СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Материальная ответственность. Гарантии и компенсации

Материальная ответственность. Гарантии и компенсации Коллективная ответственность. Полная индивидуальная ответственность. Ограниченная ответственность. Возмещение вреда. Гарантии. Компенсации. Льготы

Ответ
 
Опции темы
Старый 30.09.2009, 13:21   #41
tsarur
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 19.11.2008
Адрес: Киев
Сообщений: 15
Вы сказали Спасибо: 4
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию Повна матеріальна відповідальність

Шановні експерти!
Підкажіть будьласка, чи може підприємство заключити договір про повну матеріальну відповідальність з працівником - водієм легкового автомобіля і якщо так, то на якій підставі?
На інших ресурсах знайшла такий коментар:
Так, у цьому переліку відсутня посада водія легкового автомобіля. В такому разі, застосовуючи ст. 9 ЦК (положення цього Кодексу регулюють трудові відносини, якщо вони не заборонені іншими актами законодавства), сторони трудових відносин, керуючись ст.ст. 2, 3, 6, 202, 203 ЦК, вправі укласти такий договір про повну матеріальну відповідальність.
та суть не зовсім зрозуміла.

Последний раз редактировалось tsarur; 30.09.2009 в 13:33.
tsarur вне форума   Ответить с цитированием
Старый 30.09.2009, 13:52   #42
anatol_ua
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для anatol_ua
 
Регистрация: 19.12.2005
Адрес: Киев
Сообщений: 9,196
Вы сказали Спасибо: 7,121
Поблагодарили 6,440 раз(а) в 3,232 сообщениях
Сообщение

Вже обговорювали цю тему: можна, але юридичної сили вони не мають
(полякати можна, але в суді на них спиратись марноdont know)
__________________
Анатолий
Всё - к лучшему!
anatol_ua вне форума   Ответить с цитированием
Старый 30.09.2009, 14:20   #43
tsarur
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 19.11.2008
Адрес: Киев
Сообщений: 15
Вы сказали Спасибо: 4
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Дякую дуже!
tsarur вне форума   Ответить с цитированием
Старый 30.09.2009, 15:19   #44
esar
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для esar
 
Регистрация: 19.07.2006
Адрес: Київ
Сообщений: 1,418
Вы сказали Спасибо: 252
Поблагодарили 1,090 раз(а) в 486 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от tsarur Посмотреть сообщение
.... суть не зовсім зрозуміла.
Суть дійсно, не зрозуміла, оскільки як раз питання повної матеріальної відповідальності і укладання договорів про повну матеріальну відповідальність чітко врегульовані законодавством про працю....

Якщо ви передасте працівнику (водію) автомобіль під звіт по акту (за наявності наказу про закріплення цього автомобілю за цим водієм), то він і так буде нести за цей автомобіль повну матеріальну відповідальність!
КЗпП:
Цитата:
Стаття 134. Випадки повної матеріальної відповідальності

Відповідно до законодавства працівники несуть матеріальну
відповідальність у повному розмірі шкоди, заподіяної з їх вини
підприємству, установі, організації, у випадках, коли:
1) між працівником і підприємством, установою, організацією
відповідно до статті 135-1 цього Кодексу укладено письмовий
договір про взяття на себе працівником повної матеріальної
відповідальності за незабезпечення цілості майна та інших
цінностей, переданих йому для зберігання або для інших цілей;
2) майно та інші цінності були одержані працівником під звіт
за разовою довіреністю або за іншими разовими документами;
.........................
Але одним актом прийому-передачі не обмежиться.
Водій відповідає за автомобіль тільки тоді, коли він його експлуатує і обслуговує (в робочий час). А в неробочий час адміністрація має забезпечити умови зберігання цього автомобіля, наприклад в окремому боксі, який зачиняється на замок (можна ще й опломбовувати чи чіпляти "контрольку"). Якщо ж автомобіль зберігається на відкритій стоянці, то після закінчення робочого дня автомобіль має здаватися під охорону із зазначенням усіх відхилень від норми (пошкодження, подряпини, зіпсовані замки ....), а перед початком робочого дня - таким же чином прийматися.
Тільки тоді можна буде встановити, хто винен в пошкодження, зникненнні тощо і вимагати від винуватця відшкодування заподіяної шкоди.

Якщо ж цих умов не дотримуватися, то ніякі договори-акти не зможуть довести, що в псуванні автомобілю винен саме водій. Він завжди зможе сказати, що ввечері поставив на теріторію цілий і неушкоджений автомобіль, а вранці виявив його в аварійному стані, або взагалі - повну його відсутність
esar вне форума   Ответить с цитированием
Старый 30.09.2009, 16:53   #45
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,502
Вы сказали Спасибо: 14,965
Поблагодарили 20,449 раз(а) в 10,167 сообщениях
По умолчанию

Многоуважаемая esar!
Если Вы будете столь любезны, что разрешите мне задать вопрос, то я его задам. Надеюсь, что я получила такое разрешение, поэтому могу спросить.
А вот у нас на предприятии никогда с водителями не заключался договор о полной материальной ответственности.
Это как рассматривать?
Плохо это или хорошо?

Большое спасибо за то, что потратили на чтение моего вопроса Ваше время и здоровье.
Извините, если не была с Вами столь любезна,
С большим к Вам уважением, Мотя
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя на форуме   Ответить с цитированием
Старый 30.09.2009, 17:16   #46
tsarur
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 19.11.2008
Адрес: Киев
Сообщений: 15
Вы сказали Спасибо: 4
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Дякую, розяснення цілком вичерпне.
tsarur вне форума   Ответить с цитированием
Старый 01.10.2009, 11:26   #47
esar
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для esar
 
Регистрация: 19.07.2006
Адрес: Київ
Сообщений: 1,418
Вы сказали Спасибо: 252
Поблагодарили 1,090 раз(а) в 486 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Мотя Посмотреть сообщение
А вот у нас на предприятии никогда с водителями не заключался договор о полной материальной ответственности.
Это как рассматривать?
Плохо это или хорошо?
Погано це чи добре, я не знаю.
Але точно можу сказати, що це - законно. Бо у відомому всім нам Переліку немає посади "водій" та не зазначено такий вид робіт, як "експлуатація транспортних засобів".

P.S. Мотя, вибачте, що не відразу відповіла. Просто я дуже довго "продиралася" до суті запитання через "словесні хащі" :-D.
esar вне форума   Ответить с цитированием
Старый 01.10.2009, 11:47   #48
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,502
Вы сказали Спасибо: 14,965
Поблагодарили 20,449 раз(а) в 10,167 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от esar Посмотреть сообщение
P.S. Мотя, вибачте, що не відразу відповіла. Просто я дуже довго "продиралася" до суті запитання через "словесні хащі" .
Ага...
Попробуй тут продраться, я и сама вчера еле продиралась через них:-D
Думала-получится, нет не получилось:-D
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя на форуме   Ответить с цитированием
Старый 29.01.2010, 19:49   #49
T@tiana
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 29.01.2010
Сообщений: 2
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Здравствуйте, помогите разобраться в следующем вопросе: может ли субъект предпринимательской деятельности физическое лицо заключать с работниками своего магазина (кассирами) письменные договора о полной материальной ответственности, ведь КЗоТ и др. нормативно-правовые акты, предусм, что такие договора могут быть заключены между предприятием, учреж-м, организацией с работником? Заранее спасибо за ответы.
T@tiana вне форума   Ответить с цитированием
Старый 01.02.2010, 09:53   #50
anatol_ua
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для anatol_ua
 
Регистрация: 19.12.2005
Адрес: Киев
Сообщений: 9,196
Вы сказали Спасибо: 7,121
Поблагодарили 6,440 раз(а) в 3,232 сообщениях
Счастье

КЗоТ:
Стаття 3. Регулювання трудових відносин
Законодавство про працю регулює трудові відносини працівників
усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм
власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб,
які працюють за трудовим договором з фізичними особами.

Значит, глава IX КЗоТ имеет к таким работникам полное отношение !
__________________
Анатолий
Всё - к лучшему!
anatol_ua вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо anatol_ua за это полезное сообщение:
Элен (22.04.2010)
Ответ

Метки
Матответственность


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 17:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2021 © «МЕДИА-ПРО» 2021 © «HR-Лига»