СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка Кадровые издания

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Прием на работу. Испытательный срок

Прием на работу. Испытательный срок Трудовой договор. Срочный трудовой договор. Контракт. Документы при оформлении на работу. Испытательный срок. Коллективный договор. Гражданско-правовой договор

Ответ
 
Опции темы
Старый 23.09.2009, 21:00   #21
galadriell
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Аватар для galadriell
 
Регистрация: 29.01.2009
Сообщений: 298
Вы сказали Спасибо: 2
Поблагодарили 9 раз(а) в 7 сообщениях
По умолчанию

Мотя, а що за стажування ваші працівники проходять? на скільки я знаю стажування передбачено лише для держ.службовців.. як документально ви це оформлюєте?
galadriell вне форума   Ответить с цитированием
Старый 24.09.2009, 22:56   #22
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,246
Вы сказали Спасибо: 14,732
Поблагодарили 20,056 раз(а) в 9,926 сообщениях
По умолчанию

У нас есть такие бланки:
1.КОНТРОЛЬНЫЙ ЛИСТ № ____
прохождения инструктажа и обучения по технике безопасности,
производственной санитарии и пожарной безопасности (для всех)

2. Лист проходження спеціальної підготовки і стажування водія.(для водителей)
3. Допуск к самостоятельной работе.



__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя вне форума   Ответить с цитированием
Старый 25.03.2010, 09:40   #23
Vik_
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 25.03.2010
Сообщений: 22
Вы сказали Спасибо: 3
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

А у нас на предприятии оформляеться стажировка приказом по предприятию. А уже потом начальники цехов отмечают в журналах прохождение самой стажировки,
Vik_ вне форума   Ответить с цитированием
Старый 07.02.2019, 17:10   #24
ktd_16
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 17.09.2018
Адрес: м.Київ
Сообщений: 36
Вы сказали Спасибо: 27
Поблагодарили 4 раз(а) в 4 сообщениях
По умолчанию

А якщо підприємство, все таки прийняло працівника електромонтером 5 розряду, без відповідної спеціальності (працював слюсарем-ремонтником 2 розряду) тимчасово на час відпустки, основного працівника. Яка буде відповідальність, під час перевірки???
ktd_16 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 07.02.2019, 17:15   #25
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,162
Вы сказали Спасибо: 3,979
Поблагодарили 8,546 раз(а) в 4,951 сообщениях
По умолчанию

Ви щось таке дивне розповідаєте - прийняти електромонтером 5 розряду працівника, який не має відповідної спеціальності...
Це все одно, що прийняли тимчасово на час відпустки замість хірурга столяра
А якщо його током вб'є, не дай боже?
Яка буде відповідальність, як ви думаєте?
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Старый 07.02.2019, 17:23   #26
ktd_16
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 17.09.2018
Адрес: м.Київ
Сообщений: 36
Вы сказали Спасибо: 27
Поблагодарили 4 раз(а) в 4 сообщениях
По умолчанию

А якщо ж все таки
п.11. ДКХП
Особи, які не мають відповідної освіти або стажу роботи, встановлених кваліфікаційними вимогами, але мають достатній практичний досвід та успішно виконують у повному обсязі покладені на них завдання та обов’язки, можуть бути, як виняток, залишені на займаній посаді або призначені на відповідні посади за рекомендацією атестаційної комісії (якщо інше не передбачено актами, що мають вищу юридичну силу).


І вона пропрацювала більше року на цій посаді
ktd_16 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 08.02.2019, 09:53   #27
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,162
Вы сказали Спасибо: 3,979
Поблагодарили 8,546 раз(а) в 4,951 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от ktd_16 Посмотреть сообщение
А якщо ж все таки п.11. ДКХП...
Тобто ви хочете сказати, що ваша атестаційна комісія рекомендувала призначити на посаду електромонтера 5 розряду слюсара-ремонтника 2 розряду?! Щось мені не віриться....
В п.11. ДКХП також є така формуліровка: "якщо інше не передбачено актами, що мають вищу юридичну силу".
Так от, законодавством передбачено, що електротехнічний персонал, який обслуговує електроустановки і може отримати електротравму, обов'язково повинен володіти певним рівнем знань і практичних навичок і мати відповідну групу з електробезпеки.
А щоб отримати відповідну групу з електробезпеки потрібно пройти навчання в одному з навчальних центрів і отримати посвідчення встановленого зразка. У вашого слюсара-ремонтника є таке посвідчення?
Цитата:
Сообщение от ktd_16 Посмотреть сообщение
І вона пропрацювала більше року на цій посаді
То може вона пройшла навчання, просто ви про це не пишете?
А що вона робила, які роботи вона у вас виконувала?
Взагалі це дуже серйозна ситуація. Працівник, який не має відповідної освіти і відповідних знань на цій посаді становить небезпеку як для себе, так і для інших працівників.
Почитайте обов'язки електромонтера в ДКХП:
Цитата:
...Завдання та обов’язки. Розбирає, здійснює капітальний ремонт, складає, встановлює і центрує високовольтні електричні машини та електроапарати різних типів і систем з напругою до 15 кВ...
На всяк випадок поясню: напруга до 15 кВ - це напруга до 15 тисяч!!! вольт. Це дуже небезпечно, і на таких роботах за правилами навіть досвідченим електромонтерам забороняється працювати одним, лише в парі.
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Andry за это полезное сообщение:
eloissa (08.02.2019), ktd_16 (08.02.2019)
Старый 08.02.2019, 10:06   #28
ktd_16
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 17.09.2018
Адрес: м.Київ
Сообщений: 36
Вы сказали Спасибо: 27
Поблагодарили 4 раз(а) в 4 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Andry Посмотреть сообщение
То може вона пройшла навчання, просто ви про це не пишете?
А що вона робила, які роботи вона у вас виконувала?
Так особа пройшла навчання і в неї є відповідний допуск
ktd_16 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 08.02.2019, 10:18   #29
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,162
Вы сказали Спасибо: 3,979
Поблагодарили 8,546 раз(а) в 4,951 сообщениях
По умолчанию

В такому випадку, якщо усі документи є, проблем не буде.
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Andry за это полезное сообщение:
ktd_16 (08.02.2019)
Старый 08.02.2019, 11:19   #30
ktd_16
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 17.09.2018
Адрес: м.Київ
Сообщений: 36
Вы сказали Спасибо: 27
Поблагодарили 4 раз(а) в 4 сообщениях
По умолчанию

Дякую
ktd_16 вне форума   Ответить с цитированием
Ответ


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 23:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2019 © «МЕДИА-ПРО» 2019 © «HR-Лига»