Показать сообщение отдельно
Старый 14.04.2009, 14:54   #40
esar
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для esar
 
Регистрация: 19.07.2006
Адрес: Київ
Сообщений: 1,418
Вы сказали Спасибо: 252
Поблагодарили 1,091 раз(а) в 487 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от temka Посмотреть сообщение
Рассмотрим вполне реальный случай:
муж и жена работают вместе в одном отделе, далее они разводятся, (со скандалом, со слезами, с нервным срывом) и женщина пишет заявление "уволить по собственному желанию ХХ.ХХ.ХХ(завтра)", а в личной беседе при визировании/регистрации заявления добавляет что "с этим гадом, я просто не могу в одном помещении находиться, видеть его не хочу! поэтому хочу уволиться завтра , а не через неделю". Увольнять ее завтра по причине "развелась" по КЗоТу Вы не должны, "хвостов" у нее нет, заменить есть кем или нет, но это не проблема, Вашего желания в ее увольнении нет.
Не уже ли вы заставите в заявлении дописать такую причину и подтвердить ее важность (справками от психиатра, свидетельством о разводе)? Не уже ли вы не уволите ее завтра? И почему увольняя ее завтра вы НЕ МОЖЕТЕ указать ст.38?
Якщо ви захочете піти назустріч працівниці і одночасно "прикрити собі ...", то знайдете потрібні слова для формулювання заяви у наведеному випадку. Ця заява може виглядати, наприклад, так: "Прошу звільнити мене за власним бажанням хх.хх.хххх, із скороченням терміну попередження, у зв'язку негативним емоційним станом внаслідок перебування в одному приміщенні та вимушеному спілкуванні з бувшим чоловіком, з яким шлюб розірвано хх.хх.хххх. Копію свідоцтва про розірвання шлюбу додаю. Дата, Підпис".
Отримавши таку заяву роботодавець вправі вирішувати, чи є ця причина поважною, чи ні.
Я пишу "прикрити собі ...", тому що в законі чітко написано, що скорочувати термін попередження можна тільки за наявності поважних причин. Отже, якщо немає такої поважної причини, то працівник має право відкликати свою заяву про звільнення протігом двох тижнів з дати подачі заяви (навіть вже після фактичного звільнення), оскільки для скорочення терміну попередження не було підстав.
esar вне форума   Ответить с цитированием