за дитиною до досягнення нею 6-ти річного віку, буде невірним?
Так, це невірне формулювання - ви надаєте відпустку на строк, що значиться в медичному висновку, а медичний висновок видається не довше, ніж на рік.
Тому я порадив би писати в наказі так: "надати відпустку без збереження заробітної плати згідно п.3 ст.25 закону України «Про відпустки»"
Перегляньте ще раз Закон: там ясно видно, що це не відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею 6-ти річного віку, а відпустка без збереження заробітної плати, тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку.

Цитата:
Сообщение от Вікторія26 Посмотреть сообщение
у неё телефон выключен, а соседи сказали что она зарубежом (на зароботках).
Складайте акт про відвідування за місцем проживання, і пишіть, що в результаті опитування зі слів сусідів з'ясовано, що вона перебуває на заробітках і т.д., і підпишіть цей акт у сусідів.
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Старый 07.03.2017, 14:40   #736
Вікторія26
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 22.02.2017
Сообщений: 9
Вы сказали Спасибо: 3
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию Так, це невірне формулювання - ви надаєте відпустку на строк, що значиться в медичному

довідка видана 01.12.16 р до 01.06.17р. (тобто на 6 міс.), але ж дитині вже виповнилось 6 років
Вікторія26 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 07.03.2017, 15:58   #737
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,722
Вы сказали Спасибо: 4,130
Поблагодарили 9,185 раз(а) в 5,327 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Вікторія26 Посмотреть сообщение
довідка видана 01.12.16 р до 01.06.17р. (тобто на 6 міс.), але ж дитині вже виповнилось 6 років
Вибачте, я не звернув на це увагу.
В такому випадку це протирічить Закону, в якому зазначено "..не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку"!
Мабуть, лікарі не помітили, що дитині 6 років виповниться у лютому 2017 року.
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Старый 07.03.2017, 16:06   #738
Вікторія26
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 22.02.2017
Сообщений: 9
Вы сказали Спасибо: 3
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Тобто можна напротязі місяця це кваліфікувати як прогул?
Чи можуть виникнути нюанси: багатодітна мати, довідка до 01.06.17 р.
Бо хочеться все зробити правильно, тим паче що людина не в Україні.
Вікторія26 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 07.03.2017, 16:27   #739
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,722
Вы сказали Спасибо: 4,130
Поблагодарили 9,185 раз(а) в 5,327 сообщениях
По умолчанию

Що написано в наказі?
Ви можете відтворити тут текст наказу повністю, лише без прізвища?
Те, що написано в довідці, не може мати юридичної сили, так як відпустка, про яку ми говоримо, надається на термін не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку. Якщо в наказі зазначено, що їй нажається відпустка до 02.03.2017, то її неявка на роботу після цього терміну без поважних причин є прогулом.
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Andry за это полезное сообщение:
Trine1 (29.03.2017), Вікторія26 (07.03.2017)
Старый 09.04.2017, 22:50   #740
Иришк@
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 09.04.2017
Сообщений: 1
Вы сказали Спасибо: 1
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Добрый вечер.Выхожу с декретного отпуска,должность моя экономист-кассир.На время декрета на мою должность взяли девушку.(которая вскоре тоже будет уходить в декрет).Но управляющий говорит что я выхожу на должность кассира(ссылаясь на то что должность такая что можно и на кассе работать и экономистом),а девушка которая пришла на мое декретное место,так и остается при этой должности.В итоге,если даже должность будет звучать так же,то обязанности будут другими.Подскажите имеет ли он право без моего согласия это решать?Спасибо за ответ!!
Иришк@ вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Метки
Декрет


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 15:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2020 © «МЕДИА-ПРО» 2020 © «HR-Лига»