СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Отпуска

Отпуска Предоставление и учет всех видов отпусков. График отпусков. Расчет стажа для отпуска. Продолжительность отпуска. Деление отпуска на части. Перенесение отпуска. Отзыв из отпуска. Компенсация за неиспользованный отпуск

Ответ
 
Опции темы
Старый 18.02.2009, 15:36   #41
zinus
Активный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 08.07.2008
Сообщений: 83
Вы сказали Спасибо: 16
Поблагодарили 12 раз(а) в 9 сообщениях
По умолчанию

ага, а що робити з вихідними днями?

от у нас, наприклад, п'ятиденний робочий тиждень, Закон "Про статус..." каже що така відпустка складає 14 робочих днів, тобто тих днів, в які працівник мав би працювати. Закон "Про відпустки" каже що відпустки надаються в календарних днях. Тобто для наказу про надання відпустки треба вирахувати скильки ж це в календарних днях вийде. Я розумію це як, наприклад, якщо з понеділка надаємо чорнобильську відпустку, тоді в календарних для конкретного працівника (нашого п'ятиденщика) це буде 5 робочих + 2 вихідних + 5 робочих + 2 вихідних + 4 робочих = 18 днів.
А у нас при вирахуванні кількості календарних суботу вважають одним з робочих днів.

Що не так? Мінпраці щось наплутав? Але ж П'ЯТИДЕННИЙ робочий тиждень й працівник має право 14 РОБОЧИХ днів відпочивати. А на відпочинок у СБ та НД він і без цього має право.

А Гудок оно каже навіть про чотириденний робочий диждень... Невже без Мінпраці не розібратися? Та чи може Мінпраці помилятися? (авжеж, доки роз'яснення не скасоване, маємо дотримуватися).
zinus вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.02.2009, 15:45   #42
anatol_ua
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для anatol_ua
 
Регистрация: 19.12.2005
Адрес: Киев
Сообщений: 9,198
Вы сказали Спасибо: 7,121
Поблагодарили 6,438 раз(а) в 3,232 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Iren@
Пункт 22 ст. 20 та п. 1 ст. 21 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" дає право особам, віднесеним до категорії 1 - 2 потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, на використання чергової відпустки у зручний для них час, а також отримання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 робочих (16 календарних) днів на рік.
Начальник відділу умов та режимів праці Г.Максименко
Ну русским же языком...
Извините , украинским же языком написано 16 календарных дней.
А уж на какие смены, на какое время, в какие дни... неважно.
__________________
Анатолий
Всё - к лучшему!
anatol_ua вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.02.2009, 18:02   #43
Гудок
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 18.02.2009
Сообщений: 33
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 1 раз в 1 сообщении
По умолчанию

Извиняюсь, но юрист (стаж работы уже лет 20) доказывает, что закон определяет рабочие дни, а письмо - это рекомендация, которая в суде роли не играет
Гудок вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.02.2009, 18:08   #44
Trine
Ветеран HR-Лиги
 
Регистрация: 31.07.2007
Адрес: Мелитополь
Сообщений: 511
Вы сказали Спасибо: 240
Поблагодарили 138 раз(а) в 63 сообщениях
По умолчанию

В Законе сказано
Цитата:
22) використання чергової відпустки у зручний для них час, а також отримання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 робочих днів на рік;
А 14 рабочих дней - єто и будет 16 календарніх.
Trine вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.02.2009, 18:21   #45
gulliana
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Аватар для gulliana
 
Регистрация: 05.11.2008
Сообщений: 178
Вы сказали Спасибо: 7
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Гудок
Извиняюсь, но юрист (стаж работы уже лет 20) доказывает, что закон определяет рабочие дни, а письмо - это рекомендация, которая в суде роли не играет
ст.5 Закона Украины "Про отпуска" определено, что отпуск расчитывается в календарных днях, а не в рабочих.
gulliana вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.02.2009, 18:25   #46
anatol_ua
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для anatol_ua
 
Регистрация: 19.12.2005
Адрес: Киев
Сообщений: 9,198
Вы сказали Спасибо: 7,121
Поблагодарили 6,438 раз(а) в 3,232 сообщениях
По умолчанию

З А К О Н У К Р А Ї Н И Про відпустки:
Стаття 5. Визначення тривалості відпусток
Тривалість відпусток визначається цим Законом, іншими
законами та нормативно-правовими актами України і незалежно від
режимів та графіків роботи розраховується в календарних днях.

Наша "Библия" - КЗоТ - тоже говорит только о календарных днях.
Кроме того,
З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про статус і соціальний захист громадян, які
постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

принят в 1991 г., а ЗУ "Про відпустки" - в 1996 г. и первый не успели привести в соответствие со вторым
Поэтому все отпуска считаем в КАЛЕНДАРНЫХ ДНЯХ
__________________
Анатолий
Всё - к лучшему!
anatol_ua вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.02.2009, 18:42   #47
Trine
Ветеран HR-Лиги
 
Регистрация: 31.07.2007
Адрес: Мелитополь
Сообщений: 511
Вы сказали Спасибо: 240
Поблагодарили 138 раз(а) в 63 сообщениях
По умолчанию

гм.. я конечно, понимаю, что КзОт - это библия. Но вот же тоже закон
Цитата:
- ЗАКОН УКРАЇНИ Про статус і соціальний захист громадян,
які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи
а там про рабочие дни говорится (цитату приводила выше).
куда бедному крестьянину податься?
Trine вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.02.2009, 19:00   #48
Iren@
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Iren@
 
Регистрация: 19.07.2007
Адрес: Киев
Сообщений: 3,188
Вы сказали Спасибо: 2,623
Поблагодарили 2,666 раз(а) в 1,193 сообщениях
По умолчанию

Никуда не нужно подаваться - достаточно почитать письмо минтруда :wink: :
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ УКРАЇНИ
Р О З'Я С Н Е Н Н Я
N 10/2-493 від 12.02.97
м.Київ
Щодо практичного застосування частини першої статті 5 та частини четвертої статті 24 Закону України "Про відпустки"
До Міністерства праці України надходять численні звернення від міністерств, відомств, інших органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій та громадян щодо роз'яснення порядку розрахування з 1 січня 1997 року тривалості відпусток (частина перша статті 5 Закону України "Про відпустки") та можливості заміни раніше не використаних громадянами відпусток грошовою компенсацією (частина четверта статті 24 цього Закону).
Виходячи з того, що:
відповідно до Постанови Верховної Ради України "Про порядок введення в дію Закону України "Про відпустки" він вводиться в дію з 1 січня 1997 року, крім статей 7, 8 і частини першої статті 10;
щорічна основна відпустка надається працівникам за фактично відпрацьований рік, який відлічується з дня укладання трудового договору;
Закон не має зворотної дії.
Міністерство праці України роз'яснює:
1. Тривалість відпусток незалежно від режимів та графіків роботи всім працюючим, в тому числі і тим працівникам, тривалість відпустки яким зберігається згідно з пунктом 2 Постанови Верховної Ради України "Про порядок введення в дію Закону України "Про відпустки", з 1 січня 1997 року розраховується в календарних днях (частина перша статті 5 Закону України "Про відпустки") .
Переведення тривалості щорічної основної і додаткової відпусток працівникам, зайнятим на роботах із шкідливими та важкими умовами праці, ненормованим робочим днем із робочих в календарні дні провадиться за формулою:
Nр.д. х 7
Nк.д. = -------,
6
де:
Nк.д. - тривалість відпустки в календарних днях;
Nр.д. - тривалість відпустки в робочих днях;
7 - тривалість тижня в календарних днях;
6 - тривалість тижня в робочих днях, за яким обчислювалась тривалість відпустки до прийняття Закону України "Про відпустки".
Приклад: до 1 січня 1997 року працівник з ненормованим робочим днем одержував щорічну відпустку загальною тривалістю 24 робочих дні. З 1 січня 1997 року тривалість цієї відпустки буде
24 х 7
складати 28 календарних днів (--------).
6
Тривалість відпустки, визначеної в робочих днях, яка не використана працівником за попередні роки, зберігається такою, якою була до 1 січня 1997 року, і переводиться в календарні дні по вказаній вище фрмулі.
Працівникам з нормальними (оптимальними і допустимими) умовами праці за відпрацьований рік, який почався в 1996 р., а закінчується в 1997 р. (наприклад, з 15.03.96 до 14.03.97) відпустки надаються відповідно до норм частини першої статті 6 цього Закону.
За працівниками, зайнятими на роботах із шкідливими та важкими умовами праці, з ненормованим робочим днем згідно з пунктом 2 Постанови Верховної Ради України "Про порядок введення в дію Закону України "Про відпустки" до кінця 1997 р. зберігаються відпустки раніше встановленої тривалості та порядок їх надання. Якщо тривалість відпусток працівників, які працюють в шкідливих умовах праці або з ненормованим робочим днем, за робочий рік, який почався в 1996 році, а закінчується в 1997 році, буде меншою 24 календарних днів, то відпустка надається згідно з частиною першою статті 6 - тривалістю 24 календарних дні.
У випадках, коли тривалість відпустки за роботу в шкідливих та важких умовах праці за вказаний вище робочий рік становить 12 і більше робочих днів, вона обраховується в такому ж порядку, як і раніше (наприклад, 12 + 12, або 12 + 18), і надається в календарних днях (наприклад, 28 або 35).
2. Частина щорічної відпустки за бажанням працівника, в тому числі і державних службовців, замінюється грошовою компенсацією, якщо вона надається за робочий рік, що закінчується після 31 грудня 1996 року. При цьому тривалість наданих працівникові щорічної та додаткової відпусток не повинна бути менше ніж 24 календарних дні. Відпустки, не використані за попередні робочі роки, замінюються грошовою компенсацією лише у разі звільнення працівника, який їх не використав.
Приклад: працівник не використав відпустку за робочий рік з 15 січня 1996 року по 14 січня 1997 року тривалістю 35 календарних днів. Згідно з частиною четвертою статті 24 Закону працівник має право на отримання відпустки тривалістю не менше ніж 24 календарних дні, а за 11 днів - грошову компенсацію.
Заступник міністра І.Франдюк
"Праця і зарплата", 4/97
Iren@ вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.02.2009, 19:01   #49
Trine
Ветеран HR-Лиги
 
Регистрация: 31.07.2007
Адрес: Мелитополь
Сообщений: 511
Вы сказали Спасибо: 240
Поблагодарили 138 раз(а) в 63 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Iren@
Никуда не нужно подаваться - достаточно почитать письмо минтруда :wink: :
Вот такое СПАСИБО!!! (от крестьян тоже )
Trine вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.02.2009, 19:13   #50
Tety
Активный участник HR-Лиги
 
Аватар для Tety
 
Регистрация: 02.11.2006
Адрес: Львів
Сообщений: 129
Вы сказали Спасибо: 38
Поблагодарили 24 раз(а) в 15 сообщениях
По умолчанию

Приєднуюсь до юристів Гудок, закон має обов'язковий характер, а лист лише уточнюючий та рекомендаційний. Для себе я це питання вирішила просто - в колдоговір прописала 14 робочих днів для Чорнобильців
Tety вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Метки
Дополнительный отпуск


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 18:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2021 © «МЕДИА-ПРО» 2021 © «HR-Лига»