СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Кадровая документация

Кадровая документация Штатное расписание. Ведение личных дел. Документы о структуре компании. Номенклатура дел. Регистрация документов. Хранение документов. Передача дел в архив. Журналы, книги. Положения, инструкции. Справки, выписки, характеристики

Ответ
 
Опции темы
Старый 21.08.2019, 08:58   #461
eloissa
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для eloissa
 
Регистрация: 26.10.2008
Адрес: Одесса
Сообщений: 1,463
Вы сказали Спасибо: 564
Поблагодарили 1,081 раз(а) в 775 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от джасси Посмотреть сообщение
Скажите,можно ли карточку П-2 заполнять на компьютере и распечатать новому сотруднику для ознакомления?
А потом вносить ручкой изменения или каждый раз перепечатывать ее?
Знакомая спросила,я всегда от руки заполняла
От того, что карточка у Вас будет заполнена не рукописным способом, а печатным, ничего страшного не будет. Главное - чтобы на обороте в разделе "Призначення і переведення" были все подписи ознакомления сотрудника. И при увольнении чтобы в нижней части было всё заполнено и подписано.
__________________
Правд много, а истина одна) Мы найдем ее, уважаемые коллеги!
eloissa вне форума   Ответить с цитированием
Старый 21.08.2019, 09:20   #462
Вика_86
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Вика_86
 
Регистрация: 21.08.2008
Адрес: Киев
Сообщений: 2,816
Вы сказали Спасибо: 1,790
Поблагодарили 4,092 раз(а) в 1,990 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от джасси Посмотреть сообщение
Добрый день!
Скажите,можно ли карточку П-2 заполнять на компьютере и распечатать новому сотруднику для ознакомления?
А потом вносить ручкой изменения или каждый раз перепечатывать ее?
Знакомая спросила,я всегда от руки заполняла
Я так делаю как Ваша знакомая.
__________________
«Я подумаю об этом завтра….»
Вика_86 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 05.03.2020, 16:41   #463
YuliyaPokotylo
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 22.01.2020
Сообщений: 15
Вы сказали Спасибо: 9
Поблагодарили 1 раз в 1 сообщении
По умолчанию

Доброго дня! Колеги, підкажіть, будь ласка, як правильно записати в особовій картці П-2 п.4 Призначення? На новоствореному ТОВ директор приступає до виконання своїх обовязків у вересні 2019 р. згідно протоколу загальних зборів учасників. А штатний розпис з однією посадою введений в дію в січні 2020 р. і зарплата нараховується директору з січня. Цікавить, чи потрібно робити два записи, де в першому не вказувати код по Каласифікатору і оклад, а в другому це вписати? Чи тільки один раз? Заздалегідь дякую за допомогу)
YuliyaPokotylo вне форума   Ответить с цитированием
Старый 05.03.2020, 16:50   #464
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,762
Вы сказали Спасибо: 4,142
Поблагодарили 9,244 раз(а) в 5,360 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от YuliyaPokotylo Посмотреть сообщение
На новоствореному ТОВ директор приступає до виконання своїх обовязків у вересні 2019 р. згідно протоколу загальних зборів учасників. А штатний розпис з однією посадою введений в дію в січні 2020 р. і зарплата нараховується директору з січня. Цікавить, чи потрібно робити два записи, де в першому не вказувати код по Каласифікатору і оклад, а в другому це вписати? Чи тільки один раз? Заздалегідь дякую за допомогу)
Читаємо ст.24 КЗпП України:
Цитата:
"...Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України"
Тобто запис в П-2 робиться на підставі наказу, а не протоколу.
Ось і виходить, що директор приступав-приступав до роботи з вересня 2019 року, та все ж таки лише в січні 2020 р. приступив

А згідно ст.265 КЗпП України за усі ці фортелі (за 5 місяців роботи без зарплати) передбачені чималі штрафи:
1) за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору та виплати заробітної плати без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника;

2) за невиплату заробітної плати, тобто за "недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення;

3) за порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі - у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення"

Значить 70 845 грн. (15 мінімальних зарплат!) він уже заборгував державі, якщо вказати в П-2, що він працює з вересня 2019 р.

Последний раз редактировалось Andry; 05.03.2020 в 17:40.
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Andry за это полезное сообщение:
Trine1 (06.03.2020)
Старый 06.03.2020, 09:32   #465
Trine1
Активный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 28.02.2017
Сообщений: 161
Вы сказали Спасибо: 508
Поблагодарили 78 раз(а) в 53 сообщениях
По умолчанию

Цікаво, а на підставі чого виплачувалася зарплата директору, починаючи з вересня?
Trine1 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 06.03.2020, 10:09   #466
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,762
Вы сказали Спасибо: 4,142
Поблагодарили 9,244 раз(а) в 5,360 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Trine1 Посмотреть сообщение
Цікаво, а на підставі чого виплачувалася зарплата директору, починаючи з вересня?
А не було жодних підстав, автор пише, що зарплата директору до січня взагалі не нараховувалася:
Цитата:
Сообщение от YuliyaPokotylo Посмотреть сообщение
На новоствореному ТОВ директор приступає до виконання своїх обовязків у вересні 2019 р. згідно протоколу загальних зборів учасників. А штатний розпис з однією посадою введений в дію в січні 2020 р. і зарплата нараховується директору з січня
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Старый 06.03.2020, 11:06   #467
YuliyaPokotylo
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 22.01.2020
Сообщений: 15
Вы сказали Спасибо: 9
Поблагодарили 1 раз в 1 сообщении
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Andry Посмотреть сообщение
А не було жодних підстав, автор пише, що зарплата директору до січня взагалі не нараховувалася:
Заробітна плата не нараховувалась, тому що директор приступив до виконання своїх обовязків без нарахування заробітної плати. Це прописано у статуті
YuliyaPokotylo вне форума   Ответить с цитированием
Старый 06.03.2020, 11:28   #468
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,762
Вы сказали Спасибо: 4,142
Поблагодарили 9,244 раз(а) в 5,360 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от YuliyaPokotylo Посмотреть сообщение
Заробітна плата не нараховувалась, тому що директор приступив до виконання своїх обовязків без нарахування заробітної плати. Це прописано у статуті
Якби у нас закон дозволяв би виконувати обов'язки без нарахування заробітної плати, то нікому б її і не нараховували зовсім, щоб зекономити на податках....
Існує лише один дозволений законом спосіб керувати підприємством без отримання заробітної плати - коли за спільним рішенням засновників підприємства керівництво підприємством покладається на одного із його засновників.
Але у цьому випадку він не призначається на посаду директора, не перебуває з підприємством у трудових відносинах, і, відповідно, йому на цій підставі заробітна плата не начисляється.
Мабуть не зовсім так прописано в Статуті, як ви нам розповідаєте - там не "приступити до виконання своїх обовязків без нарахування заробітної плати", а якесь інше формулювання, бо інакше такий статут суперечив би діючому законодавству.
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Эти 4 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Andry за это полезное сообщение:
Inka (06.03.2020), INN4 (23.04.2020), Trine1 (10.03.2020), Алексей.ЛТ (10.03.2020)
Старый 23.04.2020, 17:25   #469
INN4
Участник HR-Лиги
 
Аватар для INN4
 
Регистрация: 07.07.2015
Адрес: ДН
Сообщений: 69
Вы сказали Спасибо: 65
Поблагодарили 7 раз(а) в 7 сообщениях
По умолчанию

Подскажите, пожалуйста, при увольнении на обороте П2 в строке "дата і причина звільнення (підстава)", почему "підстава" написана в скобках? Верно писать дату, статью и номер приказа?
спасибо
INN4 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 23.04.2020, 20:37   #470
Вика_86
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Вика_86
 
Регистрация: 21.08.2008
Адрес: Киев
Сообщений: 2,816
Вы сказали Спасибо: 1,790
Поблагодарили 4,092 раз(а) в 1,990 сообщениях
По умолчанию

Я так пишу

Цитата:
23.04.2020 року, за власним бажанням, згідно ст.38 КЗпП України (наказ N23 від 23.04.2020 року).
__________________
«Я подумаю об этом завтра….»
Вика_86 вне форума   Ответить с цитированием
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Вика_86 за это полезное сообщение:
Inka (23.04.2020), INN4 (24.04.2020)
Ответ

Метки
Документооборот


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 02:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2020 © «МЕДИА-ПРО» 2020 © «HR-Лига»