СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка Кадровые издания

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Социальное страхование и пенсионное обеспечение

Социальное страхование и пенсионное обеспечение Временная нетрудоспособность. Беременность и роды. Комиссия по соцстраху. Путевки на санаторно-курортное лечение. Новогодние подарки от соцстраха. Взаимоотношения с Центром занятости. Трудовой стаж. Страховой стаж. Исчисление стажа. Виды пенсий. Размеры пенсии. Надбавки к пенсии. Перерасчет пенсии

Ответ
 
Опции темы
Старый 17.02.2012, 10:37   #11
SofiyaT
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 09.02.2012
Адрес: Харьков
Сообщений: 5
Вы сказали Спасибо: 1
Поблагодарили 2 раз(а) в 2 сообщениях
Вопрос Подсчет трудового стажа

Здравствуйте! Подскажите, пожалуйста!
Учитывается ли при подсчете трудового стажа, при оформлении больничного, время по уходу за ребенком до 3 - х лет?
SofiyaT вне форума   Ответить с цитированием
Старый 17.02.2012, 13:09   #12
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,278
Вы сказали Спасибо: 14,752
Поблагодарили 20,087 раз(а) в 9,939 сообщениях
По умолчанию

Вы тему читали?
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя вне форума   Ответить с цитированием
Старый 17.02.2012, 15:30   #13
SofiyaT
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 09.02.2012
Адрес: Харьков
Сообщений: 5
Вы сказали Спасибо: 1
Поблагодарили 2 раз(а) в 2 сообщениях
По умолчанию

уже, да!
SofiyaT вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо SofiyaT за это полезное сообщение:
Мотя (17.02.2012)
Старый 12.03.2012, 15:59   #14
Миротворец
Активный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 31.01.2011
Адрес: Ирпень Киевской
Сообщений: 80
Вы сказали Спасибо: 11
Поблагодарили 105 раз(а) в 41 сообщениях
По умолчанию

Много написано относительно того, будет ли засчитываться в страховой стаж для назначения пенсии отпуск по уходу за ребенком до 3-х лет. А если женщина не работала до рождения ребенка, будет ли у нее учитываться страховой стаж в период до 3-х летнего возраста ребенка?
Миротворец вне форума   Ответить с цитированием
Старый 12.03.2012, 16:01   #15
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,278
Вы сказали Спасибо: 14,752
Поблагодарили 20,087 раз(а) в 9,939 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Миротворец Посмотреть сообщение
А если женщина не работала до рождения ребенка, будет ли у нее учитываться страховой стаж в период до 3-х летнего возраста ребенка?
А какой же страховой стаж при том, что женщина не работает?
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя вне форума   Ответить с цитированием
Старый 12.03.2012, 16:16   #16
Миротворец
Активный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 31.01.2011
Адрес: Ирпень Киевской
Сообщений: 80
Вы сказали Спасибо: 11
Поблагодарили 105 раз(а) в 41 сообщениях
По умолчанию

ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" ст.11 "Особи, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню", написано: "13) особи, які відповідно до законів отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку".
Т.е. мамочки получают помощь не зависимо, работали они до рождения ребенка или нет. Поэтому у меня и возник вопрос о страховом стаже.


Миротворец вне форума   Ответить с цитированием
Старый 12.03.2012, 17:00   #17
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,278
Вы сказали Спасибо: 14,752
Поблагодарили 20,087 раз(а) в 9,939 сообщениях
По умолчанию

Получается, что входит..
Итак, можно не работать, а только получать помощь от государства - вот тебе и стаж идет..а можно всю жизнь вкалывать, помощи не получать и стажа - кот наплакал...

Цитата:
Лист Пенсійний фонд від 25.6.2008 № 10842/02-10
Щодо зарахування до стажу роботи періоду догляду за дитиною


Пенсійний фонд України на ваш лист від 26.04.2008 р. №ДК01-37 щодо зарахування до стажу роботи періоду догляду за дитиною повідомляє.

Згідно зі статтею 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», який набрав чинності 01.01.2004 р., страховий стаж — період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі, не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Відповідно до статті 11 зазначеного Закону загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню підлягають особи, які відповідно до законів отримують, зокрема, допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.

Статтею 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» передбачено, що час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми, але не довше ніж до досягнення кожною дитиною 3-річного віку зараховується до стажу роботи.

Відповідно до статті 181 Кодексу законів про працю України відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустка без збереження заробітної плати (у разі якщо дитина потребує домашнього догляду, на підставі медичного висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку) зараховуються як до загального, так і до безперервного стажу роботи і до стажу роботи за спеціальністю.

Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку — на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Отже, час догляду за дитиною у період до 01.01.2004 року зараховується до страхового стажу непрацюючій матері (до досягнення нею 3-річного віку) чи працюючій особі, якій у встановленому законом порядку надана відповідна відпустка по догляду за дитиною до 3- та 6-річного віку.

Починаючи з 01.01.2004 року час догляду за дитиною, в даному випадку до досягнення нею 3-річного віку, зараховується до страхового стажу у разі отримання відповідної допомоги (за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку).

Згідно зі статтею 14 страхувальниками таких осіб відповідно до вказаного вище Закону є підприємства, установи, організації, військові частини та органи, які виплачують допомогу.

Час неоплачуваної відпустки по догляду за дитиною з 3-х до 6 років не зараховується до страхового стажу.

Щодо обчислення спеціального і пільгового стажу повідомляємо.

Згідно з частиною 16 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» положення Закону України «Про пенсійне забезпечення» застосовуються в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах і за вислугу років.

Тобто до спеціального й пільгового стажу, що дає право на пенсію за вислугу років і на пільгових умовах, зараховується час догляду працюючої особи за дитиною до досягнення нею 3- і 6-річного віку (у разі оформлення відповідної відпустки). При цьому страховий стаж для визначення розміру пенсії обчислюється у вищезазначеному порядку.

Щодо зарахування часу догляду за дитиною до стажу державної служби, то відповідно до Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 р. №283, до стажу державної служби включається також, зокрема, час відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею віку трьох років, а у виняткових випадках, якщо за медичними показаннями дитині потрібний домашній догляд, — період додаткової відпустки без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більше ніж до досягнення дитиною віку шести років.

Заступник голови правління В. НИКИТЕНКО
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя вне форума   Ответить с цитированием
Эти 3 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Мотя за это полезное сообщение:
nata33 (14.03.2017), Ксюшин (07.08.2012), Хеленка (14.03.2012)
Старый 12.03.2012, 17:31   #18
Миротворец
Активный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 31.01.2011
Адрес: Ирпень Киевской
Сообщений: 80
Вы сказали Спасибо: 11
Поблагодарили 105 раз(а) в 41 сообщениях
По умолчанию

Ура! Мотя - Вы чудо. Спасибо огромное.
Миротворец вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Миротворец за это полезное сообщение:
Мотя (12.03.2012)
Старый 24.07.2012, 18:20   #19
Машутка
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 17.07.2012
Адрес: Донецк
Сообщений: 1
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Здравствуйте!
Я нахожусь в отпуске по уходу за ребенком до 3-х лет и получаю пособие по уходу за ребенком до 3-х лет.
Предприятие, где я была трудоустроена в апреле этого года было ликвидировано, и как следствие, я была уволена.
Отпуск по уходу за ребенком у меня заканчивается в ноябре этого года.
Подскажите, пожалуйста, будет ли мне засчитан период с апреля по ноябрь в страховой стаж или нет?
Машутка вне форума   Ответить с цитированием
Старый 25.07.2012, 11:07   #20
dautina
Ветеран HR-Лиги
 
Регистрация: 07.07.2008
Адрес: Киев
Сообщений: 716
Вы сказали Спасибо: 1,237
Поблагодарили 435 раз(а) в 262 сообщениях
По умолчанию

Да. Прочитайте пост 17, там ув. Мотя все расписала.
dautina вне форума   Ответить с цитированием
Ответ


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 06:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2019 © «МЕДИА-ПРО» 2019 © «HR-Лига»