Показать сообщение отдельно
Старый 23.03.2007, 10:45   #19
Sunny
Участник HR-Лиги
 
Аватар для Sunny
 
Регистрация: 07.03.2007
Адрес: г.Киев
Сообщений: 17
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию нештатник

Работодавець фактично укладає трудовий договір з працівником навіть фактом допуску його (працівника) до роботи (частина четверта ст 24 КЗпП У).
Я уже писала про те, що у випадку укладання трудового договору (любої форми, на любих умовах тривалості робочого часу та режиму роботи......) працівник несе зобов'язання, користується правами і має гарантії, передбачені трудовим законодавством, в повному обсязі.
І тут немає різниці, є така посада в штатному розписі, чи немає.
Тобто звільняти працівника можна тільки відповідно до КЗпП У, "лікарняні" повинні оплачуватись, всі види відпусток - надаватись, спецодяг - видаватись........
В чому сенс цих запровадження "внештаних" працівників?

Коли має місце обмеження власником кількості штатних одиниць (ще таке часто буває у держ. органах). Наприклад, коли ми виводимо робітників за штат (аутстаффінг, який взагалі ніякими нормами права не передбачений, просто він прямо не суперечить їм, хоча і тут можна посперечатись) ми теж і з/п нараховуємо, і спецодяг видаємо і т.д. і ще 20% ПДВ з фонду з/п сплачуємо та вартість самих послуг і це тільки за те, щоб штат був мінімальний, та договори на строк(є й інші вигоди, але мені здається вони не принципові).
От тільки інтуїтивно мені здається що з нештатниками відносини повинні бути "проще" це суть поняття "нештатна робота" - що не має постійного характеру, але як це оформити щоб не порушувати зак-во, питання залишається відкритим.
esar, пасибі велике...
__________________
Sunny вне форума   Ответить с цитированием