СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Нормирование и оплата труда

Нормирование и оплата труда Нормы труда. Формы и системы оплаты труда. Особенности оплаты труда. Премии. Бенефиты. Индексация заработной платы

Ответ
 
Опции темы
Старый 27.09.2009, 11:47   #1
prava
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 15.09.2009
Сообщений: 58
Вы сказали Спасибо: 4
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию Оплата "святкових понад норму"

Доброго дня! Підкажіть будь-ласка, як правильно оплачувати т.з. «святкові понад норму робочого часу» при підсумованому обліку квартал.
В підсумку за 2 квартал святкові становлять 44 год. (квітень – 4, травень – 33, червень – 7), а перобки - 35 ((квітень – (-6), травень – 40, червень – 1). Як правильно їх оплатити працівникам, щоб максимально наблизитись до оплати відпрацьованих годин за квартал?
prava вне форума   Ответить с цитированием
Старый 27.09.2009, 19:25   #2
temka
Ветеран HR-Лиги
 
Регистрация: 28.12.2006
Адрес: харьков
Сообщений: 486
Вы сказали Спасибо: 26
Поблагодарили 270 раз(а) в 118 сообщениях
По умолчанию

Почитайте ст.106 и ст.107 КЗоТ
temka вне форума   Ответить с цитированием
Старый 27.09.2009, 21:48   #3
prava
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 15.09.2009
Сообщений: 58
Вы сказали Спасибо: 4
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Статьи я эти читала. Я прошу консультации у людей, кто с этим сталкивался, а не посылания к КЗОТу. Понятно, что борьба с внеурочными была всегда. Дело в том, что у нас их "просто нет" а работникам уплатить хочется, да и отгулов меньше что б было. Потому что "внеурочных нет" (подчеркну - в кавычках). Оплатить их было бы проще всего. И отгулы отдавать в суммированном учете - квартал - сложно)

"У разі підсумованого обліку робочого часу робота у святкові та неробочі дні за графіком включається в норму робочого часу за обліковий період, установлену на підприємстві. Години роботи, що перевищують цю норму, вважаються надурочними і оплачуються в подвійному розмірі. Тому під час підрахунку надурочних годин у випадку підсумованого обліку робочого часу робота у святкові і неробочі дні, проведена понад установлену на підприємстві норму робочого часу, за обліковий період не враховується, оскільки вона вже оплачена в подвійному розмірі.

Цитата со статьи Порядок оплати праці у святкові, неробочі та вихідні дні.

Помогите, знающие!!!
prava вне форума   Ответить с цитированием
Старый 27.09.2009, 23:01   #4
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,576
Вы сказали Спасибо: 14,972
Поблагодарили 20,475 раз(а) в 10,190 сообщениях
По умолчанию

Я вот тут подумала...
Интересная постановка вопроса, однако...
Сами спрашиваем - сами отвечаем...
А зачем спрашивать и о чем? Коль Вы все знаете?
Вы спросили, как правильно оплачивать.
Коллега Темка Вам ответила...
Вас по закону не устроило, тем более, что Вы сами его читали.
А что тогда Вас интересует?

Цитата:
Сообщение от prava Посмотреть сообщение
Помогите, знающие!!!
Знающие - это в смысле знающие, как нарушить закон и обойти его?
Или как?
Или Вы и впрямь думаете, что Вам тут будут давать советы, как правильно все это провернуть по-серому? Как обойти закон?
Или каких знающих Вы имеете виду?

Т.е., коль у вас "внеурочных нет" (подчеркну - в кавычках)., т.е. Вы нарушаете закон, то призываете отвечать тем же?
Мол, вот так сделайте, правочка, и не будем тут никакой, е-мое КЗоТ приплетать...
("внеурочных" не существует, есть "сверхурочные") - это для ликбеза.
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя вне форума   Ответить с цитированием
Старый 28.09.2009, 09:06   #5
Зинуля
Ветеран HR-Лиги
 
Аватар для Зинуля
 
Регистрация: 19.05.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 847
Вы сказали Спасибо: 1,249
Поблагодарили 1,075 раз(а) в 471 сообщениях
По умолчанию

Поскольку у Вас учетный период - квартал, то и сверхурочные определяются за квартал. Если квартальный график составлен таким образом, что график=норма, в этом случае праздничные вы оплачтиваете в одинарном размере сверх тарифа. Если же вдруг возникла необходимость вывести людей помимо графика в праздничный день - тогда вы оплачиваете праздничные сверх тарифа в двойном размере. Поскольку, в этом случае, эти часы уже оплачены в двойном размере - оплата сверхурочных уже не производится.
Зинуля вне форума   Ответить с цитированием
Старый 28.09.2009, 14:45   #6
anatol_ua
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для anatol_ua
 
Регистрация: 19.12.2005
Адрес: Киев
Сообщений: 9,196
Вы сказали Спасибо: 7,109
Поблагодарили 6,437 раз(а) в 3,230 сообщениях
Сообщение

При этом издаёте приказ о допуске к работе в сверхурочное время (с формулировкой согласно КЗоТ) и в этом же приказе приводите фразу о двойной оплате.
Тогда в табеле это дело можно и не отражать ...
__________________
Анатолий
Всё - к лучшему!
anatol_ua вне форума   Ответить с цитированием
Старый 28.09.2009, 16:28   #7
prava
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 15.09.2009
Сообщений: 58
Вы сказали Спасибо: 4
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

("внеурочных" не существует, есть "сверхурочные") - это для ликбеза. - витяг з відповіді МОТІ. \

Я людина з нормальним вихованням старалась спілкуватись з учасниками форуму російською мовою, тому що майже всі тут так спілкуються. Якщо щось неправильно переклала, непотрібно це обзивати лікбезом. Краще консультації давали б ви, МОТЯ, толкові.
Я розумію, що грамотність нікому не завадила. Але я україномовна читачка і користувачка форуму. Я ніколи не виконувала документи російською мовою. Можливо ще трохи молода, і почала працювати не в СРСР, а в Україні, коли мова українська - була вже державною. І якщо хтось щось написав з помилками не потрібно так рубати. Ми прості люди, і можемо помилятись. Я не давала консультацій з помилками - я задавала питання: Ви хочете відповідаєте, хочете - ні. Ви не вчитель ні російської, ні української мови. А якщо вчитель - то що ви тут робите???

Тепер по суті
Не я одна ж така. І не наше одне підприємство таке(повірте, в Україні ми - це ціла держава в державі, і не я, чи мій керівник диктує правила). Директива зверху - немає понаднормових - і все. Але ж ми хочемо максимально підтримати працівника - хіба це погано?
Конкретне питання: Чи можна оплачувати години роботи у святкові і неробочі дні, понад установлену норму робочого часу (ми їх називаємо "святкові понад норму") не враховуючи святкових в розрізі кожного місяця, а в цілому за квартал? Як хто це робить? (див. 1 питання теми)
Ну не одна ж я така в Україні.
Звертайтесь, будь ласка, на адресу prava73@meta.ua , якщо не хочете ділитись досвідом тут. Я надіюсь на ваші відгуки.

МОТЯ, я не збираюсь обходити закон, я не збираюсь його порушувати, але вибачте, якщо індексації за серпень плотим 10.60 грн., яка мова може бути про ОБХІД ЗАКОНУ?
prava вне форума   Ответить с цитированием
Старый 28.09.2009, 17:10   #8
anatol_ua
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для anatol_ua
 
Регистрация: 19.12.2005
Адрес: Киев
Сообщений: 9,196
Вы сказали Спасибо: 7,109
Поблагодарили 6,437 раз(а) в 3,230 сообщениях
Счастье

Цитата:
Сообщение от prava Посмотреть сообщение
Конкретне питання: Чи можна оплачувати години роботи у святкові і неробочі дні, понад установлену норму робочого часу (ми їх називаємо "святкові понад норму") не враховуючи святкових в розрізі кожного місяця, а в цілому за квартал? Як хто це робить? (див. 1 питання теми)
Можна !

1. Видаю наказ про необхідність роботи у вихідні дні
(підстава має бути дуже поважна - див. КЗпПУ) з компенсацією днем відпочинку або оплатою у подвійному розмірі (на підставі відповідної службової записки керівника підрозділу).
2. Згідно цього наказу і компенсуємо працівникам роботу.
3. У табелі нічого не показую (бо працюють і отримують за це згідно наказу).

Що ж стосується використання термінів, то я теж за те, що терміни, встановлені НПА, на професійному форумі слід використовувати (вживати) саме у їх значенні !!!
(Мотя і навіть !!!)
__________________
Анатолий
Всё - к лучшему!
anatol_ua вне форума   Ответить с цитированием
Старый 28.09.2009, 17:36   #9
prava
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 15.09.2009
Сообщений: 58
Вы сказали Спасибо: 4
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Велике і тяжке ДЯКУЮ за консультації! ВСІМ!!!

Я розумію, Анатоль, що терміни, встановлені НПА, на професійному форумі слід використовувати (вживати) саме у їх значенні !!! Тоді, чому більшість на цьому професійному українському форумі спілкується російською мовою, і майже всі статті і розяснення в бібліотеці - також російською. Давайте поважати одне одного і не робити один одного таким, який потребує "лікбезу" - хочете поділитись досвідом - ми, яким це потрібно, їх від Вас чекаємо; ні - ну що ж...
prava вне форума   Ответить с цитированием
Старый 28.09.2009, 19:03   #10
anatol_ua
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для anatol_ua
 
Регистрация: 19.12.2005
Адрес: Киев
Сообщений: 9,196
Вы сказали Спасибо: 7,109
Поблагодарили 6,437 раз(а) в 3,230 сообщениях
Радость

__________________
Анатолий
Всё - к лучшему!
anatol_ua вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Метки
Оплата труда


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 17:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA