СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Кадровая документация > Воинский учет на предприятии

Воинский учет на предприятии Ведение воинского учета. Учебные сборы. Срочная военная служба. Мобилизация. Демобилизация

Ответ
 
Опции темы
Старый 24.02.2017, 14:04   #191
Каренина
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Аватар для Каренина
 
Регистрация: 20.08.2015
Сообщений: 258
Вы сказали Спасибо: 134
Поблагодарили 4 раз(а) в 4 сообщениях
По умолчанию

Підкажіть, будь ласка!
1. У відділі кадрів скільки має бути на військовозобов'язаних форм П2 дві чи одна?
2. У зв'язку зі збільшенням віку перебування у запасі, чи обов'язково мають бути поновлені на військовому обліку військовозобов'язані, які були зняті з військового обліку?
Каренина вне форума   Ответить с цитированием
Старый 24.02.2017, 15:17   #192
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 10,028
Вы сказали Спасибо: 4,227
Поблагодарили 9,582 раз(а) в 5,546 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Каренина Посмотреть сообщение
1. У відділі кадрів скільки має бути на військовозобов'язаних форм П2 дві чи одна?
Повинна бути одна.
Але для зручності обліку військовозобов'язаних рекомендують для зручності заводити ще один примірник (але це не є обов'язковою вимогою!)
Цитата:
Сообщение от Каренина Посмотреть сообщение
2. У зв'язку зі збільшенням віку перебування у запасі, чи обов'язково мають бути поновлені на військовому обліку військовозобов'язані, які були зняті з військового обліку?
Ні.
Закон зворотньої сили не має.
Якщо в державі збільшать пенсійний вік - це не значить, що комусь у зв'язку з цим скасують пенсію з тієї причини, що він "ще молодий"
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Эти 4 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Andry за это полезное сообщение:
baba_luba (27.02.2017), Iren@ (25.02.2017), Вика_86 (24.02.2017), Каренина (27.02.2017)
Старый 27.02.2017, 10:17   #193
baba_luba
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 20.01.2013
Сообщений: 46
Вы сказали Спасибо: 17
Поблагодарили 4 раз(а) в 3 сообщениях
По умолчанию

Але чомусь у військомату протилежна позиція і він вперто вимагає поновлювати на військовому обліку усіх працівників, яким не виповнилося 60 років. І наголошує, що ст.58 Конституції тут ні при чому. Аргументують Постановою КМУ №921 п.18. (Взяттю на військовий облік військовозобов’язаних державними органами, підприємствами, установами та організаціями підлягають: громадяни, придатні за станом здоров’я до проходження військової служби в мирний та воєнний час, які не досягли граничного віку перебування в запасі Збройних Сил)

Шановні експерти, якщо маєте ще якісь офіційні роз'яснення з цього питання, дайте посилання. Дякую.
baba_luba вне форума   Ответить с цитированием
Старый 27.02.2017, 11:13   #194
Вика_86
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Вика_86
 
Регистрация: 21.08.2008
Адрес: Киев
Сообщений: 2,927
Вы сказали Спасибо: 1,846
Поблагодарили 4,192 раз(а) в 2,049 сообщениях
По умолчанию

В такому випадку, я роздруковую закон, який діяв на момент того, коли людині виповнювалось 40, 45, 55 років.
І показую, що в той, час коли людині виповнилось 45 років, діяв закон з таким-то граничним віком перебування в запасі.
І пункт закону, де написано, що при досягненні граничного віку, людина знімається з обліку військоматом.

Якщо людина знята з обліку, то заново припусово її не ставлять на облік.
Коли військомат проводив зустрічі, вони так само казали, що поновлення на обліку тільки добровільне.
__________________
«Я подумаю об этом завтра….»
Вика_86 вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Вика_86 за это полезное сообщение:
Andry (27.02.2017)
Старый 27.02.2017, 11:27   #195
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 10,028
Вы сказали Спасибо: 4,227
Поблагодарили 9,582 раз(а) в 5,546 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от baba_luba Посмотреть сообщение
...Аргументують Постановою КМУ №921 п.18. (Взяттю на військовий облік військовозобов’язаних державними органами, підприємствами, установами та організаціями підлягають: громадяни, придатні за станом здоров’я до проходження військової служби в мирний та воєнний час, які не досягли граничного віку перебування в запасі Збройних Сил)
Так кто спорит?!
Берите на учет эти категории, не вопрос, но только каким образом можно сызнова поставить на учет гражданина, у которого в военном билете стоит запись о том, что он снят с учета?
ну увеличили вы предельный возраст, но это ведь автоматически не отменяет решения о снятии с учета, которые были приняты до этого?
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Andry за это полезное сообщение:
Каренина (27.02.2017)
Старый 27.02.2017, 11:56   #196
Каренина
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Аватар для Каренина
 
Регистрация: 20.08.2015
Сообщений: 258
Вы сказали Спасибо: 134
Поблагодарили 4 раз(а) в 4 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Andry Посмотреть сообщение
Так кто спорит?!
Берите на учет эти категории, не вопрос, но только каким образом можно сызнова поставить на учет гражданина, у которого в военном билете стоит запись о том, что он снят с учета?
В тім і справа, що у моїх працівників немає цього запису, хоча за віком мали давно бути знятими...
Каренина вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Каренина за это полезное сообщение:
Aneta (27.02.2017)
Старый 27.02.2017, 12:38   #197
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 10,028
Вы сказали Спасибо: 4,227
Поблагодарили 9,582 раз(а) в 5,546 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Каренина Посмотреть сообщение
В тім і справа, що у моїх працівників немає цього запису, хоча за віком мали давно бути знятими...
Ну це вже зовсім інша справа - був знятий з обліку і мав би бути знятим з обліку, це різні речі!

Це майже та сама ситуація, коли жінка за віком мала б вже давно вийти заміж, а реально її ще досі ніхто не засватав
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Старый 27.02.2017, 13:27   #198
baba_luba
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 20.01.2013
Сообщений: 46
Вы сказали Спасибо: 17
Поблагодарили 4 раз(а) в 3 сообщениях
По умолчанию

На практиці я ще не бачила ні одного військового квитка, у якому би стояв запис знятий (чи виключений) з в/о у зв'язку із досягненням граничного віку перебування в запасі. В/зобов'язаних знімали з в/о за віком автоматично без виклику їх до військомату. Тому якщо відмітки про зняття з в/о немає, це зовсім не означає, що людину не зняли з в/обліку.
baba_luba вне форума   Ответить с цитированием
Старый 27.02.2017, 13:49   #199
Каренина
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Аватар для Каренина
 
Регистрация: 20.08.2015
Сообщений: 258
Вы сказали Спасибо: 134
Поблагодарили 4 раз(а) в 4 сообщениях
По умолчанию

як у такому випадку, як кадровику, мені підстрахуватися? я вимагаю від таких працівників принести мені нележним чином оформлений військовий квиток...
Каренина вне форума   Ответить с цитированием
Старый 27.02.2017, 16:32   #200
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 10,028
Вы сказали Спасибо: 4,227
Поблагодарили 9,582 раз(а) в 5,546 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от baba_luba Посмотреть сообщение
На практиці я ще не бачила ні одного військового квитка, у якому би стояв запис знятий (чи виключений) з в/о у зв'язку із досягненням граничного віку перебування в запасі
ну так подивіться
Изображения
Тип файла: jpg снят с учета.JPG (19.7 Кб, 31 просмотров)
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Ответ


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 11:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2021 © «МЕДИА-ПРО» 2021 © «HR-Лига»