СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Приказы. Трудовые книжки

Приказы. Трудовые книжки Оформление приказов. Ведение, учет, хранение и выдача трудовых книжек. Дубликат и вкладыш. Изменения и исправления в трудовой книжке

Ответ
 
Опции темы
Старый 26.08.2011, 16:08   #1
Oliyka
Участник HR-Лиги
 
Аватар для Oliyka
 
Регистрация: 16.02.2011
Сообщений: 26
Вы сказали Спасибо: 36
Поблагодарили 9 раз(а) в 5 сообщениях
Восклицание Перепідпорядкування відділу

Колеги, всім доброго дня.
Потрібна ваша допомога. Ситуація така:відбулася зміна організаційної структури в зв*язку з оптимізацією бізнес-процесів в компанії, в результаті чого один відділ переходить в перепідпорядкування іншого; керівник старого відділу раніше підпорядковувався на пряму директору, тепер - керівнику іншого відділу як звичайний підлеглий. Скажіть, будь-ласка, як правильно скласти наказ про дану подію? І можливо це можна вважати як злиття двох відділів?
Буду дуже вдячна за підказки.
__________________
...і в житті як на полі мінному...
Oliyka вне форума   Ответить с цитированием
Старый 26.08.2011, 16:22   #2
Mardge
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Mardge
 
Регистрация: 29.03.2009
Адрес: Киев
Сообщений: 4,177
Вы сказали Спасибо: 5,182
Поблагодарили 6,548 раз(а) в 2,815 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Oliyka Посмотреть сообщение
керівник старого відділу раніше підпорядковувався на пряму директору, тепер - керівнику іншого відділу як звичайний підлеглий.
Яку посаду буде займати цей звичайний підлеглий?
Mardge вне форума   Ответить с цитированием
Старый 26.08.2011, 16:28   #3
Oliyka
Участник HR-Лиги
 
Аватар для Oliyka
 
Регистрация: 16.02.2011
Сообщений: 26
Вы сказали Спасибо: 36
Поблагодарили 9 раз(а) в 5 сообщениях
По умолчанию

Був він керівником відділу закупок, тепер буде бренд-менеджером, а відділ закупок перейде у відділ маркетингу(який складається з бренд-менеджерів, маркетологів). Можливо потрібно два накази: перший про перепідпорядкування відділу, а потім переведення на іншу посаду... приорітетом поки що є підпорядкування - на жаль, ніколи з таким ще не зустрічалась.
__________________
...і в житті як на полі мінному...
Oliyka вне форума   Ответить с цитированием
Старый 26.08.2011, 16:33   #4
Mardge
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Mardge
 
Регистрация: 29.03.2009
Адрес: Киев
Сообщений: 4,177
Вы сказали Спасибо: 5,182
Поблагодарили 6,548 раз(а) в 2,815 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Oliyka Посмотреть сообщение
приорітетом поки що є підпорядкування - на жаль, ніколи з таким ще не зустрічалась.
Не зустрічались, тому ще немає такої процедури.
Див. ст.32 КЗпП: переведення на іншу роботу допускається тільки за згодою працівника.
Наказ має бути про внесення змін до штатного розпису, в якому все і потрібно описати: скасувати відділ 1 та посади такі-то, до відділу 2 ввести посади такі-то.
А далі - якщо буде згода працівників та написані ними заяви про переведення - можна переводити.
Якщо ні - див. п.1 ст.40 КЗпП.
Mardge вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Mardge за это полезное сообщение:
Oliyka (26.08.2011)
Старый 26.08.2011, 16:38   #5
Oliyka
Участник HR-Лиги
 
Аватар для Oliyka
 
Регистрация: 16.02.2011
Сообщений: 26
Вы сказали Спасибо: 36
Поблагодарили 9 раз(а) в 5 сообщениях
По умолчанию

Справа в тому, що посади працівників окрім їх керівника не міняються, вони залишаються закупологами і роботу ту саму будуть виконувати, просто будуть входити до відділу маркетингу і керівник в них відповідно буду той, що у відділі маркетингу. Ось така плутаниця...
__________________
...і в житті як на полі мінному...
Oliyka вне форума   Ответить с цитированием
Старый 26.08.2011, 16:40   #6
Mardge
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Mardge
 
Регистрация: 29.03.2009
Адрес: Киев
Сообщений: 4,177
Вы сказали Спасибо: 5,182
Поблагодарили 6,548 раз(а) в 2,815 сообщениях
По умолчанию

Тим краще. Значить працівники будуть не переведені, а переміщені. Для цього їх згода не потрібна.
Отже, тільки з керівником треба вирішити питання. Якщо він не погодиться на переведення - починати процедуру скорочення.
Mardge вне форума   Ответить с цитированием
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Mardge за это полезное сообщение:
Oliyka (26.08.2011), Мотя (27.08.2011)
Старый 26.08.2011, 16:50   #7
Oliyka
Участник HR-Лиги
 
Аватар для Oliyka
 
Регистрация: 16.02.2011
Сообщений: 26
Вы сказали Спасибо: 36
Поблагодарили 9 раз(а) в 5 сообщениях
По умолчанию

Я перепрошую, але хотіла б уточнити: тобто в наказі я пишу, що в звязку з оптимізацією процесів працівники того то відділу переміщуються в той то відділ із збереженням своїх посад та обов*язків, а відділ закупок анульовується як такий. А вже потім інший окремий наказ про переведення їх керівника на іншу посаду? Я правильно розумію?
__________________
...і в житті як на полі мінному...
Oliyka вне форума   Ответить с цитированием
Старый 26.08.2011, 16:55   #8
Mardge
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Mardge
 
Регистрация: 29.03.2009
Адрес: Киев
Сообщений: 4,177
Вы сказали Спасибо: 5,182
Поблагодарили 6,548 раз(а) в 2,815 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Oliyka Посмотреть сообщение
тобто в наказі я пишу, що в звязку з оптимізацією процесів працівники того то відділу переміщуються в той то відділ із збереженням своїх посад та обов*язків,
При переміщенні і не можуть змінюватись ні посади ні обовязки. Тому це і називається переміщення, а не переведення.
Почитайте статтю 32.
Наказ про переміщення: "Іванова І.І., інженера такого-то відділу, перемістити у відділ такий-то з такого-то числа".

Цитата:
Сообщение от Oliyka Посмотреть сообщение
а відділ закупок анульовується як такий. А вже потім інший окремий наказ про переведення їх керівника на іншу посаду? Я правильно розумію?
Керівник дає згоду на переведення? Напише заяву?
Якщо так - то спочатку переведення, а потім вже скасування відділу і виведення із ШР всіх посад.
Mardge вне форума   Ответить с цитированием
Эти 3 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Mardge за это полезное сообщение:
Lorata (26.08.2011), Oliyka (26.08.2011), Мотя (26.08.2011)
Старый 26.08.2011, 17:03   #9
Oliyka
Участник HR-Лиги
 
Аватар для Oliyka
 
Регистрация: 16.02.2011
Сообщений: 26
Вы сказали Спасибо: 36
Поблагодарили 9 раз(а) в 5 сообщениях
По умолчанию

Дуже дякую, вроді ситуація прояснилась, залишилось донести дану інформацію до керівництва, тому що вони, як і завжди, хочуть все за лічені хвилини.
__________________
...і в житті як на полі мінному...
Oliyka вне форума   Ответить с цитированием
Ответ


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 08:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2021 © «МЕДИА-ПРО» 2021 © «HR-Лига»