Показать сообщение отдельно
Старый 20.06.2010, 00:43   #5
Iren@
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Iren@
 
Регистрация: 19.07.2007
Адрес: Киев
Сообщений: 3,188
Вы сказали Спасибо: 2,626
Поблагодарили 2,668 раз(а) в 1,194 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от NaNata Посмотреть сообщение
Очередной отпуск все это время у неё был 28 кл. дней.
До набрання чинності ЗУ "Про відпустки" (01.01.1997) тривалість відпусток обчислювалась у робочих днях, тобто можливо - 24 р/д?
П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ від 15 листопада 1996 року № 505/96-ВР
"Про порядок введення в дію Закону України "Про відпустки"
Цитата:
Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
1. Ввести в дію Закон України "Про відпустки" з 1 січня 1997 року, статті 7, 8 і частину першу статті 10 - з 1 січня 1998 року.
2. Зберегти відпустки раніше встановленої загальної тривалості за працівниками:
зайнятими на роботах із шкідливими та важкими умовами праці - до введення в дію Закону України "Про відпустки" в повному обсязі (до 1 січня 1998 року);
які користувалися відпусткою більшої загальної тривалості, ніж визначена відповідно до законів та інших нормативно-правових актів України, на весь час їх роботи на даному підприємстві, в установі, організації на посадах, професіях, роботах, що давало їм право на цю відпустку, та за наявності умов, за якими вона надавалася.
Тобто, якщо вашу пані перевели з інспектора на нач.ВК у 1998 році, наприклад, то відпустка в неї становила б 24 к/д з дня переведення, не кажучи вже про звільнення-прийняття. Отже, приймаєте і надаєте відпустку як вперше.
Iren@ вне форума   Ответить с цитированием
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Iren@ за это полезное сообщение:
NaNata (20.06.2010), Мотя (20.06.2010)