СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка Кадровые издания

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Нормирование и оплата труда

Нормирование и оплата труда Нормы труда. Формы и системы оплаты труда. Особенности оплаты труда. Премии. Бенефиты. Индексация заработной платы

Ответ
 
Опции темы
Старый 17.08.2017, 16:54   #1
anna_solovjova
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 08.08.2007
Сообщений: 59
Вы сказали Спасибо: 19
Поблагодарили 1 раз в 1 сообщении
По умолчанию Единая тарифная сетка

Коллеги, объясните пожалуйста, почему с 01.01.2017 согласно Единой тарифной сетке Посадовий оклад (тарифна ставка) для 1 разряда = 1600 грн., в то время как минимальная ЗП = 3200?
Откуда эта цифра 1600? Ст.96 КЗпП України: "Формування тарифної сітки (схеми посадових окладов) провадиться на основі тарифної ставки робітника першого розряду, яка встановлюється у розмірі, що ПЕРЕВИЩУЄ законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, та міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень розмірів тарифних ставок (посадових окладів).

Где здесь логика? Хелп!!!

Последний раз редактировалось anna_solovjova; 17.08.2017 в 17:29.
anna_solovjova вне форума   Ответить с цитированием
Старый 17.08.2017, 17:06   #2
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,207
Вы сказали Спасибо: 3,995
Поблагодарили 8,612 раз(а) в 4,984 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от anna_solovjova Посмотреть сообщение
Коллеги, объясните пожалуйста, почему с 01.01.2017 согласно Единой тарифной сетке Посадовий оклад (тарифна ставка) для 1 разряда = 1600 грн., в то время как минимальная ЗП = 3200?
Откуда эта цифра 1600?
Вы же сами ответили на свой вопрос: 1600 грн. - это тарифная ставка для 1 тарифного розряда,установленного в размере "прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року (тобто 1600 грн)".

А минимальная зарплата - это размер заработной платы за неквалифицированный труд, ниже которого не может устанавливаться оплата за выполненную работником месячную норму работ.
И, например, если работнику с 1-м тарифным разрядом установить должностной оклад 1600 грн, то ему придется произвести доплату до уровня минимальной зарплаты в размере 1600 грн (3200 грн - 1600 грн).
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Andry за это полезное сообщение:
anna_solovjova (18.08.2017)
Старый 17.11.2017, 11:16   #3
Svat
Активный участник HR-Лиги
 
Аватар для Svat
 
Регистрация: 01.06.2011
Сообщений: 135
Вы сказали Спасибо: 43
Поблагодарили 29 раз(а) в 21 сообщениях
По умолчанию

Добрый день! Согласно внесенным изменениям в Генеральное соглашение на 2016-2017гг. от 10.10.2017, с 01.11.2017 установлен минимальный оклад для рабочего 1-го разряда на уровне, не менее чем на 10% больше прожиточного минимума для трудоспособных лиц.
На предприятии нет коллективного договора, не попадает под действие отраслевых, региональных соглашений, предприятие относится к организациям внебюджетной сферы.
С 01.01.2017 на предприятии был установлен оклад для рабочего 1-го разряда: прожиточный минимум для трудоспособных лиц на 01.01.2017 + 20%, таким образом, в размере 1920 грн. (1600+20%).
Вопрос заключается в следующем, необходимо ли нам придерживаться требований Генерального соглашения и с 01.12.2017, с изменением прожиточного минимума для трудоспособных лиц, установить оклад для рабочего 1-го разряда в размере 1938 грн. (1762 грн.+10%)?
Или можем оставить всё без изменений, руководствуясь ст. 6 ЗУ «Об оплате труда» («Минимальный должностной оклад (тарифная ставка) устанавливается в размере не менее прожиточного минимума, установленного для трудоспособных лиц на 1 января календарного года.»)?
Svat вне форума   Ответить с цитированием
Старый 06.12.2017, 11:01   #4
Омега
Активный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 27.12.2010
Сообщений: 71
Вы сказали Спасибо: 18
Поблагодарили 10 раз(а) в 10 сообщениях
По умолчанию

Щодо укладення колективних договорів і угод
N 2774/0/14-11/18, 17.03.2011, Лист, Державна інспекція України з питань праці

Отже, для тих підприємств, що не були представлені уповноваженими представниками зі сторони власника і сторони профспілки (об'єднання профспілок) при укладенні генеральної угоди, обов'язковими будуть норми, соціальні гарантії, пільги, компенсації, встановлені законодавчими та нормативно-правовими актами на державному рівні.

И еще

Щодо сфери дії Генеральної угоди
N 415/0/15-16/18, 21.11.2016, Лист, Міністерство соціальної політики України

З метою дотримання норм законодавства Сторони чинної Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні у її Загальних положеннях передбачили, що положення Угоди є обов'язковими для врахування суб'єктами, що перебувають у сфері дії Сторін, у тому числі під час розроблення та укладення галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів.
Враховуючи викладене, на думку Мінсоцполітики, обов'язковими для підприємства положення Генеральної угоди будуть якщо і роботодавець, і працівники цього підприємства представлені суб'єктами Сторін Угоди через відповідне членство та на підставі установчих документів (статутів, положень тощо).
Перелік суб'єктів Сторони роботодавців і профспілкової Сторони Угоди та їх членських організацій наведено у додатках 1 і 2 до Угоди. Суб'єктом Сторони органів виконавчої влади є Кабінет Міністрів України.
Однак підприємству, для якого положення Генеральної угоди не обов'язкові, законами України "Про колективні договори і угоди", "Про соціальний діалог в Україні"не забороняється їх застосування.
Роботодавець і працівники можуть у межах повноважень прийняти узгоджене рішення керуватися її нормами та положеннями. <...>.
Омега вне форума   Ответить с цитированием
Старый 06.12.2017, 11:14   #5
Омега
Активный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 27.12.2010
Сообщений: 71
Вы сказали Спасибо: 18
Поблагодарили 10 раз(а) в 10 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от anna_solovjova Посмотреть сообщение
Коллеги, объясните пожалуйста, почему с 01.01.2017 согласно Единой тарифной сетке Посадовий оклад (тарифна ставка) для 1 разряда = 1600 грн., в то время как минимальная ЗП = 3200?
Откуда эта цифра 1600? Ст.96 КЗпП України: "Формування тарифної сітки (схеми посадових окладов) провадиться на основі тарифної ставки робітника першого розряду, яка встановлюється у розмірі, що ПЕРЕВИЩУЄ законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, та міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень розмірів тарифних ставок (посадових окладів).

Где здесь логика? Хелп!!!
Вы цитируете ст. 96 КЗоТ в старой редакции, действовавшей до 01.01.2017 г. Теперь там речь идет о прожиточном минимуме. К тому же, претерпела изменений и ст. 95 КЗоТ о минимальной заработной плате. Соответствующие изменения внесены и в ЗУ "Об оплате труда".
Омега вне форума   Ответить с цитированием
Старый 04.01.2018, 11:07   #6
naukovec
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 04.01.2018
Сообщений: 1
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию Есть вопрос по оплате труда пед.работников.

Питання стосується оплати праці педагогічних працівників: у Центрі підвищення кваліфікації державних службовців є посади завідувача навчально-методичного відділу і завідувача навчально-організаційного відділу. Оплата праці на зазначених посадах здійснюється за постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298 (додаток 2, п.1), діапазон розрядів за Єдиною тарифною сіткою посади з назвою “Керівник основного підрозділу” становить 10-12 (додаток 2, п.2).

15 листопада 2017 р. № 854 ухвалена Постанова КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298», де у додатку 2 з’являється позиція «Керівники основних підрозділів, посади яких віднесено до педагогічних посад» з діапазоном розрядів 12-14. Постанова від 15 листопада 2017 р. № 854 набирає чинності з дня її опублікування та застосовується з 1 вересня 2017 року.

Отже, фактично для керівників основних підрозділів, посади яких віднесено до педагогічних посад – завідувача навчально-методичного відділу і завідувача навчально-організаційного відділу Центру підвищення кваліфікації державних службовців, тарифний розряд має підвищитись з 12 (максимального до ухвалення постанови КМУ від 15 листопада 2017 р. № 854) до 14 (максимального після ухвалення постанови КМУ від 15 листопада 2017 р. № 854). Перерахунок в оплаті праці має охопити період з 1 вересня 2017 року.

Керівництво Центру підвищення кваліфікації з цим не погоджується, мотивуючи, що «вилка» розрядів 12-14 (тобто, тарифний розряд з максимального по «вилці» знижується до мінімального) дозволяє не застосовувати зазначені положення, ухвалені постановою КМУ від 15 листопада 2017 р. № 854, до керівників відділів Центру і відмовляється здійснювати відповідні зміни щодо виплат заробітної плати на вищому рівні (рік закритий, зміни до бюджету ніхто вносити не буде).

Чи є в цьому порушення? Чи має право керівництво Центру на свій розсуд не здійснювати окреслені зміни в оплаті праці керівників відділів Центру?

P.S.: Очильники відділів досвічені (стаж роботи на посаді >10 років) та висококваліфіковані (один додатково закінчував магістратуру, інший - кандидат наук).
naukovec вне форума   Ответить с цитированием
Ответ


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 12:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2019 © «МЕДИА-ПРО» 2019 © «HR-Лига»