Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Социальное страхование и пенсионное обеспечение (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=72)
-   -   О включении в страховой стаж периода нахождения лица в отпуске по уходу за ребенком (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=14294)

Andry 29.03.2017 14:07

Вопрос риторический...
До 2015 года в соответствии со ст.179 КЗоТ в период отпуска по уходу за ребенком можно было работать на условиях неполного рабочего времени:
Цитата:

За бажанням жінки або осіб, зазначених у частині сьомій цієї статті, у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома.
Но 15 января 2015 года законом № 120-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих положень соціальної політики" эта часть была исключена из КЗоТа. Поэтому все вопросы - к законодателям.

Inka 29.03.2017 22:45

Цитата:

Сообщение от Andry (Сообщение 227690)
До 2015 года в соответствии со ст.179 КЗоТ в период отпуска по уходу за ребенком можно было работать на условиях неполного рабочего времени:

И сейчас можно. Исключили второе предложение восьмой части:
Цитата:

При цьому за ними зберігається право на одержання допомоги в період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Первое осталось.

nata33 30.03.2017 10:09

тобто період перебування жінки у відпустці по догляду за дитиною... до 3-х років НЕ включається до трудового стажу, натомість

непрацюючої жінки, період по догляду за дитиною.. до 3-х років включається в трудовий стаж.
???

Andry 30.03.2017 13:08

ВКЛЮЧАЄТЬСЯ В ОБОХ ВИПАДКАХ.

Iren@ 31.03.2017 13:41

Цитата:

Сообщение от nata33 (Сообщение 227717)
тобто період перебування жінки у відпустці по догляду за дитиною... до 3-х років НЕ включається до трудового стажу, натомість непрацюючої жінки, період по догляду за дитиною.. до 3-х років включається в трудовий стаж. ???

Не зовсім так. І забудьте про трудовий стаж, зараз потрібен страховий стаж.
Для лікарняних - період відпустки до 3 років зараховуємо.
Для страх. стажу для пенсії за віком - перебування у відпустці до 3 років не достатньо, треба одержувати держ.допомогу при народженні дитини або по догляду за дитиною до 3 років (зараз - 130 грн і то не всім). А якщо жінка не працює, то для зарахування до стажу для пенсії треба фактично доглядати за дитиною до 3 років і одержувати держ.допомогу на дитину.

nata33 03.04.2017 10:36

Цитата:

Сообщение от Iren@ (Сообщение 227760)
Не зовсім так. І забудьте про трудовий стаж, зараз потрібен страховий стаж.
Для лікарняних - період відпустки до 3 років зараховуємо.
Для страх. стажу для пенсії за віком - перебування у відпустці до 3 років не достатньо, треба одержувати держ.допомогу при народженні дитини або по догляду за дитиною до 3 років (зараз - 130 грн і то не всім).

є два різні періоди перебування у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років

11.05.2004 - 08.06.2007 - допомогу отримувала

10.03.2010 - 01.06.2013 - допомогу отримувала

тобто включаємо у страховий стаж для розрахунку пенсії оба періоди?
Цитата:

Сообщение от Iren@ (Сообщение 227760)
Не зовсім так. І забудьте про трудовий стаж, зараз потрібен страховий стаж.

але в законі про йдеться про трудовий стаж ...

baba_luba 07.04.2017 09:57

Доброго дня.
Підкажіть будь-ласка жінка отримувала допомогу при народженні дитини до 3-х років, в довідці ОК-7, яку вона надала, за цей період сплачено соцзахистом ЄСВ і страховий стаж за цей період є, але згідно трудової книжки вона в цей час ніде не працювала, тобто у відпустці по догляду за дитиною не перебувала. Чи зараховувати цей період до страхового стажу для оплати лікарняного.
Підкажіть НПА з цього приводу. Наперед дякую.

baba_luba 21.04.2017 15:58

Доброго дня.
Підкажіть будь ласка, чи враховується до страхового стажу для оплати лікарняних період, коли ФОП сплачував за себе ЄСВ (в довідці ОК-7 є страховий стаж) в трудових відносинах за цей період не перебував. Чи цей період йде тільки до страхового стажу для призначення пенсії?

Iren@ 25.04.2017 13:29

Цитата:

Сообщение от nata33 (Сообщение 227775)
є два різні періоди перебування у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років
11.05.2004 - 08.06.2007 - допомогу отримувала
10.03.2010 - 01.06.2013 - допомогу отримувала
тобто включаємо у страховий стаж для розрахунку пенсії оба періоди?

так
Цитата:

але в законі про йдеться про трудовий стаж ...
в якому?

Iren@ 25.04.2017 13:34

Цитата:

Сообщение от baba_luba (Сообщение 227881)
... жінка отримувала допомогу при народженні дитини до 3-х років, в довідці ОК-7, яку вона надала, за цей період сплачено соцзахистом ЄСВ і страховий стаж за цей період є, але згідно трудової книжки вона в цей час ніде не працювала, тобто у відпустці по догляду за дитиною не перебувала. Чи зараховувати цей період до страхового стажу для оплати лікарняного.

ні.
Цитата:

Сообщение от Iren@ (Сообщение 227760)
Для лікарняних - період відпустки до 3 років зараховуємо.

Абз. 2 ч. 1 ст. 21 ЗУ № 1105
Цитата:

Період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, отримання виплат за окремими видами соціального страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії по інвалідності), включається до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску.


Часовой пояс GMT +3, время: 05:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2021 © «МЕДИА-ПРО» 2021 © «HR-Лига»