Показать сообщение отдельно
Старый 05.08.2014, 14:36   #91
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 10,057
Вы сказали Спасибо: 4,244
Поблагодарили 9,622 раз(а) в 5,568 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Татьяна Кочина Посмотреть сообщение
...когда закончится больничный по беременности и родам, действия с моей стороны: желательно перевести её на другую свободную должность и уже с новой должности отправлять в отпуск по уходу за ребенком по достижению ним 3-х летнего возраста или этот перевод будет лишним "телодвижением" и пусть она остается на той же должности (на моей по сути) и оформлять отпуск по уходу и таким образо: она просто будет автоматичести "позаштатна одиниця" ???
У вас есть два пути решения этого вопроса: или вы переводите ее (с ее согласия!) на другую должность на вашем или на другом предприятии, или ничего не предпринимаете и она сразу же напишет заявление на отпуск по уходу за ребенком до достижения 3-х лет.

Минсоцполитики Украины разъясняет порядок увольнения беременных в письме №3961/0/14-11/10 от 15.04.2011 «Относительно порядка освобождения женщин, указанных в части третьей статьи 184 КЗоТ Украины, в связи с истечением срока трудового договора».
Цитата:
...Звільнення жінок, зазначених у частині третій статті 184 КЗпП України, у зв'язку із закінченням строку трудового договору має свої особливості. Таке звільнення можливе, однак власник зобов'язаний при цьому працевлаштувати жінку на цьому ж або іншому підприємстві відповідно до її фаху.
Розрив у часі між звільненням і працевлаштуванням у цьому випадку не допускається. Однак відносини між власником (підприємством) і працівницею з дня закінчення строку трудового договору мають істотну специфіку. Передбачено збереження за жінкою на період працевлаштування середньої заробітної плати, однак не більше ніж на три місяці з дня закінчення строкового трудового договору, а не з дня звільнення. Власник повинен тільки попередити жінку, що після закінчення строкового трудового договору вона до роботи допущена не буде, що на період пошуку підходящої роботи може перебувати вдома, що вона повинна буде з'явитися на підприємство, коли буде знайдена можливість її працевлаштувати для продовження роботи (при працевлаштуванні на цьому підприємстві) або для одержання трудової книжки і розрахункупо заробітній платі (при працевлаштуванні на іншому підприємстві). За наявності зазначеного попередження можливий і інший варіант: продовження жінкою тієї ж (або за її згодою - іншої) роботи на цьому ж підприємстві до вирішення питання про її працевлаштування. Якщо жінка відмовляється від працевлаштування за фахом без поважних причин, то вона може бути звільнена на підставі пункту 2 статті 36 КЗпП України, навіть якщо після закінчення строку трудового договору пройшов певний час. Вважати при цьому трудовий договір продовженим на невизначений строк, що виключало б застосування пункту 2 статті 36 КЗпП України, неможливо, оскільки після закінчення строку трудового договору мала місце вимога припинення трудового договору (стаття 39 КЗпП України).
Andry вне форума   Ответить с цитированием