СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Рабочее время. Время отдыха. Трудовая дисциплина

Рабочее время. Время отдыха. Трудовая дисциплина Табель учета рабочего времени. Сокращенное рабочее время. Неполное рабочее время. Работа в выходные и праздники. Работа в ночное время. Сменная работа. Сверхурочная работа. Графики и режимы работы. Суммированный учет рабочего времени. Правила внутреннего трудового распорядка. Перерыв для отдыха и питания. Поощрения. Взыскания

Ответ
 
Опции темы
Старый 22.05.2012, 15:09   #1
Gabrielle
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 22.05.2012
Адрес: Киев
Сообщений: 14
Вы сказали Спасибо: 3
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
Восклицание Гнучкий режим робочого часу

Вибачте, але не прочитала всю тему з початку, тому, можливо, частково моє питання вже має відповідь. І все таки.

Жінка вийшла на роботу після декретної відпустки. Початок якої - 06.07.09 кінець - 07.05.12.
Пише заяву з проханням перевести її на неповний робочий день з "гнучким графіком". Заробітна платня в місяць - більше мінімальної. Скільки годин як мінімум вона повинна відробити в місяць, щоб трудовий стаж не переривався, не зменшувався, ну і взагалі, був як у всіх нормальних людей ? Чи, якщо мінімальна з.п. зберігається, то вона може і одну годину в неділю працювати? І ще. Оцей "гнучкий
графік". Як його табелювати? На форумі по ньому взагалі нічого не знайшла. Може, погано шукала.
Мій варіант дій.
Наказ на зміну штатного розпису - додаємо нову штатну одиницю - скажімо, заступник директора по.. Штатна одиниця передбачає одну п.яту ставки (що становить мінімальну з.п.), і гнучкий графік.
Вона пише вищевказану заяву, на, скажімо, 8 годин в неділю, з переведенням вказану посаду заступника директора.
Директор пише наказ на переведення.
Всі радіють, а особливо перевіряючі.

П.С. Забула. А потім директор пише наказ на зміну в штатному про видалення попередньої її посади із штатного.

Последний раз редактировалось Gabrielle; 22.05.2012 в 15:22. Причина: додатково
Gabrielle вне форума   Ответить с цитированием
Старый 22.05.2012, 15:59   #2
Mardge
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Mardge
 
Регистрация: 29.03.2009
Адрес: Киев
Сообщений: 4,177
Вы сказали Спасибо: 5,182
Поблагодарили 6,551 раз(а) в 2,815 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Gabrielle Посмотреть сообщение
Оцей "гнучкий
графік".
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства праці та соціальної політики України
від 4 жовтня 2006 р. N 359


МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо встановлення гнучкого режиму робочого часу
Mardge вне форума   Ответить с цитированием
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Mardge за это полезное сообщение:
Gabrielle (23.05.2012), Irina_SH (20.06.2012)
Старый 22.05.2012, 16:32   #3
Gabrielle
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 22.05.2012
Адрес: Киев
Сообщений: 14
Вы сказали Спасибо: 3
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Цитата з рекомендованого документу: "встановлену відповідно до законодавства кількість робочих годин в обліковому періоді, який прийнято для підсумованого обліку робочого часу (тиждень, місяць, квартал, рік тощо). " - скільки це у даному випадку? 8 год. в неділю - це встановлена відповідно до законодавства кількість, чи ні?
Цитата з рекомендованого документу: " Організація праці працівників в умовах ГРРЧ передбачає три складові робочого часу, на які може поділятися робочий день" ... "Може поділятись..." а може і не поділятись?
І взагалі. Це ж тільки рекомендації. Чітких правил щодо ГРРЧ, що протирічили б моєму варіанту немає?
Не хотілося б у даному варіанті встановлювати фіксований час.
Крім того, Не зрозумілим мені видався пункт про введення ГРРЧ. Його може ініціювати начальник - з цим все зрозуміло, але він повинен попереджати за місяць... Ееее... кого попереджати, якщо посада тільки вводиться? Ну теоретично? Це стосується всього одного працівника, який якраз і буде проситися на цю посаду, знаючи про всі умови.
І якось там туманно про фіксацію перебування на робочому місці... Яку систему хочу, таку і придумую? Так, щоб без карток - хи хи - занувати папірець "таблиця перебування громадянки Н. на робочому місці" - таке можна заснувати?
Підприємство - 7 робітників

Але, можливо хтось все ж таки зможе оцінити правомірність дій мого варіанту? (попередній пост)

Последний раз редактировалось Gabrielle; 22.05.2012 в 17:38.
Gabrielle вне форума   Ответить с цитированием
Старый 23.05.2012, 12:12   #4
Gabrielle
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 22.05.2012
Адрес: Киев
Сообщений: 14
Вы сказали Спасибо: 3
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Люди, будь ласка, може хоч хтось знає
Gabrielle вне форума   Ответить с цитированием
Старый 23.05.2012, 13:11   #5
Mardge
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Mardge
 
Регистрация: 29.03.2009
Адрес: Киев
Сообщений: 4,177
Вы сказали Спасибо: 5,182
Поблагодарили 6,551 раз(а) в 2,815 сообщениях
По умолчанию

Ви спочатку опишіть, що саме розумієте ви і ваша працівниця під гнучким режимом робочого часу. А то ми зараз почнем розбирати, а потім виявиться, що вам зовсім не це потрібно.
Який графік роботи пропонуєте?
Чи передбачена така можливість колективним договором?

На прохання працівниці ви зобовязані встановити їй неповний робочий час, але зобовязань щодо ГРРЧ немає.
Цитата:
Сообщение от Gabrielle Посмотреть сообщение
Крім того, Не зрозумілим мені видався пункт про введення ГРРЧ. Його може ініціювати начальник - з цим все зрозуміло, але він повинен попереджати за місяць... Ееее... кого попереджати, якщо посада тільки вводиться? Ну теоретично?

Цитата:
2.5 ГРРЧ може встановлюватись за угодою між працівником і роботодавцем як при прийнятті на роботу, так і згодом, у разі, коли з будь-яких причин застосування звичайних графіків роботи малоефективне або перехід на ГРРЧ сприятиме більш ефективному використанню робочого часу, підвищенню ефективності праці, поліпшенню соціально-психологічного мікроклімату в колективі.
Цитата:
2.7 У разі запровадження ГРРЧ працівники, які переводяться на цей режим праці, повинні бути поінформовані та ознайомлені з терміном, порядком та умовами його застосування не пізніше, як за місяць.
Тут написано про попередження працівників, що вже працюють на підприємстві з іншим режимом роботи, яким буде встановлено ГРРЧ.
Mardge вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Mardge за это полезное сообщение:
Gabrielle (23.05.2012)
Старый 23.05.2012, 13:14   #6
Gabrielle
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 22.05.2012
Адрес: Киев
Сообщений: 14
Вы сказали Спасибо: 3
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Mardge Посмотреть сообщение
Ви спочатку опишіть, що саме розумієте ви і ваша працівниця під гнучким режимом робочого часу.
Який графік роботи пропонуєте?
Чи передбачена така можливість колективним договором?
8 годин в неділю - коли буде потрібно.

Не передбачена. Можна зібратися представникам трудового колективу і на зборах запротоколИТИ можливість введення гнучкого робочого часу.

Тоді, мабуть, треба дотати ще один пункт -

Збори представників трудового колективу, затвердження можливості застосування гррч для покращення психологічного клімату у колективі.

Наказ на зміну штатного розпису - додаємо нову штатну одиницю - скажімо, заступник директора по.. Штатна одиниця передбачає одну п.яту ставки (що становить мінімальну з.п.), і гнучкий графік.

Вона пише вищевказану заяву, на 8 годин в неділю, з переведенням вказану посаду заступника директора.

Директор пише наказ на переведення.

Директор пише наказ на зміну в штатному про видалення попередньої її посади із штатного.
Цитата:
Сообщение от Mardge Посмотреть сообщение
Тут написано про попередження працівників, що вже працюють на підприємстві з іншим режимом роботи, яким буде встановлено ГРРЧ.
Вона, в принципі, вже працює на підприємстві. Начебто. Тільки вийшла з декрету. Але, мені здається, якщо схема дій така, як я написала, попереджувати нікого не треба

А взагалі, як на мене, то документ у наших законодавців якийсь абстрактний вийшов

До речі, мені чисто цікаво, а може людина працювати, ну, скажімо, пять хвилин на місяць, отримувати на руки в місяць, скажімо, дві мінімальні зп і вважатися такою, що пропрацювала цей місяць у повному обсязі, тобто маючи стаж - один місяць?
Gabrielle вне форума   Ответить с цитированием
Старый 23.05.2012, 13:22   #7
Mardge
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Mardge
 
Регистрация: 29.03.2009
Адрес: Киев
Сообщений: 4,177
Вы сказали Спасибо: 5,182
Поблагодарили 6,551 раз(а) в 2,815 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Gabrielle Посмотреть сообщение
Вона, в принципі, вже працює на підприємстві. Начебто. Тільки вийшла з декрету. Але, мені здається, якщо схема дій така, як я написала, попереджувати нікого не треба
"Начебто" в таких питаннях не буває. Людина або працює, або не працює.
Перебування у відпустці по догляду за дитиною - це не звільнення, це така ж відпустка, як і всі інші відпустки - щорічна, без збереження з/п, учбова і т.д.
Цитата:
Сообщение от Gabrielle Посмотреть сообщение
8 годин в неділю - коли буде потрібно.
Тобто вона буде працювати один день на тиждень, в неділю, 8 годин? Тоді чому ми взагалі говоримо про ГРРЧ?

І чому ви вирішили, що для того, щоб встановити ГРРЧ, людину необхідно переводити на іншу посаду?

Чим далі, тим більше запитань.
Цитата:
Сообщение от Gabrielle Посмотреть сообщение
До речі, мені чисто цікаво, а може людина працювати, ну, скажімо, пять хвилин на місяць, отримувати на руки в місяць, скажімо, дві мінімальні зп і вважатися такою, що пропрацювала цей місяць у повному обсязі, тобто маючи стаж - один місяць?
Про який саме стаж ми зараз говоримо? Ви знаєте, що їх багато?

Страховий стаж для лікарняного, наприклад, залежить від суми сплаченого єдиного соціального внеску, а не відпрацьованого часу.

А от для стажу, що дає право на відпустку за особливий характер праці - має значення тривалість роботи протягом дня.
Mardge вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Mardge за это полезное сообщение:
Gabrielle (23.05.2012)
Старый 23.05.2012, 13:37   #8
Gabrielle
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 22.05.2012
Адрес: Киев
Сообщений: 14
Вы сказали Спасибо: 3
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Mardge Посмотреть сообщение
"Начебто" в таких питаннях не буває. Людина або працює, або не працює.
Перебування у відпустці по догляду за дитиною - це не звільнення, це така ж відпустка, як і всі інші відпустки - щорічна, без збереження з/п, учбова і т.д.
Тобто вона буде працювати один день на тиждень, в неділю, 8 годин? Тоді чому ми взагалі говоримо про ГРРЧ?
І чому ви вирішили, що для того, щоб встановити ГРРЧ, людину необхідно переводити на іншу посаду?
Чим далі, тим більше запитань.
Перший абзац я не зовсім розумію. Тобто я не розумію, в чому проблема. В попередженні? В моєму випадку взагалі попередження не потрібне. Посаду щойно ввели, і товаришці вона відразу ж підійшла.
Працювати буде один день в тиждень - який обирає сама - хоче - в пятницю, хоче - в вівторок, а хоче - і по кусочечкам кожен день. Ключове словосполучення - вісім годин. Хоче - там, хоче - сям. Тому графік гнучкий. Вибачте, некорректно було вжите слово "неділя".
переводити треба, як мені здається, бо вона прийшла з декрету. Мінімальна - це одна сорокова її колишньої зарплати. Що можна вважати деяким погіршенням. В повідомлення за дві неділі заднім числом я не люблю гратися. Я люблю гратися в нові посади. Так простіше, і в накази не треба залазити, і бумажок, як мені здається, меньше. І посада в неї при даній кількості народу смішна була
Цитата:
Сообщение от Mardge Посмотреть сообщение
Про який саме стаж ми зараз говоримо? Ви знаєте, що їх багато?
Страховий стаж для лікарняного, наприклад, залежить від суми сплаченого єдиного соціального внеску, а не відпрацьованого часу.
А от для стажу, що дає право на відпустку за особливий характер праці - має значення тривалість роботи протягом дня.
Ви не шукаєте легких відповідей )
Другий варіант можна, мабуть, відкидати - заступник директора не вважається таким, що має характер праці, який надає йому право на на якісь особливі відпустки.
Про лікарняний - це добре. Буде отримувать гарні манюні лікарняні.
Але мене цікавив стаж для пенсійного фонду, для пенсії, тобто


Так як з моїм варантом, він зовсім не законний чи так сяк ?
Gabrielle вне форума   Ответить с цитированием
Старый 23.05.2012, 13:51   #9
Mardge
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Mardge
 
Регистрация: 29.03.2009
Адрес: Киев
Сообщений: 4,177
Вы сказали Спасибо: 5,182
Поблагодарили 6,551 раз(а) в 2,815 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Gabrielle Посмотреть сообщение
Перший абзац я не зовсім розумію. Тобто я не розумію, в чому проблема. В попередженні? В моєму випадку взагалі попередження не потрібне. Посаду щойно ввели, і товаришці вона відразу ж підійшла.
Шановна, я бачу, Ви зовсім заплутались. Перечитайте свої попередні пости, і Ви зрозумієте, що у першому абзаці я лише відповідаю на Ваше ствердження, що ця жінка у вас "начебто" працює.
Цитата:
Сообщение от Gabrielle Посмотреть сообщение
переводити треба, як мені здається, бо вона прийшла з декрету.
Як вихід з "декрету" стосується переведення на іншу роботу? А при виході з щорічної відпустки працівника теж потрібно переводити?
Цитата:
Сообщение от Gabrielle Посмотреть сообщение
В повідомлення за дві неділі заднім числом я не люблю гратися.
Це Ви про що?
Цитата:
Сообщение от Gabrielle Посмотреть сообщение
Я люблю гратися в нові посади.


У вашому випадку мова йде не тільки про ГРРЧ, а і про встановлення неповного робочого часу за ст.56 КЗпП. Ця стаття не передбачає жодних попереджень з боку власника. На прохання цієї жінки власник зобовязаний встановити НРЧ.

Якщо жінка буде працювати 8 годин на тиждень в зручний для неї час, то це ГРРЧ+підсумований облік+НРЧ.

Ви відмахнулись від методичних рекомендацій, хоча там описаний ваш випадок:

Цитата:
3.2 Робота в умовах ГРРЧ може бути організована за двома основними варіантами:

- при поденному обліку робочого часу працівник зобов'язаний додержуватися встановленої правилами внутрішнього трудового розпорядку тривалості робочого дня незалежно від його початку, закінчення та тривалості перерви на обід;

- при підсумованому обліку робочого часу працівник повинен відпрацювати встановлену відповідно до законодавства кількість робочих годин в обліковому періоді, який прийнято для підсумованого обліку робочого часу (тиждень, місяць, квартал, рік тощо). В цьому випадку протягом встановленого облікового періоду працівник повинен недопрацьовані впродовж тижня (місяця) години роботи відпрацювати в інший час, а у разі коли працівником за тиждень (місяць) відпрацьовано понад нормальну тривалість робочого часу, йому має бути надано відповідний час відпочинку.

При цьому тривалість роботи в окремі дні може бути як меншою, так і більшою у порівнянні з тривалістю робочого дня, встановленою правилами внутрішнього трудового розпорядку підприємства.
У вашому випадку встановлена трудовим договором тривалість робочого часу в тиждень буде 8 годин.

Для цього нікого нікуди переводити не потрібно.
Як вести облік робочого часу - вирішуєте самостійно.
Mardge вне форума   Ответить с цитированием
Старый 23.05.2012, 13:55   #10
Mardge
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Mardge
 
Регистрация: 29.03.2009
Адрес: Киев
Сообщений: 4,177
Вы сказали Спасибо: 5,182
Поблагодарили 6,551 раз(а) в 2,815 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Gabrielle Посмотреть сообщение
Ви не шукаєте легких відповідей )
А ви не задаєте легких запитань.
Цитата:
Сообщение от Gabrielle Посмотреть сообщение
Другий варіант можна, мабуть, відкидати - заступник директора не вважається таким, що має характер праці, який надає йому право на на якісь особливі відпустки.
До чого тут особливі відпустки? Я навела приклад про відпустку, передбачену законом "Про відпустки", ст.8. Обчислення стажу - ст.9.
Цитата:
Сообщение от Gabrielle Посмотреть сообщение
Але мене цікавив стаж для пенсійного фонду, для пенсії, тобто
На пенсію НРЧ не впливає.
Цитата:
Сообщение от Gabrielle Посмотреть сообщение
Так як з моїм варантом, він зовсім не законний чи так сяк ?
"так сяк", на мій погляд.
Mardge вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Метки
График работы


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 02:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA