СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка Кадровые издания

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Профессиональная классификация

Профессиональная классификация Классификатор профессий ДК 003:2010. Справочник квалификационных характеристик ДКХП. Составление должностных инструкций

Ответ

Опции темы
Старый 16.03.2018, 15:37   #1
АллаТ
Участник HR-Лиги

Вы сказали Спасибо: 3
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию Кваліфікаційні характеристики для педагогічних працівників

Доброго дня! Звертаємось до Вас за додатковими роз’ясненнями.
Приводячи Посадові інструкції у відповідність кваліфікаційним характеристикам посад, які наведені в Довіднику кваліфікаційних характеристик професій працівників (відповідно до наказу Мінпраці від 29.11.2004 р. № 336 та листа-роз’яснення Міністерства соціальної політики від 25.11.2015 р. № 713/13/116-15) виникли певні складнощі.
У нас спеціальна загальноосвітня школа-інтернат. Основна частка працівників – педагогічні. Випуску Довідника кваліфікаційних характеристик професій для працівників освіти немає. Раніше керувались наказом Міністерства освіти і науки України № 665 від 01.06.2013 р. «Про затвердження кваліфікаційних характеристик професій (посад) педагогічних та науково-педагогічних працівників навчальних закладів», але він втратив чинність (наказ Міністерства освіти і науки України № 1183 від 17.10.2014 «Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства освіти і науки України від 1 червня 2013 року № 665»).
Керуємось Класифікатором професій ДК 003:2010, з якого можна взяти тільки назву посади.
Пункт 16 наказу Мінпраці від 29 грудня 2004 року N 336 свідчить: «У всіх записах про виконувані роботи (штатний розпис, запис до трудових книжок тощо) слід вживати повну назву посади відповідно до Довідника, включаючи кваліфікаційну категорію, наприклад: "Художник-конструктор (дизайнер) I категорії».
Якщо на прикладі розглянути посаду вчителя (яка для нас найбільш актуальна), то в класифікаторі професій ДК 003:2010 ця посада названа «вчитель загальноосвітнього навчального закладу». Якщо керуватись п.16 наказу Мінпраці від 29.12.2004 р. № 336, то в трудову книжку треба робити запис (для прикладу) «Прийнято на посаду вчителя загальноосвітнього навчального закладу ІІ категорії»? А як же предмет викладання?
Виходячи з викладеного виникають питання:
1. Які використовувати кваліфікаційні характеристики посад при складанні посадових інструкцій працівників освіти?
2. Який робити запис в трудовій книжці педагогічного працівника (на прикладі вчителя, вихователя)?
АллаТ вне форума   Ответить с цитированием
Старый 19.03.2018, 10:11   #2
Andry
Эксперт HR-Лиги

Вы сказали Спасибо: 3,995
Поблагодарили 8,609 раз(а) в 4,981 сообщениях

Цитата:
Сообщение от АллаТ Посмотреть сообщение
…Якщо на прикладі розглянути посаду вчителя (яка для нас найбільш актуальна), то в класифікаторі професій ДК 003:2010 ця посада названа «вчитель загальноосвітнього навчального закладу». Якщо керуватись п.16 наказу Мінпраці від 29.12.2004 р. № 336, то в трудову книжку треба робити запис (для прикладу) «Прийнято на посаду вчителя загальноосвітнього навчального закладу ІІ категорії»? А як же предмет викладання?
Використовуйте Примітку 2 Додатка В до Класифікатора "...
Назви професій можуть бути розширені за потребою користувача термінами та словами, які уточнюють місце роботи, виконувані роботи, сферу діяльності за умови дотримання лаконічності викладення, якщо інше не передбачено у КП чи відповідних законодавчо-правових актах".
В Класифікаторі є посада «вчитель середнього навчально-виховного закладу» (код 25157), згідно Примітки 2 Додатка В до Класифікатора доповніть назву цієї професії уточнюючим терміном і таким чином посада буде називатися, наприклад, «вчитель фізики середнього навчально-виховного закладу»
Цитата:
Виходячи з викладеного виникають питання:
1. Які використовувати кваліфікаційні характеристики посад при складанні посадових інструкцій працівників освіти?
Кваліфікаційні характеристики беруться за основу при складанні посадових інструкцій з метою їх уніфікації і таким чином вони мають єдину структуру і зміст їхніх розділів. В них вказуються завдання, обов’язки, повноваження і відповідальність працівника. При цьому завдання та обов’язки, що містяться в типових кваліфікаційних характеристиках, можуть бути розподілені між різними працівниками або коло завдань та обов’язків кожного окремого працівника може бути розширене в межах іх спеціальності та, кваліфікації.
Цитата:
2. Який робити запис в трудовій книжці педагогічного працівника (на прикладі вчителя, вихователя)?
Такий самий, як і в наказі: «Прийнято на посаду вчителя фізики середнього навчально-виховного закладу ІІ категорії»
Andry на форуме   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Andry за это полезное сообщение:
АллаТ (19.03.2018)
Старый 19.03.2018, 11:01   #3
АллаТ
Участник HR-Лиги

Дякую. А яким Ви користуєтесь класифікатором професій? Я використовую КЛАСИФІКАТОР ПРОФЕСІЙ ДК 003:2010, затверджений наказом Держспоживстандарту України від 28 липня 2010 р. № 327 зі змінами, затвердженими наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 26 жовтня 2017 року № 1542. І там є посада "вчитель загальноосвітнього навчального закладу" (коди 2331, 2320). Посаду, яку Ви написали не можу знайти
Старый 19.03.2018, 11:35   #4
Andry
Эксперт HR-Лиги

Цитата:
Дякую. А яким Ви користуєтесь класифікатором професій? Я використовую КЛАСИФІКАТОР ПРОФЕСІЙ ДК 003:2010, затверджений наказом Держспоживстандарту України від 28 липня 2010 р. № 327 зі змінами, затвердженими наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 26 жовтня 2017 року № 1542. І там є посада "вчитель загальноосвітнього навчального закладу" (коди 2331, 2320). Посаду, яку Ви написали не можу знайти
Я користуюсь таким же, але може він у мене більш старіший ( копію додаю, див. четвертий рядок знизу)
25157 - це код Загальносоюзного класифікатора професій, посад та тарифних розрядів (ЗКППТР). В Класифікаторі ДК 003:2010 йому відповідає код 2320.
Изображения
Тип файла: jpg ДК 003.jpg (34.5 Кб, 4 просмотров)
Старый 19.03.2018, 12:32   #5
АллаТ
Участник HR-Лиги

А це мій Класифікатор
Старый 19.03.2018, 12:37   #6
Andry
Эксперт HR-Лиги

Я не побачив, але це неважливо.
На мій погляд посада "вчитель загальноосвітнього навчального закладу" майже ніячим не відрізняється від посади "вчитель середнього навчально-виховного закладу"
Старый 20.03.2018, 10:46   #7
АллаТ
Участник HR-Лиги

А ще питання. У нас зараз на всіх вчителів записи в ТК "Прийнято на посаду вчителя математики (географії, фізики і т.д.)". Чи обов'язково вносити зміни і писати наказ про приведення у відповідність найменувань посад???
Старый 20.03.2018, 11:02   #8
Andry
Эксперт HR-Лиги

Ви маєте на увазі після слів "Прийнято на посаду вчителя математики" дописати "загальноосвітнього навчального закладу"?
Я думаю, що потрібно - як знати, може колись вчителі саме загальноосвітніх навчальних закладів будуть мати, наприклад, право виходу на пенсію раніше, аніж вчитель початкового навчального закладу, чи навпаки
Старый 20.03.2018, 12:25   #9
АллаТ
Участник HR-Лиги

Просто дописати не складно. Але чи можу я таке робити?
Якщо людина, для прикладу, була прийнята на посаду вчителя математики ще у 2000 році, то може на той час і була посада просто вчителя і запис зроблено вірно. Я думала робити запис про те, що назва посади змінена у зв'язку з приведенням у відповідність до вимог Класифікатора професій. Але ж, по суті, зміни незначні. Геть заплуталась в цьому
Старый 20.03.2018, 12:34   #10
Andry
Эксперт HR-Лиги

Як би ви не думали, і чого б ми вам не радили, але остаточне рішення приймати все одно вам.
Вирішуйте!
Ответ

Опции темы