СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Отпуска

Отпуска Предоставление и учет всех видов отпусков. График отпусков. Расчет стажа для отпуска. Продолжительность отпуска. Деление отпуска на части. Перенесение отпуска. Отзыв из отпуска. Компенсация за неиспользованный отпуск

Ответ
 
Опции темы
Старый 28.07.2008, 17:59   #31
ШевАл
Участник HR-Лиги
 
Аватар для ШевАл
 
Регистрация: 30.11.2007
Адрес: Киев
Сообщений: 38
Вы сказали Спасибо: 1
Поблагодарили 3 раз(а) в 2 сообщениях
По умолчанию

так вот именно в ст 22 я и не вижу 14 дней доп. отпуска, кроме вышеупомянутого п.3!?
А для общих оснований есть ст.25 з-на про отпуска, где перечислены всяческие основания для обязательного предоставления отпуска без сохранения зп. если такие основания есть, то не вижу в чем проблема
ШевАл вне форума   Ответить с цитированием
Старый 28.07.2008, 18:10   #32
EllE HRD
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для EllE HRD
 
Регистрация: 23.01.2008
Адрес: Харьков
Сообщений: 2,859
Вы сказали Спасибо: 4,548
Поблагодарили 4,084 раз(а) в 1,685 сообщениях
По умолчанию

я так понимаю, что товарищ хочет еще 14 дней к тем, которые даются на общих основаниях.
а на них он имеет право, если является родителем несовершеннолетнего ребенка и проживает в зоне заражения.
EllE HRD вне форума   Ответить с цитированием
Старый 28.07.2008, 18:14   #33
ШевАл
Участник HR-Лиги
 
Аватар для ШевАл
 
Регистрация: 30.11.2007
Адрес: Киев
Сообщений: 38
Вы сказали Спасибо: 1
Поблагодарили 3 раз(а) в 2 сообщениях
По умолчанию

бесспорно. а вот если он таковым не является, то и возникает вопрос в какой такой"чернобыльский" отпуск он ходил в предыдущие периоды. А чтоб такой вопрос не возникал, я и преедложил альтернативный отпуск по ст 26
ШевАл вне форума   Ответить с цитированием
Старый 28.07.2008, 18:37   #34
EllE HRD
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для EllE HRD
 
Регистрация: 23.01.2008
Адрес: Харьков
Сообщений: 2,859
Вы сказали Спасибо: 4,548
Поблагодарили 4,084 раз(а) в 1,685 сообщениях
По умолчанию

я не совсем верно поняла Вас в первый раз. спасибо за разъяснение.
EllE HRD вне форума   Ответить с цитированием
Старый 28.07.2008, 18:42   #35
ШевАл
Участник HR-Лиги
 
Аватар для ШевАл
 
Регистрация: 30.11.2007
Адрес: Киев
Сообщений: 38
Вы сказали Спасибо: 1
Поблагодарили 3 раз(а) в 2 сообщениях
По умолчанию

я -то что, всегда пожалуйста. Главное, чтоб "сергеевне" помогло
ШевАл вне форума   Ответить с цитированием
Старый 06.02.2009, 17:16   #36
victoria@atrading.kh.ua
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 12.02.2008
Сообщений: 30
Вы сказали Спасибо: 28
Поблагодарили 14 раз(а) в 4 сообщениях
По умолчанию «Чернобыльский» отпуск

Добрый день, всем форумчанам! Сотрудница принесла чернобыльское удостоверение 2 категории. Подскажите, как "чернобыльцев" оформлять, какой учет необходимо вести, какие отчеты и каким госструктурам сдавать? Вычитала, что лица, постадавшие от Чернобыля, имеют ежегодный дополнительный отпуск 14 рабочих дней. А если в текущем году он не будет использован, он переходит на следующий год, т.е накапливается? при увольнении предприятие имеет право компенсировать за все года неиспользованный "чернобыльский" отпуск? Заранее благодарю.
victoria@atrading.kh.ua вне форума   Ответить с цитированием
Старый 06.02.2009, 18:56   #37
Iren@
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Iren@
 
Регистрация: 19.07.2007
Адрес: Киев
Сообщений: 3,188
Вы сказали Спасибо: 2,623
Поблагодарили 2,666 раз(а) в 1,193 сообщениях
По умолчанию

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т 19.06.2007 N 195/13/116-07
Департаментом з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці розглянуто <...> звернення і повідомляємо.
Пункт 22 ст. 20 та п. 1 ст. 21 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" дає право особам, віднесеним до категорії 1 - 2 потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, на використання чергової відпустки у зручний для них час, а також отримання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 робочих (16 календарних) днів на рік. Ця відпустка є гарантованою державою пільгою, а тому роботодавець зобов'язаний забезпечити це право працівника впродовж року.
Зазначена відпустка не належить до виду щорічних відпусток, визначених пунктом 1 статті 4 Закону України "Про відпустки", на неї не поширюються норми цього Закону, передбачені для щорічних відпусток.
Святкові та неробочі дні (ст. 73 КЗпП при визначенні тривалості щорічних відпусток та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей (ст. 19 цього Закону), не враховуються (ст. 5 Закону України "Про відпустки".
Отже, на відміну від щорічних додаткових відпусток, додаткова відпустка, передбачена статтями 20 та 21 Закону України "Про Статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", не підлягає подовженню на святкові та неробочі дні, тобто ці дні включаються в розрахунок тривалості цієї відпустки і відповідно підлягають оплаті у порядку, встановленому законодавством.
Середню заробітну плату для оплати працівникам додаткових відпусток, передбачених п. 22 ст. 20 та п. 1 ст. 21 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" обчислюють згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. N 100 (із змінами).
Директор Департаменту з питань державного регулювання
заробітної плати та умов праці О.Товстенко
===============================================
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т 17.11.2006 N 415/13/116-06
<...>
Згідно зі статтею 24 Закону України "Про відпустки" у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей.
Тобто норма щодо виплати компенсації за невикористані дні відпустки поширюється лише на вищезазначені види відпусток - щорічні відпустки та додаткову відпустку працівникам, які мають дітей (ст. 19 цього Закону).
Згідно з пунктом 22 статті 20 та пунктом 1 статті 21 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" особам, віднесеним до категорій 1 та 2 державою гарантовані компенсації та пільги щодо використання чергової відпустки у зручний для них час, а також отримання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 робочих (16 календарних) днів на рік.
Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" не зазначено, що додаткові відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 робочих (16 календарних) днів на рік, які надаються особам, віднесеним до категорій 1 та 2, належать до виду щорічних відпусток.
Існує ряд відмінностей відпусток, які надаються на підставі статей 20 та 21 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" порівняно до щорічних відпусток.
В першу чергу необхідно зазначити, що відпустка громадянам, віднесеним до категорій 1 та 2, визначена Законом як пільга та компенсація.
На відміну від виду щорічних відпусток, зазначена відпустка не пов'язана із робочим процесом і надається незалежно від часу роботи на підприємстві, установі, організації.
Якщо витрати, пов'язані з оплатою щорічних відпусток, здійснюються за рахунок коштів підприємств, призначених на оплату праці, або за рахунок коштів фізичної особи, в якої працюють за трудовим договором працівники, а в установах та організаціях, що утримуються за рахунок бюджетних коштів, оплата цих відпусток провадиться із бюджетних асигнувань на їх утримання, то фінансування видатків по відшкодуванню витрат на оплату відпусток, що надаються особам, віднесеним до категорій 1 та 2, провадиться, у відповідності до ст. 1 Закону України "Про формування, порядок надходження і використання коштів Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення", за рахунок коштів Фонду. Тобто джерела покриття витрат на ці відпустки різні.
Враховуючи вищезазначене, відпустка, яка надається на підставі статей 20 та 21 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" не відноситься до виду щорічних відпусток, а тому на них не може бути поширене право на виплату компенсації, передбачене статтею 24 Закону України "Про відпустки", а також порядок надання щорічної відпустки, право на перенесення та поділ щорічної відпустки на частини відповідно до статей 10, 11 та 12 цього ж Закону.
Начальник відділу умов та режимів праці Г.Максименко
Iren@ вне форума   Ответить с цитированием
Старый 06.02.2009, 19:27   #38
victoria@atrading.kh.ua
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 12.02.2008
Сообщений: 30
Вы сказали Спасибо: 28
Поблагодарили 14 раз(а) в 4 сообщениях
По умолчанию

Огромное спасибо за помощь!
victoria@atrading.kh.ua вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.02.2009, 13:15   #39
Гудок
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 18.02.2009
Сообщений: 33
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 1 раз в 1 сообщении
По умолчанию Re: "Чернобыльский" отпуск

Цитата:
Сообщение от victoria@atrading.kh.ua
Добрый день, всем форумчанам! Сотрудница принесла чернобыльское удостоверение 2 категории. Подскажите, как "чернобыльцев" оформлять, какой учет необходимо вести, какие отчеты и каким госструктурам сдавать? Вычитала, что лица, постадавшие от Чернобыля, имеют ежегодный дополнительный отпуск 14 рабочих дней. А если в текущем году он не будет использован, он переходит на следующий год, т.е накапливается? при увольнении предприятие имеет право компенсировать за все года неиспользованный "чернобыльский" отпуск? Заранее благодарю.
Уважаемые коллеги! Подскажите пожалуйста.
Чернобыльский отпуск 14 рабочих (16 календ.) дней. А если на предприятии принята четырехдневная рабочая неделя продолжительность отпуска меняется?
Рабочий писал заявление на 16 календарных дней (в период новогодних праздников). Оплату бухгалтерия произвела только за 9 рабочих дней. Правильно ли? Предоставлять ли ему оставшиеся дни или необходимо доплатить?
Гудок вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.02.2009, 14:46   #40
gulliana
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Аватар для gulliana
 
Регистрация: 05.11.2008
Сообщений: 178
Вы сказали Спасибо: 7
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Iren@
Отже, на відміну від щорічних додаткових відпусток, додаткова відпустка, передбачена статтями 20 та 21 Закону України "Про Статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", не підлягає подовженню на святкові та неробочі дні, тобто ці дні включаються в розрахунок тривалості цієї відпустки і відповідно підлягають оплаті у порядку, встановленому законодавством.
здесь, ведь, есть ответ
gulliana вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Метки
Дополнительный отпуск


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 20:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2021 © «МЕДИА-ПРО» 2021 © «HR-Лига»