СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Отпуска

Отпуска Предоставление и учет всех видов отпусков. График отпусков. Расчет стажа для отпуска. Продолжительность отпуска. Деление отпуска на части. Перенесение отпуска. Отзыв из отпуска. Компенсация за неиспользованный отпуск

Ответ
 
Опции темы
Старый 24.02.2011, 17:48   #221
masandra 23
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 23.02.2011
Сообщений: 12
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 1 раз в 1 сообщении
По умолчанию Додаткова відпустка на дітей , якщо одній в цьому році 15...

Доброго дня ! Шановні , дайте відповідь будь - ласка : Жінка , хоче взяти відпустку , яка має двох дітей . ЇЇ відмовляють посилаючись на те , що старшій дочці 15 років буде в кінці березня цього року . Чи правильно це ? І що можна зробити , якщо це не так ? Всім дякую .
masandra 23 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 24.02.2011, 18:07   #222
Наталья Р
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Наталья Р
 
Регистрация: 25.05.2010
Адрес: АР Крым
Сообщений: 1,366
Вы сказали Спасибо: 3,937
Поблагодарили 2,429 раз(а) в 953 сообщениях
По умолчанию

Добрый вечер, посмотрите пост №172.
Наталья Р вне форума   Ответить с цитированием
Старый 24.02.2011, 18:07   #223
Mardge
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Mardge
 
Регистрация: 29.03.2009
Адрес: Киев
Сообщений: 4,179
Вы сказали Спасибо: 5,187
Поблагодарили 6,555 раз(а) в 2,817 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от masandra 23 Посмотреть сообщение
ЇЇ відмовляють посилаючись на те , що старшій дочці 15 років буде в кінці березня цього року . Чи правильно це ? І що можна зробити , якщо це не так ? Всім дякую .
Неправильно. Відпустку мають надати. Така відпустка надається не за робочий рік, а за календарний. Тобто, якщо на 1 січня жінка має 2-х дітей віком до 15 років, за цей календарний рік вона має право на таку відпустку.

Покажіть цього листа:

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 20.10.2009 р. N 292/13/116-09

Про додаткову соціальну відпустку

У Департаменті з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці розглянуто <...> звернення і повідомляється.

Відповідно до статті 19 Закону України "Про відпустки" жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 7 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (стаття 73 Кодексу законів про працю України).

За наявності декількох підстав для надання такої відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 14 календарних днів.

Оскільки зазначеного статтею Закону чітко не визначена сукупність декількох підстав для набуття права на додаткову соціальну відпустку тривалістю понад 7 календарних днів, Мінпраці разом з Мін'юстом та Головним науково-експертним управлінням Апарату Верховної Ради України у 2007 році проведено правову експертизу цього питання, в результаті якої визнано правомірним вважати кожну підставу, визначену частиною першою цієї статті, окремою підставою, а саме:

- жінка, яка має двох або більше дітей віком до 15 років;
- жінка, яка має дитину-інваліда:
- жінка, яка усиновила дитину;
- одинока мати;
- батько, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі);
- особа, яка взяла дитину під опіку.

Отже, жінка, яка виховує двох дітей віком до 15 років, одна з яких є дитиною-інвалідом, має право на додаткову відпустку тривалістю 14 календарних днів за двома підставами: "жінка, яка має двох дітей віком до 15 років" та "жінка, яка має дитину-інваліда".

Після виповнення старшій дитині 15 років працівниця матиме право на отримання такої відпустки за однією підставою, тобто тривалістю 7 календарних днів, оскільки для надання відпустки тривалістю 14 календарних днів не виконується підстава "жінка, яка має двох або більше дітей віком до 15 років".

Право на таку відпустку працівникам, які мають дітей, залежить від віку дитини. Вищезазначеною статтею визначено вік дітей для надання права на додаткову оплачувану відпустку тільки для такої категорії, як "жінка, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років". Вік дитини-інваліда, усиновленої дитини, дитини, яка перебуває під опікою, дитини в одинокої матері (батька) цим Законом не визначено, тому слід керуватися загальними нормами.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про охорону дитинства" та статті 2 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" дитина - це особа віком до 18 років (повноліття), якщо згідно з законом, застосовуваним до неї, вона не набуває прав повнолітньої раніше.

Відтак, жінка, яка виховує дитину-інваліда, має право на додаткову оплачувану відпустку до досягнення дитиною 18 років (повноліття).

Зазначена додаткова відпустка є соціальною відпусткою і не належить до виду щорічних відпусток. Тому вона надається повної тривалості в будь-який час протягом календарного року незалежно від відпрацьованого часу і дати народження дитини - до чи після цієї дати.

Директор Департаменту О. Товстенко
Mardge вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Mardge за это полезное сообщение:
Мотя (24.02.2011)
Старый 24.02.2011, 18:15   #224
masandra 23
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 23.02.2011
Сообщений: 12
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 1 раз в 1 сообщении
По умолчанию

Дякую , будем показувати ...............
masandra 23 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 24.02.2011, 22:13   #225
olievych
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 13.10.2006
Адрес: Львов
Сообщений: 236
Вы сказали Спасибо: 485
Поблагодарили 73 раз(а) в 42 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от ОКСАНОЧКА Посмотреть сообщение
Якщо жінка відпрацювала хоча б 1 день у відповідний рік, вона має право на отримання відпустки за ст. 19 КзпП. Це стосується і працівників, які під час перебування у відпустці по догляду за дитиною працюють на умовах неповного робочого часу або вдома у зв’язку з тим, що згідно з ст. 56 КЗпП робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.
Правильно, только нужно на период пребывания в социальном отпуске прервать отпуск по уходу за ребенком.
olievych вне форума   Ответить с цитированием
Старый 04.04.2011, 10:06   #226
kadr25
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Аватар для kadr25
 
Регистрация: 12.10.2009
Адрес: Краматорск
Сообщений: 238
Вы сказали Спасибо: 49
Поблагодарили 32 раз(а) в 27 сообщениях
По умолчанию

Доброе утро!
Сотрудница компании усыновила маленького ребеночка и хочет уйти в отпуск по уходу до 3-х лет.
С момента усыновления на нее начал распростроняться соц.отпуск Ст.19.
Подскажите, пожалуйста, какие документы мне необходимо потребовать для оформления отпуска до 3-х лет? Копию св-ва о рождении, докумнты об усыновлении, В паспорте штам в таких случаях ставят, что есть ребенок ???
Спасибо!
kadr25 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 04.04.2011, 10:33   #227
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,454
Вы сказали Спасибо: 14,931
Поблагодарили 20,408 раз(а) в 10,137 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от kadr25 Посмотреть сообщение
Копию св-ва о рождении, докумнты об усыновлении, В паспорте штам в таких случаях ставят, что есть ребенок ???
Ну, все документы, которые подтверждают возраст ребенка и факт усыновления...
Правильно Вы перечислили....

А насчет штампа в паспорте - можно ставить, можно не ставить. это как гражданину захочется:
Цитата:
На прохання громадянина до паспорта може бути внесено (сьома,
восьма і дев'ята сторінки) на підставі відповідних документів дані
про дітей
, групу крові і резус-фактор..

http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/law...i?nreg=2503-12
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Мотя за это полезное сообщение:
kadr25 (04.04.2011)
Старый 17.01.2012, 02:02   #228
OGSSMP
Новый участник HR-Лиги
 
Аватар для OGSSMP
 
Регистрация: 02.07.2008
Сообщений: 8
Вы сказали Спасибо: 1
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей

Здравствуйте, я не кадровик и у меня сложился вопрос по данной теме.
Подскажите пожалуйста, как правильно считать количество дней отпуска женщине (Стаття 19. Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей) которая устроилась на работу в 2008 году?
По Законодательству действующему в день написания заявления, т.е от 02.01.2012 года -10 дней или по Законодательству действующему в 2008 году т.е 7 дней?
В Заявлении было написано, что женщина хочет взять отпуск за 2011 год, кадровый сотрудник дал ей отпуск за 2008 год, мотивирую тем, что он не использован и предоставил только 7 дней вместо 10 дней.
Правомерно ли поступил кадровик на производстве?
Спасибо большое
OGSSMP вне форума   Ответить с цитированием
Старый 17.01.2012, 14:28   #229
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,454
Вы сказали Спасибо: 14,931
Поблагодарили 20,408 раз(а) в 10,137 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от OGSSMP Посмотреть сообщение
Подскажите пожалуйста, как правильно считать количество дней отпуска женщине (Стаття 19. Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей) которая устроилась на работу в 2008 году?
За 2008, 2009 работнице положен отпуск по 7 к.д. за каждый год.
за 2010,2011,2012 - по 10 к.д.
Вот и давайте ей подряд, начиная с тех лет...
Мы же считаем: 1,2,3...а не: 3,2,1...
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Мотя за это полезное сообщение:
Aneta (17.01.2012)
Старый 18.01.2012, 00:35   #230
OGSSMP
Новый участник HR-Лиги
 
Аватар для OGSSMP
 
Регистрация: 02.07.2008
Сообщений: 8
Вы сказали Спасибо: 1
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Мотя Посмотреть сообщение
За 2008, 2009 работнице положен отпуск по 7 к.д. за каждый год.
за 2010,2011,2012 - по 10 к.д.
Вот и давайте ей подряд, начиная с тех лет...
Мы же считаем: 1,2,3...а не: 3,2,1...
Дело в том, что я считаю, что отпуск должен быть выдан согласно действующего Закона на день написания Заявления. К примеру человека посадили в СИЗО три года назад. Все три года идут следствия, и наконец то выносят постановление, что он невинен и выпускают на свободу согласно Закона на день вынесения приговора. А если судить по Закону на день его помещения в СИЗО - то расстрелять. Как быть в нашем случае?
OGSSMP вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Метки
Дополнительный отпуск


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 17:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2021 © «МЕДИА-ПРО» 2021 © «HR-Лига»