СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка Кадровые издания

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Особые категории работников

Особые категории работников Труд иностранцев. Труд инвалидов. Труд женщин. Труд молодежи. Труд учеников и студентов. Государственная служба и органы местного самоуправления. Физические лица — субъекты предпринимательской деятельности

Ответ
 
Опции темы
Старый 29.04.2009, 12:31   #1
Vet
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 06.10.2008
Адрес: Житомир
Сообщений: 3
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию Договір підряду на державній службі

Відповідно до постанови від 28 жовтня 2008 року №943 та постанови від 26 листопада 2008 року №1036 "Деякі організації бюджетного процесу"за п.5 ми не можемо прийняти на роботу держ.службовців! Питання:
1. Чи можна оформити за договором підряду фізичну особу для виконання певних робіт?
2. Чи можна прописувати в наказі (чи взагалі він потрібен?) виконувану робуту яка покладається на державних службовців?
3. Якщо можна дайте силку на Типовий договір підряду.
Зазделегіть вдячний!
__________________
Доктора лечат людей, а юристы — человечество

Последний раз редактировалось Iren@; 29.04.2009 в 12:46. Причина: перепрошую, але назва "трудова угода" некоректна, таке поняття відсутнє в нормативних актах
Vet вне форума   Ответить с цитированием
Старый 29.04.2009, 12:53   #2
Iren@
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Iren@
 
Регистрация: 19.07.2007
Адрес: Киев
Сообщений: 3,177
Вы сказали Спасибо: 2,606
Поблагодарили 2,702 раз(а) в 1,218 сообщениях
По умолчанию

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
Л И С Т
16.01.2009 N 31-18020-03-21/875

Враховуючи чисельні звернення місцевих державних адміністрацій стосовно застосування пункту 5.1 постанови Кабінету Міністрів України від 26.11.08 N 1036 "Деякі питання організації бюджетного процесу" Міністерство фінансів повідомляє.
Вказаним пунктом з метою економного та раціонального використання бюджетних коштів органам виконавчої влади до кінця 2009 року заборонено заповнювати вакантні на 1 грудня 2008 року посади, крім посад керівників структурних підрозділів та їх заступників.
Зазначена норма стосується кількості вакантних посад, що не були заповнені станом на 1 грудня 2008 року. Тобто до кінця 2009 року в апаратах місцевих державних адміністрацій, їх управліннях, відділах та інших структурних підрозділах має бути збережена кількість вакантних посад, що мала місце на 1 грудня 2008 року. Назва посади при цьому значення не має.
Стосовно посади працівника, який перебуває у відпустці по догляду за дитиною, слід зазначити, що відповідно до чинного законодавства за цим працівником зберігається місце роботи (посада), тобто працівник перебуває у трудових відносинах з державним органом і його посада не вважається вакантною.
До посад керівників структурних підрозділів та їх заступників, на заповнення вакансій яких не поширюється норма пункту 5.1 постанови Кабінету Міністрів України від 26.11.08 N 1036, належать посади керівників управлінь (головних управлінь), відділів та інших структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій та їх заступників, посади керівників управлінь, відділів, секторів, що входять до складу апаратів місцевих держадміністрацій, їх управлінь (головних управлінь), відділів та інших структурних підрозділів, та їх заступників.
Працевлаштування випускників Національної академії державного управління при Президентові України та інших вищих навчальних закладів, які навчалися за державними замовленнями, може проводитися в установленому законодавством порядку лише в разі виникнення додаткових вакантних посад після 1 грудня 2008 року.
Заступник Міністра В.Матвійчук

Можливо, цей лист вам допоможе. Якщо у вас є хоч якісь вакансії, або працівники, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною, можна обійти ПКМУ №1036.
І почитайте (інформації більш ніж достатньо в і-неті), чим відрізняється трудовий договір від договору підряду, - при укладанні ЦПД трудові відносини не виникають і, відповідно, наказ про прийняття на роботу не видається.
Iren@ вне форума   Ответить с цитированием
Старый 01.05.2009, 11:25   #3
Vet
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 06.10.2008
Адрес: Житомир
Сообщений: 3
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию спасибки!

Дело в том что этот лист я читал - не помог. может кто-то из госслужащих решил для себя эту проблему и как! поделитесь пожалуйста
__________________
Доктора лечат людей, а юристы — человечество
Vet вне форума   Ответить с цитированием
Старый 01.05.2009, 11:44   #4
Ханифа
Ветеран HR-Лиги
 
Регистрация: 16.11.2007
Адрес: страна мечты
Сообщений: 762
Вы сказали Спасибо: 76
Поблагодарили 145 раз(а) в 67 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Vet Посмотреть сообщение
Відповідно до постанови від 28 жовтня 2008 року №943 та постанови від 26 листопада 2008 року №1036 "Деякі організації бюджетного процесу"за п.5 ми не можемо прийняти на роботу держ.службовців! Питання:
1. Чи можна оформити за договором підряду фізичну особу для виконання певних робіт?
2. Чи можна прописувати в наказі (чи взагалі він потрібен?) виконувану робуту яка покладається на державних службовців?
3. Якщо можна дайте силку на Типовий договір підряду.
Зазделегіть вдячний!
1. Сколько угодно
2. Невозможно по определению.
3. Погуглите, плиз
Ханифа вне форума   Ответить с цитированием
Ответ


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 16:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2019 © «МЕДИА-ПРО» 2019 © «HR-Лига»