Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Приказы. Трудовые книжки (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=67)
-   -   Наказ про заборону алкоголя (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=9692)

tatyana_poshta 08.02.2010 17:56

Наказ про заборону алкоголя
 
Підскажіть будь-ласка, керівництво бажає наказ про заборону вживати алкогольні напої, оскільки працівники в стані алкогольного спяніння "не чемно" себе поводять, як правильно сформолювати наказ про заборону вживати алкогольні напої на роботі, щоб був такий - "СТРАШИЛКА", щоб усі боялись

Ханифа 08.02.2010 18:58

Положення про порядок відсторонення від роботи осіб, що знаходяться в стані алкогольного, наркотичного чи токсикологічного сп'яніння


1. Підставою для відсторонення від роботи осіб, що знаходяться в стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння, є Закон України "Про внесення змін і доповнень, що стосується трудового договору, у Кодексі законів про працю України" (п.16) від 19.01.95р. № 6/95-ВС і ст. 46 КЗпП "Відсторонення від роботи".
Відсторонення працівників від роботи власником чи уповноваженим ним органом допускається у випадках:
- появи на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного чи токсикологічного сп'яніння;
- появи на роботі з залишковими ознаками алкогольного, наркотичного чи токсикологічного сп'яніння;
- відмова чи ухиляння від обов'язкових медичних оглядів, навчання, інструктажу і перевірки знань з питань охорони праці і протипожежної безпеки;
- в інших випадках, передбачених законодавством.
2. Наявність алкогольного чи наркотичного сп'яніння може засвідчити тільки медичний працівник, що має право на проведення таких аналізів, у письмовій формі, на бланках, затверджених Мінздравом України.
3. При підозрі на алкогольне сп'яніння посадова особа, якій підпорядкований працівник, повинна негайно доповісти про це своєму безпосередньому керівнику чи в присутності свідків (начальник виробництва, майстер, працівник, уповноважений трудового колективу з питань охорони праці, інженер з охороні праці), запропонувати працівнику пройти медичне обстеження на наявність алкоголю в медичній установі. Після одержання довідки встановленого зразка, про стан здоров'я працівника приймається рішення про його подальшу роботу чи видалення з території підприємства.
4. При відмові особи, підозрюваної в алкогольному сп'янінні, пройти медичний наркологічний контроль, у присутності свідків (начальник виробництва, майстер, працівник, уповноважений трудового колективу з питань охорони праці, інженер з охороні праці) складається акт у довільній формі, що фіксує відмову працівника від проходження медичного контролю. Про це доповідається Генеральному директору підприємства, підозрюваний в алкогольному сп'янінні відстороняється від подальшого виконання робіт в інтересах підприємства і приймаються заходи примусового характеру по видаленню його з території підприємства, що є для нього об'єктом підвищеної небезпеки, аж до залучення працівників охорони чи органів внутрішніх справ.
5. У випадку сильного алкогольного, наркотичного чи токсикологічного сп'яніння необхідно терміново зробити медичну допомогу, викликати бригаду швидкої допомоги, повідомити родину. Оскільки за травмування на території підприємства відповідальність несе адміністрація підрозділу підприємства, із усіма наслідками, що випливають, тому вона повинна припинити випадки перебування працівників у нетверезому стані на території підприємства.
6. Не відсторонення таких осіб від роботи і не видалення їх з території підприємства класифікується як неприйняття заходів для попередження виробничого травматизму.
7. Подальші заходи адміністративного впливу до порушника трудової дисципліни приймаються у встановленому порядку відповідно до чинного законодавства.


Інструкція вступного інструктажу.


3.4. Трудовий договір може бути розірвано з працівником з ініціативі адміністрації підприємства у випадках:


- появи на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного чи токсичного сп’яніння обов’язково і негайно ( згідно Порядку відсторонення від роботи осіб, що знаходяться в стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння) ;



Уволишь одного, остальным сразу помогает!

tatyana_poshta 09.02.2010 08:29

а цей порядок повинно розробляти підприємство чи може він чимось затверджений

Татьяна К. 09.02.2010 09:28

Такий Порядок Ви розробляєте і затверджуєте як локальний нормативний документ, що діє на Вашому підприємстві і ознайомлюєте з ним усіх працівників. Ханіфа у пункті 1 навів необхідні посилання.

tatyana_poshta 09.02.2010 09:44

Так, алеє бажання оформити це все наказом, може підскажете формулювання тексту

Дэйс 09.02.2010 10:50

Наказую:
1. Звільняти працівників в разі появи на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного чи токсичного сп’яніння обов’язково і негайно.
2 НОКу суворо дотримуватись вимог діючого законодавства.
3. секретариату Ознакомить всех под роспись
Контроль оставляю за собой.

А вообще, "коллега" , учитесь писать приказы самостоятельно!!


Часовой пояс GMT +3, время: 04:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2025 © МЕДІА ГРУПП 2025 © HR LIGA