СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Нормирование и оплата труда

Нормирование и оплата труда Нормы труда. Формы и системы оплаты труда. Особенности оплаты труда. Премии. Бенефиты. Индексация заработной платы

Ответ
 
Опции темы
Старый 03.02.2011, 15:34   #1
Лис Ольга
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 30.09.2010
Сообщений: 8
Вы сказали Спасибо: 2
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию Оплата праці сумісника

Дорогі колеги, допоможіть, будь-ласка. З вересня місяця 2010 року працівникові, який прийнятий за сумісництвом на 0.25 посадового окладу, не нараховувалася зарплата. Як вийти з цієї ситуації? Чим це загрожує підприємству?
Лис Ольга вне форума   Ответить с цитированием
Старый 03.02.2011, 16:05   #2
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,506
Вы сказали Спасибо: 14,967
Поблагодарили 20,449 раз(а) в 10,167 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Лис Ольга Посмотреть сообщение
1.Як вийти з цієї ситуації? 2.Чим це загрожує підприємству?
1. Выплатить все, что положено.
2. Статья ККУ!
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя вне форума   Ответить с цитированием
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Мотя за это полезное сообщение:
anatol_ua (03.02.2011), Mardge (03.02.2011)
Старый 09.02.2021, 10:09   #3
Мария Лесів
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 09.10.2018
Сообщений: 46
Вы сказали Спасибо: 30
Поблагодарили 1 раз в 1 сообщении
По умолчанию

Добрий день. Скажіть будь ласка, якщо працівник за основним місцем роботи знаходиться у відпустці для догляду за дитиною яка потребує домашнього догляду до 6-ти років, на роботі за сумісництвом як оплачуються за неї податки?
Мария Лесів вне форума   Ответить с цитированием
Старый 09.02.2021, 10:32   #4
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,987
Вы сказали Спасибо: 4,208
Поблагодарили 9,526 раз(а) в 5,517 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Мария Лесів Посмотреть сообщение
Скажіть будь ласка, якщо працівник за основним місцем роботи знаходиться у відпустці для догляду за дитиною яка потребує домашнього догляду до 6-ти років, на роботі за сумісництвом як оплачуються за неї податки?
А ніяк не оплачуються.
Відпустка по догляду за дитиною до досягнення дитиною шестирічного віку - це відпустка без збереження заробітної плати, яка надається працівникові у відповідності з п. 3 ч. 1 ст.25 Закону "Про відпустки".
Тому протягом часу перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку за працівника не сплачується єдиний внесок і час перебування у такій відпустці не зараховується до страхового стажу.
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Andry за это полезное сообщение:
Мария Лесів (09.02.2021)
Старый 09.02.2021, 10:33   #5
Мария Лесів
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 09.10.2018
Сообщений: 46
Вы сказали Спасибо: 30
Поблагодарили 1 раз в 1 сообщении
По умолчанию

Я маю на увазі що за основним місцем працівник у відпустці по догляду.а за сумісництвом працює.
Мария Лесів вне форума   Ответить с цитированием
Старый 09.02.2021, 10:35   #6
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,987
Вы сказали Спасибо: 4,208
Поблагодарили 9,526 раз(а) в 5,517 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Мария Лесів Посмотреть сообщение
Я маю на увазі що за основним місцем працівник у відпустці по догляду.а за сумісництвом працює.
Якщо працює, тол отримує заробітну платну, а якщо отримує заробітну платню то платить з неї податки, і те, що на основному місті роботи працівник перебуває у відпустці, на це аж ніяк не впливає.
Взагалі в таких випадках раджу вам розглядати роботу за основним місцем роботи і роботу за сумісництвом як два окремі трудові договори двох різних людей, і вам усе буде зрозуміло.
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Andry за это полезное сообщение:
Мария Лесів (09.02.2021)
Старый 09.02.2021, 10:40   #7
Мария Лесів
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 09.10.2018
Сообщений: 46
Вы сказали Спасибо: 30
Поблагодарили 1 раз в 1 сообщении
По умолчанию

я дуже перепрошую, за уточнення. але ніде не можу знайти ніякої інформації з цього приводу і цей форум моя остання інстанція)) тобто я правильно зрозуміла, якщо за основним місцем працівник знаходиться у відпустці для догляду до шести і в цей період бажає оформитися ще на одну роботу за сумісництвом, то роботодавець за сумісництвом сплачує за нього єсв у повному обсязі,так?
Мария Лесів вне форума   Ответить с цитированием
Старый 09.02.2021, 11:28   #8
Вика_86
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Вика_86
 
Регистрация: 21.08.2008
Адрес: Киев
Сообщений: 2,895
Вы сказали Спасибо: 1,831
Поблагодарили 4,164 раз(а) в 2,034 сообщениях
По умолчанию

У Вас внутрішній сумісник чи зовнішній?
Звідки Ви знаєте, що працівник за основним місцем роботи знаходиться у відпустці - можете і не знати, так?
Тому якщо зовнішній сумісник, то ЄСВ не дотягується до мінімального.

З Закону про ЄСВ, ст. 8, п. 5, частина третя.
Цитата:
При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка єдиного внеску, встановлена цією частиною, застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.
__________________
«Я подумаю об этом завтра….»
Вика_86 вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Метки
Оплата труда, Совместительство


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 03:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2021 © «МЕДИА-ПРО» 2021 © «HR-Лига»