СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Управление персоналом > Кадровая безопасность компании

Кадровая безопасность компании Предотвращение и устранение угроз и рисков, связанных с работой и поведением работников

Ответ
 
Опции темы
Старый 08.02.2011, 17:32   #1
korelija
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Аватар для korelija
 
Регистрация: 13.07.2007
Сообщений: 363
Вы сказали Спасибо: 167
Поблагодарили 101 раз(а) в 46 сообщениях
По умолчанию Повернення помилкових "декретних" на підприємство

Доброго дня!!! Шановні колеги поділіться вашими враженнями та порадами,щодо наступної ситуації.
У грудні місяці я допустила помилку при нарахуванні тимчас.непрацездатності у зв'язку з вагітністю та пологами працівниці.
Помилка біля 5000 грн. Яка доля цих грошей та моя....?
Чи маємо ми права вимагати від неї повернення цієї суми? Якщо так - то яким чином і чи варто звертатись в суд із таким позовом.
Працівниця заперечує помилку та стверджує, що усе нараховано вірно,а гроші вона повертати не буде.
__________________
Істина має усміхатися, щоб бути привабливою
korelija вне форума   Ответить с цитированием
Старый 08.02.2011, 17:41   #2
anatol_ua
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для anatol_ua
 
Регистрация: 19.12.2005
Адрес: Киев
Сообщений: 9,196
Вы сказали Спасибо: 7,109
Поблагодарили 6,437 раз(а) в 3,230 сообщениях
Счастье

Перед тим, як звертатись до суду, зробіть щось усередині компанії:
- напишіть службову (доповідну) записку на ім'я головбуха і керівника з викладенням обставин,
- дочекайтесь резолюції керівництва,
- дійте згідно до резолюції...

N.B. У тому році я помилково протабелював жіночку, що вже була у відпустці по догляду за дитиною...
Написав доповідну на головбуха.
Бухгалтер по ЗП зв'язалась з цією жіночкою і пояснила ситуацію.
Жіночка повернула "зайві" гроші !
__________________
Анатолий
Всё - к лучшему!
anatol_ua вне форума   Ответить с цитированием
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» anatol_ua за это полезное сообщение:
korelija (17.02.2011), Trine (08.02.2011)
Старый 08.02.2011, 19:36   #3
Trine
Ветеран HR-Лиги
 
Регистрация: 31.07.2007
Адрес: Мелитополь
Сообщений: 511
Вы сказали Спасибо: 240
Поблагодарили 139 раз(а) в 63 сообщениях
По умолчанию

Мне при увольнении посчитали компенсацию за отпуск за 15 лет вместо 15 дней. Получилось порядка 9000. Позвонили, я все вернула. Хотя я уточняла у нового НР-а, считавшего эти самые дни - точно ли она уверена в цифре, когда мне обнародовали сумму
Trine вне форума   Ответить с цитированием
Эти 3 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Trine за это полезное сообщение:
korelija (17.02.2011), Mardge (09.02.2011), Наталья Р (08.02.2011)
Старый 09.02.2011, 09:22   #4
iskandera80
Активный участник HR-Лиги
 
Аватар для iskandera80
 
Регистрация: 02.03.2009
Сообщений: 67
Вы сказали Спасибо: 29
Поблагодарили 22 раз(а) в 15 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от korelija Посмотреть сообщение
Доброго дня!!! Шановні колеги поділіться вашими враженнями та порадами,щодо наступної ситуації.
У грудні місяці я допустила помилку при нарахуванні тимчас.непрацездатності у зв'язку з вагітністю та пологами працівниці.
Помилка біля 5000 грн. Яка доля цих грошей та моя....?
Чи маємо ми права вимагати від неї повернення цієї суми? Якщо так - то яким чином і чи варто звертатись в суд із таким позовом.
Працівниця заперечує помилку та стверджує, що усе нараховано вірно,а гроші вона повертати не буде.
Стаття 127. Обмеження відрахувань із заробітної плати
Відрахування із заробітної плати можуть провадитись тільки у випадках, передбачених законодавством України.
Відрахування із заробітної плати працівників для покриття їх заборгованості підприємству, установі і організації, де вони працюють, можуть провадитись за наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу:
1) для повернення авансу, виданого в рахунок заробітної плати; для повернення сум, зайво виплачених внаслідок лічильних помилок; для погашення невитраченого і своєчасно не повернутого авансу, виданого на службове відрядження або переведення до іншої місцевості; на господарські потреби, якщо працівник не оспорює підстав і розміру відрахування. У цих випадках власник або уповноважений ним орган вправі видати наказ (розпорядження) про відрахування не пізніше одного місяця з дня закінчення строку, встановленого для повернення авансу, погашення заборгованості, або з дня виплати неправильно обчисленої суми;
(Кодекс законів про працю, ВР УРСР, від 10.12.1971, "Кодекс законів про працю України")

При вирішенні спорів, пов'язаних із застосуванням ст. 127 КЗпП, суди мають враховувати, що:
1) вимоги про повернення працівником авансу, виданого в рахунок заробітної плати, і сум, зайво виплачених внаслідок лічильних помилок, а також погашення невитраченого і своєчасно не поверненого авансу, виданого на службове відрядження, переведення до іншої місцевості чи на господарські потреби, розглядаються судами в тому разі, коли роботодавець не має можливості провести відрахування із заробітної плати у зв'язку з тим, що працівник оспорює підстави і розмір останнього, або минув місячний строк для видання відповідного наказу (розпорядження), або з інших причин. До лічильних помилок належать неправильності в обчисленнях, дворазове нарахування заробітної плати за один і той самий період тощо. Не можуть вважатися ними не пов'язані з обчисленнями помилки в застосуванні закону та інших нормативно-правових актів, у тому числі колективного договору;
2) не утримані при звільненні суми за невідпрацьовані дні використаної працівником відпустки не можуть бути стягнені з нього судом у тому разі, коли трудовий договір припинено з підстав, зазначених у пунктах 3, 5, 6 ст. 36, пунктах 1, 2, 5 ст. 40 КЗпП, а також при направленні на навчання та у зв'язку з виходом на пенсію.
Роботодавець може звернутися із зазначеними вимогами до суду стосовно до правил ч. 2 ст. 233 КЗпП протягом одного року з дня виникнення права на відрахування відповідних сум.
(Постанова, Пленум Верховного Суду України, від 24.12.1999, № 13 "Про практику застосування судами законодавства про оплату праці")
iskandera80 вне форума   Ответить с цитированием
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» iskandera80 за это полезное сообщение:
korelija (17.02.2011), Маргарет (09.02.2011)
Старый 09.02.2011, 09:56   #5
Кадра
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 13.02.2009
Сообщений: 10
Вы сказали Спасибо: 1
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Доброго дня , допоможіть мені розібратись у такій ситуації: На підприємстві закриваю ть магазин , який переходить на іншу фірму , що мені робити з продавцями , які на даний час знаходяться у декретній відпустці , чи правильно буде їх перевасти по переводу і які для цього потрібні заяви від працівників? І ще одна працівниця на даний час є на лікарняному по вагітності і пологах
Кадра вне форума   Ответить с цитированием
Старый 09.02.2011, 11:10   #6
anatol_ua
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для anatol_ua
 
Регистрация: 19.12.2005
Адрес: Киев
Сообщений: 9,196
Вы сказали Спасибо: 7,109
Поблагодарили 6,437 раз(а) в 3,230 сообщениях
Подмигивание

Пошук !

Вже розглядали таке питання і давали рекомендації...
__________________
Анатолий
Всё - к лучшему!
anatol_ua вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо anatol_ua за это полезное сообщение:
kozur (09.02.2011)
Старый 09.02.2011, 18:17   #7
Кадра
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 13.02.2009
Сообщений: 10
Вы сказали Спасибо: 1
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Не змогла знайти відповідь на своє запитання.... прошу допомогти .Уточнення підприємство не ліквідовується, а просто закриваються магазини, які переходять на інше підприємство. А декретчиці .... не знаю що зними роботи ,на підприємстві виводиться посада продавця ( порадьте як краще -переводом на інше підприємство чи залишити у нас на інших посадах до закінчення декрет. відпустки) Буду дуже вдячна за допомогу.
Кадра вне форума   Ответить с цитированием
Старый 17.02.2011, 17:48   #8
korelija
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Аватар для korelija
 
Регистрация: 13.07.2007
Сообщений: 363
Вы сказали Спасибо: 167
Поблагодарили 101 раз(а) в 46 сообщениях
По умолчанию

Перепрошую - була відсутня. Тобто я розумію,що у нас є шанси повернути гроші на підприємство?
Лиш шкода, що жіночка вагітна - так не хочеться псувати людині такий важкий та відповідальний період
__________________
Істина має усміхатися, щоб бути привабливою
korelija вне форума   Ответить с цитированием
Ответ


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 08:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA