Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Рабочее время. Время отдыха. Трудовая дисциплина (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=66)
-   -   Контроль робочого часу: гнучкий графік (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=13921)

r1nata 13.09.2011 13:22

Контроль робочого часу: гнучкий графік
 
Доброго дня!
Маємо необхідність запровадити гнучкий графік роботи. Перечитала багато інформації, про можливість запровадження гнучкого графіка записано в нашому колдоговорі та у ПВТР. Оплату будемо здійснювати відповідно до окладу.
Скрізь написано про обов'язковість обліку робочого часу. І тут у мене проблемка. Які є особливості обліку? Фіксований час - це початок роботи. Всі виходять на 08:00.
Поділіться, будь-ласка досвідом.

Mardge 13.09.2011 13:40

Досвідом, нажаль, поділитись не можу.
Цей документ читали?
Цитата:

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства праці та соціальної політики України
від 4 жовтня 2006 р. N 359

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо встановлення гнучкого режиму робочого часу
...

3. Організація праці працівників в умовах гнучкого режиму робочого часу
3.1 Організація праці працівників в умовах ГРРЧ передбачає три складові робочого часу, на які може поділятися робочий день (зміна):
- фіксований час - це час, коли працівник обов'язково повинен бути на робочому місці і виконувати безпосередньо свої виробничі функції;
- змінний час - це час, коли працівник на свій розсуд може починати та закінчувати свій робочий день (зміну). Це, як правило, одна-дві години перед початком (закінченням) зміни та час перерви на відпочинок і харчування;
- час перерви на відпочинок і харчування, який може складати від 30 хвилин до двох годин на зміну. Цей час працівник використовує на свій розсуд і може бути відсутнім на робочому місці.

У вас фіксований час з 8-00 по ... ?

Мотя 13.09.2011 13:50

Может это Вам поможет?:

НПК:

18. В останні рокиіснування СРСР у законодавстві про працю з'явилися нормативні акти, якірегулюють порядок застосування гнучкого графіку роботи (менш вдалий термін -"гнучкий робочий час"). 6 червня 1984 року Держкомпраці СРСР і ВЦРПСзатвердили Положення про порядок та умови застосування змінного (гнучкого)графіка роботи жінок, які мають дітей (далі - Положення). Надалі було визнаноможливим дозволити застосування змінного (гнучкого) графіка роботи і щодо іншихпрацівників, у зв'язку з чим 30 травня 1985 року Держкомпраці СРСР іСекретаріат ВЦРПС затвердили Рекомендації щодо застосування режимів гнучкогоробочого часу на підприємствах, в установах і організаціях галузей народногогосподарства (далі - Рекомендації).
В Україні не приймалисянормативно-правові акти про гнучкий режим роботи. Сторони Генеральної угоди на1999 - 2000 роки взяли на себе зобов'язання підготувати і затвердити порядокзастосування гнучкого режиму роботи. Це зобов'язання не було виконане. Томуназване Положення зберегло чинність в Україні. Що ж стосується зазначенихРекомендацій, то вони не є нормативним актом, однак містять методичніматеріали, використання яких є доцільним. Саме по собі використання змінного(гнучкого) графіку роботи прямо Кодексом законів про працю України непередбачене, однак, у принципі, його застосування не суперечить нормам, якірегулюють режим робочого часу. Слід зазначити, що саме в принципі, оскількиназвані і Положення, і Рекомендації передбачають суміщення змінного (гнучкого)графіка роботи з режимом підсумованого обліку робочого часу, який ст. 61 КЗпПУкраїни допускає застосовувати не завжди. Тому застосування змінного (гнучкого)графіка роботи можливе лише у випадках, які підпадають під формулювання ст. 61КЗпП. В інших випадках змінний (гнучкий) графік роботи може застосовуватисятільки без елементів режиму підсумованого обліку робочого часу (тобто здотриманням норми тривалості робочого дня).
19. Змінний (гнучкий)графік роботи може застосовуватися за погодженням між власником і виборниморганом первинної профспілкової організації (що стосується жінок, які маютьдітей, - це передбачено Положенням). Для інших працівників це передбачаєтьсяабо правилами внутрішнього трудового розпорядку, прийнятими відповідно до ст.142 КЗпП трудовими колективами, або колективними договорами (ст. 7 Закону"Про колективні договори і угоди").
Працівникам суб'єктивнеправо на встановлення режиму змінного (гнучкого) графіка роботи законодавствомне надається (це стосується і жінок, які мають дітей). Інакше кажучи, без згодивласника змінний (гнучкий) графік роботи не може бути запроваджений.Запроваджується змінний (гнучкий) графік роботи наказом власника на проханняодного чи групи працівників. Наказ повинен бути погоджений із виборним органомпервинної профспілкової організації. Ініціатива у запровадженні змінного(гнучкого) графіка роботи може виходити і від виборного органу первинноїпрофспілкової організації, найманих працівників. Якщо працівник не згоденпрацювати на умовах змінного (гнучкого) графіка роботи, він просто будедодержуватись твердого графіку роботи, який діяв раніше. З урахуванням цьоговарто визнати такою, що не має правової підстави, вимогу, яка міститься вРекомендаціях, про те, щоб працівники були попереджені про переведення на режимзмінного (гнучкого) графіка роботи не пізніш як за місяць.
20. У Положенні таРекомендаціях міститься вимога враховувати думку трудового колективуструктурного підрозділу, для працівників (працівника) якого встановлюєтьсярежим змінного (гнучкого) графіка роботи. Це, мабуть, доцільно. Однак підставидля визнання цієї вимоги нормою права Кодекс законів про працю не дає.
21. Основну частинуробочого часу при режимі змінного (гнучкого) графіка робочого часу складаєфіксований час - час обов'язкової присутності працівників, які працюють зарежимом змінного (гнучкого) графіка роботи, на роботі. Фіксований робочий часза своєю тривалістю, у принципі, повинен складати основну частину робочогочасу. Це не є вимогою закону, а обумовлено необхідністю здійснення відповіднихвиробничих контактів і контролю за працівниками, які працюють за такимграфіком.
22. Друга частинаробочого часу при застосуванні режиму змінного (гнучкого) графіка роботи - цезмінний (гнучкий) час, визначений працівником на свій розсуд. Оскільки режимзмінного (гнучкого) графіка може застосовуватися в двох варіантах (звикористанням елементів режиму підсумованого обліку робочого часу або безтакого використання), змінний робочий час повинен бути відпрацьованийпрацівником таким чином, щоб у цілому була дотримана тривалість роботи,встановлена правилами внутрішнього трудового розпорядку чи графіком змінності врозрахунку на день (якщо не використовуються елементи підсумованого облікуробочого часу) або тривалість робочого часу, встановлена на обліковий період(при застосуванні одночасно з режимом змінного (гнучкого) графіка роботипідсумованого обліку робочого часу).
23. Режим змінного(гнучкого) графіку роботи може запроваджуватися на певний період або безобмеження строком. Останній варіант здається менш прийнятним, оскількизворотний перехід до звичайного режиму роботи за режимом змінного (гнучкого)графіка роботи при відсутності згоди працівника ускладнюється частиною третьоюст. 32 КЗпП, яка допускає зміну режиму роботи, як і будь-яких інших істотнихумов праці, тільки при змінах в організації виробництва і праці з дотриманнямвстановленого порядку. Як зміни в організації виробництва і праці при цьомуповинне бути кваліфіковане саме рішення власника про скасування режиму гнучкогоробочого часу, погоджене з виборним органом первинної профспілковоїорганізації, або рішення трудового колективу про внесення змін у правилавнутрішнього розпорядку і скасування гнучкого графіка роботи. Скасуваннягнучкого графіка роботи передбачає попередження працівників за два місяці.
24. Скасування режимузмінного (гнучкого) графіку (повністю або на певний період) як санкція запорушення умов роботи за таким графіком передбачене лише Положенням щодо жінок.Для інших категорій працівників підстави для скасування режиму змінного(гнучкого) графіка роботи повинні встановлюватися локальними нормативнимиактами (правилами внутрішнього трудового розпорядку, колективним договором).Якщо ж підстави для скасування такого режиму не встановлені, порушення умовроботи за змінним (гнучким) графіком роботи не дозволить перевести працівникана звичайний режим роботи, крім як з дотриманням правил частини третьої ст. 32КЗпП.
Надурочні роботи прирежимі змінного (гнучкого) графіка роботи застосовуються на загальних підставахі в загальному порядку.

esar 13.09.2011 13:51

Цитата:

Сообщение от r1nata (Сообщение 149809)
Скрізь написано про обов'язковість обліку робочого часу. І тут у мене проблемка. Які є особливості обліку?

Особлтвості такі: хтось має денно і нощно сидіти в офісі і фіксувати прихід/ухід усіх працівників, що працюють за ГРРЧ. (Добре, якщо є електронна система реєстрації часу приходу/уходу, а якщо немає?...)

Мотя 13.09.2011 13:57

Цитата:

Сообщение от esar (Сообщение 149820)
якщо є електронна система реєстрації часу приходу/уходу, а якщо немає?...)

Да-а-а..проблема, согласна...
Я сама работала по скользящему графику..НО!
У нас был электронный таймер на проходной....Работник приходит - сбрасывает жетон - фиксируется время...уходит - выбрасывается жетон - время зафиксировано....:dont know:(на перерыве - точно также)

Ну, есть сторожа(охранники) на проходной....путь журнал ведут...что ли...:reverie:
Администратора пусть наймут, что ли....:dont know:
Хотят же ввести - значит, должны осознавать все проистекающие отсюда...

r1nata 13.09.2011 14:03

Спасибо )) это я читала. И поняла, что фиксированное время - это начало работы, а все остальное - не фиксированное. Потому, например, что водители должны пройти медика, которая выходыт на 08:00.

Получается, что, кроме табеля, нужно вести журнал (или НЕОБХОДИМО?) "пришел-ушел"? Не достаточно в табеле в конце дня указывать к-во часов?

Журнал обязателен?

Мотя 13.09.2011 14:10

Цитата:

Сообщение от r1nata (Сообщение 149826)
. И поняла, что фиксированное время - это начало работы, а все остальное - не фиксированное. .

:dont know:
Сегодня я пришла в 7-00, ушла - в 15-00..завтра я пришла в 8-00, соответственно, должна уйти - в 16....послезавтра - пришла в 8-30, ушла - в 16-30...
Как это - остальное - не фиксированное?:dont know::reverie::?

r1nata 13.09.2011 14:21

Пришла всегда в 08:00

Мотя 13.09.2011 14:23

..ушла - в 14...пришла в 16...ушла в..
Чтобы в совокупности было - 8 часов...

r1nata 13.09.2011 14:52

ну да.


Часовой пояс GMT +3, время: 21:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA