СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка Кадровые издания

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Особые категории работников

Особые категории работников Труд иностранцев. Труд инвалидов. Труд женщин. Труд молодежи. Труд учеников и студентов. Государственная служба и органы местного самоуправления. Физические лица — субъекты предпринимательской деятельности

Ответ
 
Опции темы
Старый 15.03.2009, 22:34   #1
wisetex
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 15.03.2009
Сообщений: 2
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию Переддипломна практика працівника на підприємстві

Доброго вечора.

Ситуація: працівник (студент-заочник) працює на нашому підприємстві і навчається у ВНЗ. Зараз у нього переддипломна практика, яку він хоче проходити у нас на підприємстві. В звіті у нього вимагають копію наказу про прийняття на практику.


Питання полягає в тому як правильно його оформити(чи може працювати далі і практику проходити одночасно)?
wisetex вне форума   Ответить с цитированием
Старый 17.03.2009, 21:04   #2
dvs57
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для dvs57
 
Регистрация: 28.05.2008
Адрес: Луганск
Сообщений: 340
Вы сказали Спасибо: 72
Поблагодарили 157 раз(а) в 63 сообщениях
По умолчанию

Надайте навчальну відпустку, як того вимагає Закон "Про відпустки".
Видайте наказ про практику. Я робив так:

НАКАЗ

Про виробничу практику
студента (Прізвище, ініц)


Керуючись наказом Міністерства освіти України від 08.04.1993 № 93, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30.04.1993 р. за № 35 „Про затвердження Положення про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України” з метою забезпечення організації, проведення і підведення підсумків практики студента, якому надано згоду на проведення практики (наш лист від 22.12.2008 р. № 108)

НАКАЗУЮ:

1. Прийняти на виробничу практику без зарахування в штат підприємства студента 4 курсу спеціальності „Облік і аудит” Луганського аграрного університету П.І.П. (далі - студент-практикант).
Термін практики: з 12 січня 2009 року по 8 лютого 2009 року.

2. Призначити керівником практики від підприємства для безпосереднього керівництва практикою головного бухгалтера (Прізвище, ініц).

3. Інженеру з охорони праці (Прізвище, ініц) провести обов'язковий вступний інструктаж з охорони праці студента-практиканта.

4. Керівнику практики від підприємства, призначеному відповідно до п. 2 цього наказу:
- визначити для студента-практиканта робоче місце, провести обов'язковий інструктаж з охорони праці на робочому місці та забезпечити умови безпечної роботи;
- створити необхідні умови для виконання студентом-практикантом програми практики, не допускати використання та роботах, що не відповідають програмі практики та майбутній спеціальності;
- надати студенту-практиканту і керівнику практики від навчального закладу можливість користуватись документацією, необхідною для виконання програми практики;
- забезпечити облік виходів на роботу студента-практиканта. Про всі порушення внутрішнього розпорядку повідомляти керівника практики від навчального закладу;
- після закінчення практики дати характеристику на студента-практиканта, в котрій відобразити дотримання трудової дисципліни та про якості підготовленого звіту.

5. Наказ довести до особового складу в частині, що стосується.
__________________
З повагою, Віктор Семенович
dvs57 вне форума   Ответить с цитированием
Эти 3 пользователя(ей) сказали «Спасибо» dvs57 за это полезное сообщение:
eloissa (20.08.2019), Tysi (15.07.2015), Марина В. (22.08.2012)
Старый 18.03.2009, 02:26   #3
wisetex
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 15.03.2009
Сообщений: 2
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Дякую за допомогу.

Виходить, що працівник працює у нас повний робочий день. Крім цього ми взяли цього ж працівника в якості практиканта без зарахування в штат. Отримуємо ситуацію, що він офіційно не має час на проходження практики. Як бути в цьому випадку? З точки зору офіційності все грало. Логічно отримуємо парадокс. Зрозуміло, що по факту це все потрібно йому для ВНЗ і звіт він дома підготує. Але не хотілось би мати проблеми в майбутньому коли буде перевірка.
wisetex вне форума   Ответить с цитированием
Старый 25.03.2009, 09:03   #4
tinkara
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Аватар для tinkara
 
Регистрация: 09.01.2007
Сообщений: 204
Вы сказали Спасибо: 35
Поблагодарили 21 раз(а) в 13 сообщениях
По умолчанию

С отпуском понятно - п. 5.7. Положения про проведение практики.Но тот же п. 5.7 говорит, что нужно "На період указаної відпустки таким студентам призначається стипендія в розмірі не менше мінімальної заробітної плати за рахунок відповідних підприємств, організацій, установ." Єто тоесть за счет пп, где проходит практика?

Последний раз редактировалось tinkara; 25.03.2009 в 10:35.
tinkara вне форума   Ответить с цитированием
Старый 04.02.2010, 08:51   #5
Ангелина
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Аватар для Ангелина
 
Регистрация: 14.07.2009
Сообщений: 281
Вы сказали Спасибо: 196
Поблагодарили 94 раз(а) в 46 сообщениях
По умолчанию

Как же все-таки быть в такой ситуации ???:
1. На предприятии работает студент-заочник (рабочая профессия);
2. Учится он по специальности "Экономика предприятия".
3. Практику просит пройти на предприятии на своем же рабочем месте (чтобы не потерять в заработке).
Возможно ли, все-таки, не оформлять отпуск, а просто разрешить ему проходить практику на рабочем месте???
Ангелина вне форума   Ответить с цитированием
Старый 04.02.2010, 09:23   #6
esar
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для esar
 
Регистрация: 19.07.2006
Адрес: Київ
Сообщений: 1,418
Вы сказали Спасибо: 252
Поблагодарили 1,102 раз(а) в 494 сообщениях
По умолчанию

Практика за спеціальністю "економіка підприємства" на робочому місці робітника?
Це щось з області фантастики... Або я чогось не розумію

Та навіть виходячі з інтересів підприємства, я би такого не допускала: ви йому будете оплачувати робочий час за спеціальністю, а він в цей час буде ходити і збирати матеріали в бухгалтерії та у економістів....

Я би, встановила йому (за його особистою заявою, звичайно) на час практики режим неповного робочого часу, принаймні - 7 годин на день.
esar вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо esar за это полезное сообщение:
Ангелина (04.02.2010)
Старый 04.02.2010, 09:28   #7
Anka
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 27.08.2009
Адрес: Мариуполь
Сообщений: 54
Вы сказали Спасибо: 76
Поблагодарили 49 раз(а) в 13 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Ангелина Посмотреть сообщение
Возможно ли, все-таки, не оформлять отпуск, а просто разрешить ему проходить практику на рабочем месте???
Распоряжение (приказ) о направлении на практику (с указанием периода и руководителя практики) издать все-таки нужно - иначе как вы оплатите руководство практикой человеку который занимался практикантом? Другой вопрос - насколько сможет проходить практику на рабочем месте рабочий по специальности "Экономика предприятия? Что это будет за практика? Думаю, что при принятии решения нужно исходить из того собирается ли впоследствии работодатель применять знания этого работника на своем предприятии, интересует ли работодателя качество образования данного работника. Ну и кроме всего прочего отпуск для прохождения практики предоставляется по заявлению работника - нету тела, нету дела.
Anka вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Anka за это полезное сообщение:
Ангелина (04.02.2010)
Старый 04.02.2010, 10:27   #8
Ангелина
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Аватар для Ангелина
 
Регистрация: 14.07.2009
Сообщений: 281
Вы сказали Спасибо: 196
Поблагодарили 94 раз(а) в 46 сообщениях
По умолчанию

Спасибо, что поддержали. Я ведь тоже считаю, что это все из области фантастики.
Ангелина вне форума   Ответить с цитированием
Старый 07.09.2010, 10:59   #9
rostian
Ветеран HR-Лиги
 
Регистрация: 02.12.2008
Сообщений: 591
Вы сказали Спасибо: 197
Поблагодарили 93 раз(а) в 49 сообщениях
По умолчанию

Вот тоже столкнулись с переддипломной практикой. Работник работает у нас и просит ему оформить у нас и практику. Получается ( положение п. 5.7. Положения про проведение практики) , надо предоставить ему неоплачиваемый отпуск на время практики? (но , по секрету , он работать все равно будет, и зарплату ему надо заплатить !! ) Так как быть?
\
Если так: "Я би, встановила йому (за його особистою заявою, звичайно) на час практики режим неповного робочого часу, принаймні - 7 годин на день.", как пишет ESAR. то как же тогда п. 5.7. Положения про проведение практики, где указано, что надо предоставить неоплачиваемый отпуск на время практики? И еще есть ЗУ Про отпуска где: 4) на період підготовки та захисту дипломного проекту (роботи) студентам, які навчаються у вищих навчальних закладах з вечірньою та заочною формами навчання першого та другого рівнів акредитації - два місяці, а у вищих навчальних закладах третього і четвертого рівнів акредитації - чотири місяці.
Тривалість додаткових оплачуваних відпусток працівникам, які здобувають другу (наступну) вищу освіту за заочною (вечірньою) формою навчання у навчальних закладах післядипломної освіти та вищих навчальних закладах, що мають у своєму підпорядкуванні підрозділи післядипломної освіти, визначається як для осіб, які навчаються на третьому і наступних курсах вищого навчального закладу відповідного рівня акредитації.


Вобщем путаница . Если все же оформить неполный рабочий час (как было бы идеально для работника и п-я), то не будет ли это нарушением вышеприведенных нпа ? Или по просьбе работника так можно??

Последний раз редактировалось rostian; 07.09.2010 в 11:46.
rostian вне форума   Ответить с цитированием
Старый 07.09.2010, 12:58   #10
rostian
Ветеран HR-Лиги
 
Регистрация: 02.12.2008
Сообщений: 591
Вы сказали Спасибо: 197
Поблагодарили 93 раз(а) в 49 сообщениях
По умолчанию

??

Решил установить ему неполный робочий час. И забы(и)ть
rostian вне форума   Ответить с цитированием
Ответ


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 11:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2019 © «МЕДИА-ПРО» 2019 © «HR-Лига»