СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка Кадровые издания

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Нормирование и оплата труда

Нормирование и оплата труда Нормы труда. Формы и системы оплаты труда. Особенности оплаты труда. Премии. Бенефиты. Индексация заработной платы

Ответ
 
Опции темы
Старый 11.02.2011, 10:17   #1
navi60
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 28.09.2010
Сообщений: 45
Вы сказали Спасибо: 18
Поблагодарили 9 раз(а) в 6 сообщениях
По умолчанию Працівник в СІЗО. Чи повинен роботодавець платити йому заробітну плату?

Шановне товариство! Працівник тривалий час перебуває під слідством і знаходиться під вартою в СІЗО. Питання:чи повинен роботодавець нараховувати і виплачувати йому середню заробітну плату за час перебування працівника в цій установі. Завчасно дякую за Ваші відповіді.
navi60 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 11.02.2011, 10:20   #2
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,277
Вы сказали Спасибо: 14,752
Поблагодарили 20,087 раз(а) в 9,939 сообщениях
По умолчанию

А Вы сами что думаете по этому вопросу?
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя вне форума   Ответить с цитированием
Старый 11.02.2011, 10:32   #3
navi60
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 28.09.2010
Сообщений: 45
Вы сказали Спасибо: 18
Поблагодарили 9 раз(а) в 6 сообщениях
По умолчанию

Я схиляюсь до думки, що перебування працівника в СІЗО, це відсутність на роботі з поважних причин. Отже весь час перебування у цій установі не можна кваліфікувати прогулом. Висновок: працівнику потрібно заплатити середню заробітну плату за весь період.
navi60 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 11.02.2011, 10:38   #4
Южаночка
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 25.01.2011
Сообщений: 54
Вы сказали Спасибо: 33
Поблагодарили 25 раз(а) в 14 сообщениях
По умолчанию

а мое мнение, сначала надо разобраться по каким причинам он попал в СИЗО. вот например, напился - подрался - попал в сизо, а мы ему зарплату по среднему? так у меня сейчас все предприятие помчится напиваться - драться - получать по среднему. кажется мы оплачиваем - "вынужденный прогул" по среднему и что к этому относится тоже прописано. а просиживание в сизо, по пока еще не известной причине - .........
Южаночка вне форума   Ответить с цитированием
Старый 11.02.2011, 11:38   #5
chsm07@mail.ru
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для chsm07@mail.ru
 
Регистрация: 28.12.2007
Адрес: г.Киев
Сообщений: 1,389
Вы сказали Спасибо: 176
Поблагодарили 1,284 раз(а) в 587 сообщениях
По умолчанию

А я вважаю що для початку потрібно відкрити Закон Про оплату праці і прочитати за що виплачується заробітна плата ВЗАГАЛІ:Стаття 1. Заробітна плата

Заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Яку роботу виконує працівник в СІЗО ? Зрозуміло. За що йому платити заробітну плату?
2. У вас є офіційне підтвердження перебування працівника в СІЗО?
__________________
Как подумаю,какой я инженер-боюсь идти к врачу.
chsm07@mail.ru вне форума   Ответить с цитированием
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» chsm07@mail.ru за это полезное сообщение:
Мотя (11.02.2011), Южаночка (11.02.2011)
Старый 11.02.2011, 14:52   #6
Mardge
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Mardge
 
Регистрация: 29.03.2009
Адрес: Киев
Сообщений: 4,208
Вы сказали Спасибо: 5,223
Поблагодарили 6,564 раз(а) в 2,824 сообщениях
По умолчанию

Збереження заробітної плати за місцем роботи в такому випадку не передбачено жодним НПА.
Цитата:
Я схиляюсь до думки, що перебування працівника в СІЗО, це відсутність на роботі з поважних причин.
Це ще невідомо, поважна причина, чи ні.

Якщо виявиться, що він був невинний, він може вимагати відшкодування втраченого заробітку. Але в будь-якому разі, роботодавець нічого оплачувати не повинен.



ЗАКОН УКРАЇНИ від 1 грудня 1994 року N 266/94-ВР


Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду
...
Стаття 2. Право на відшкодування шкоди в розмірах і в порядку, передбачених цим Законом, виникає у випадках:
1) постановлення виправдувального вироку суду;
1-1) встановлення в обвинувальному вироку суду чи іншому рішенні суду (крім ухвали чи постанови суду про повернення справи на додаткове розслідування чи новий судовий розгляд) факту незаконного притягнення як обвинуваченого, незаконного взяття і тримання під вартою, незаконного проведення в ході розслідування чи судового розгляду кримінальної справи обшуку, виїмки, незаконного накладення арешту на майно, незаконного відсторонення від роботи (посади) та інших процесуальних дій, що обмежують чи порушують права та свободи громадян, незаконного проведення оперативно-розшукових заходів;
...
Стаття 3. У наведених в статті 1 цього Закону випадках громадянинові відшкодовуються (повертаються):
1) заробіток та інші грошові доходи, які він втратив внаслідок незаконних дій;
...
Стаття 4. Відшкодування шкоди у випадках, передбачених пунктами 1, 3, 4 і 5 статті 3 цього Закону, провадиться за рахунок коштів державного бюджету. Розмір сум, які передбачені пунктом 1 статті 3 цього Закону і підлягають відшкодуванню, визначається з урахуванням заробітку, не одержаного громадянином за час відсторонення від роботи (посади), за час відбування кримінального покарання чи виправних робіт як адміністративного стягнення.
Mardge вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Mardge за это полезное сообщение:
navi60 (11.02.2011)
Старый 11.02.2011, 16:32   #7
navi60
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 28.09.2010
Сообщений: 45
Вы сказали Спасибо: 18
Поблагодарили 9 раз(а) в 6 сообщениях
По умолчанию

Погоджуюсь з Вами, переконали. Дякую всім за консультацію!
navi60 вне форума   Ответить с цитированием
Ответ


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 19:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2019 © «МЕДИА-ПРО» 2019 © «HR-Лига»