Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Совместители. Переводы. Перемещения (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=65)
-   -   Совместительство (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=2463)

tapolichuk@ukr.net 22.10.2009 11:32

Коллеги, подскажите пожалуйста где можно прочитать конкретно, как на практике производится расчёт больничного листа совместителю? поиск не помог везде об этом говорится но не обьясняется, у нас на предприятии бухгалтерия эти расчёты не производит, отправляют всех на основное место работы без разговоров.....

Кадристка 22.10.2009 12:34

Наши совместители приносят нам уже заполненую копию больничного с основного места работы (завереную печатью) и справку о з\п (особая форма с детализацией отчислений и кол-вом рабочих дней). К оригиналу я добавляю заранее отксереную вторую сторону больничного, заполняю его и передаю в бухгалтерию, а они уже производят расчет. Как именно они его считают - сказать не могу

Iren@ 22.10.2009 12:59

Навіть не уявляю, як можна було не знайти нічого - в інтернеті інформації багато з цього питання. Наприклад, цей лист:
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
07.08.2008 N 447/020/99-08

(Витяг)
<...>
Відповідно до частини першої статті 50 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" допомога по тимчасовій непрацездатності призначається та надається застрахованій особі за рахунок сплачених страхових внесків за основним місцем роботи та за сумісництвом.
Пунктом 21 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.01 р. N 1266, передбачено, що застрахованій особі, яка працює за сумісництвом, допомога по тимчасовій непрацездатності оплачується на підставі копії листка непрацездатності, виданого в установленому порядку, засвідченої підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи та довідки про середню заробітну плату за основним місцем роботи.
Відповідно до пунктів 7 та 9 Порядку середня заробітна плата застрахованої особи обчислюється виходячи з нарахованої заробітної плати, за видами виплат, які визначаються згідно з нормативноправовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб та на яку, у межах максимальної величини (граничної суми) місячної заробітної плати (доходу), нараховуються страхові внески на загальнобов'язкове державне соціальне страхування.
Згідно з п. 4 Порядку розрахунковим періодом для застрахованих осіб є останні 6 календарних місяців (з 1-го до 1-го числа), що передують місяцю, у якому настав страховий випадок. Обчислення середньоденної заробітної плати для виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності здійснюється за відпрацьований час в розрахунковому періоді (п. 14 Порядку). Під час обчислення середньої заробітної плати для нарахування допомоги по тимчасовій непрацездатності за місцем роботи за сумісництвом необхідно виходити з того, що сумарний розмір заробітної плати, з якої обчислюється ця допомога, за місяцями розрахункового періоду за основним місцем роботи та за сумісництвом, не може перевищувати розмір максимальної величини місячної заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (абз. 5 п. 21 Порядку).
Якщо працівник у розрахунковому періоді за місцем роботи за сумісництвом не працював кілька днів, що припадають на розрахунковий період за основним місцем роботи для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності, середньоденна заробітна плата за місцем роботи за сумісництвом обчислюється шляхом ділення нарахованої у розрахунковому періоді заробітної плати (оподатковуваного доходу), з якої сплачувалися страхові внески за фактично відпрацьовані календарні місяці (відпрацьований час), на кількість відпрацьованих робочих днів у розрахунковому періоді за місцем роботи за сумісництвом (абзац четвертий пункту 21 Порядку) .
Заступник директора департаменту політики державного соціального страхування О.Постоюк

tapolichuk@ukr.net 22.10.2009 15:23

Огромное Вам спасибо, Ирен, за уделённое вниманиё, это я как раз нашла, я имела в виду конкретно наглядную формулку, а то я, чесно говоря, не совсем догоняю, как это делается на практике, туплю чего-то. сори

marfa 26.10.2009 11:57

Добрый день!
Все о той же теме "о внутренних совместителях"..
Подскажите, пожалуйста, я работаю на основном месте работе - на должности помощника, а по совместительству, там же - инспектором по кадрам.... вопрос..
В ТК есть запись о принятии на основное место работы, хочу сделать о совместительстве, а вот при увольнении тоже нужно будет издавать 2 приказа (по увольнению с основного и с совместительства) и соответственно 2 записи в ТК???
Очень много прочитала информации на эту тему, и никак не могу "примерить" это на себя......
Заранее благодарна за ответ))

Татьяна К. 26.10.2009 12:22

Так, потрібно буде два накази, адже це два різні трудові договори.

marfa 26.10.2009 12:25

а заявление можно и однонаписать, только, где пишим кто его пишит - напишим 2 должности? И ли тоже 2 заявы?
Просто заявление я на отпуск я так и писала - 1 заявление .

Татьяна К. 26.10.2009 12:45

"Внутрішнє" сумісництво - це два різних ТД! Дві різні відпустки за різні періоди (але надаються в один час). Отже, має бути по дві заяви як на звільнення, так і на відпустку.

marfa 26.10.2009 13:39

Спасибо большое за помощь, че дальше углубляюсь в законодательство, тем больше понимаю, что ниче не знаю))

olichka 10.11.2009 15:42

Коллеги подскажите пжл., на предприятии работает работник по совместительству, хочет перевестись на основное место работы. Процедура : сначала увольняем по ст.38,а потом принимаем? и точно также с осн. на совместительство по 2 приказа. И могут ли приказы издаваться одним и тем же числом? или я не права? Заранее спасибо!


Часовой пояс GMT +3, время: 15:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA