Показать сообщение отдельно
Старый 05.06.2020, 11:37   #69
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 10,057
Вы сказали Спасибо: 4,244
Поблагодарили 9,621 раз(а) в 5,567 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Юрій Шепетюк Посмотреть сообщение
в мене в компанії 130 працівників і я 1 по персоналу і кадрах. Це нормально, чи на практиці має бути більше? Скільки "кадровиків" у ваших компаніях і чи існує якась норма, наприклад "1 кадровик на 100 працівників...?
Почну з кінця - так, норма така існує - "Міжгалузеві нормативи чисельності працівників, зайнятих добором, розстановкою, підвищенням кваліфікації (перепідготовкою) та обліком кадрів"
Якщо уважно вивчите цей документ, то переконаєтесь, що є дуже багато факторів, від яких залежить чисельність - наприклад, кількість структурних підрозділів, плинність кадрів (як часто здійснюються прийом на роботу і звільнення), який відсоток робіт виконується на компьютері тощо.
Наприклад, згідно розділу 2 зазначеного документа, чисельність працівників кадрового органу при загальній чисельності працівників на підприємстві у 100 чоловік і при кількості структурних підрозділів від 5 до 10- становить 0,8 чоловік.
А при чисельності працівників 200 чоловік і при такій же самій кількості структурних підрозділів чисельність працівників кадрового органу становить 1,2 чоловіка.
Але нормативи нормативами, а взагалі питання щодо штатної чисельності працівників повністю відносяться до компетенції роботодавця, і він вправі сам вирішувати, скільки працівників повинно у нього працювати.
І якщо б вас поставили перед вибором - працювати удвох з помічником за Х грошей або працювати одному за ХХ грошей, то я не впевнений, що ви б обрали перше
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Эти 3 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Andry за это полезное сообщение:
eloissa (05.06.2020), Trine1 (05.06.2020), Юрій Шепетюк (05.06.2020)