Показать сообщение отдельно
Старый 22.05.2013, 11:09   #319
anettagry
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 18.05.2013
Сообщений: 9
Вы сказали Спасибо: 2
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Спасибо за внимание, уважаемые эксперты. Изночально у меня было аналогичное с Вами мнение, но начав просматривать всяческие статьи по этому вопросу, письма мин.соц.политики, встретила противоречивые мнения.Задала вопрос на форумах, тут получилась та же история. И сколько же дней предоставлять, дро сих пор не понятно Процитирую Вам противоположный ответ на мой вопрос, который я получила на другом форуме кадровиков.
"Головний редактор:
тобто в 2012 році в неї було двоє дітей до 18 років (старшій - 17 виповнилося у тому році якщо я правильно порахувала)?
Значить, щодо кожного вона - одинока мати. За 2012 - 17, і за 2013 - 17.
Відпустка одиноким матерям надається до досягнення дитиною 18 років (включно)

Я:
Ввибачте, в продовження теми натрапила на лист міністерства праці та соцполітики від 14.04.2008р. №235/0/15-08/13
де сказано, що "Якщо одинока мати виховує двох дітей віком 16 і 17 років, вона має право на цю відпустку за однією підставою (тривалістю 10 календарних днів). Для надання працівниці такої відпустки тривалістю 17 календарних днів нема підстави «жінка, яка має двох або більше дітей віком до 15 років».
Отож, виходить, що працівниця має право тільки на 10 к.дн.

Головний редактор:
Я знаю цей лист.
І як його зрозуміти - у дитини, якій 16 років немає батька, а у тієї, що 17 - є, якщо їх мати - вдова, чи що? Чи дитиною вважається особа до 17 років? Ні, у законодавстві визначено, що дитина - особа віком до 18 років, якщо вона не набуває прав повнолітньої раніше.
А якщо б у жінки було двоє дітей-інвалідів віком 16 і 17 років, то теж одну дитину-інваліда рахувати, а другу - ні, бо «не виконується умова жінка, яка має двох або більше дітей віком до 15 років».
Звісно, вдова, яка має дітей 16 і 17 років, не підпадає під цю категорію. Вона підпадає під категорію "одинока мати", див. п. 9 Постанови пленуму ВСУ від 6 листопада 1992 року N 9 "Про практику розгляду судами трудових спорів".
У листі Мінсоцполітики від 20.10.2009 р. N 292/13/116-09 "Про додаткову соціальну відпустку" зазначено Цитата:
Оскільки зазначеного статтею Закону чітко не визначена сукупність декількох підстав для набуття права на додаткову соціальну відпустку тривалістю понад 7 календарних днів, Мінпраці разом з Мін'юстом та Головним науково-експертним управлінням Апарату Верховної Ради України у 2007 році проведено правову експертизу цього питання, в результаті якої визнано правомірним вважати кожну підставу, визначену частиною першою цієї статті, окремою підставою
До речі, начальник відділу по дотриманню трудового законодавства Держінспекції праці такої ж думки, як я вам відповіла"
anettagry вне форума   Ответить с цитированием