Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Отпуска (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Дополнительный отпуск «чернобыльцам» (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=904)

kudria 22.07.2010 15:20

я ,чесно кажучи не розумію,наприклад,якщо в зоні радіологічного забруднення-30 днів і не може перевищувати 42. Так давать 30 на рік чи 42?

Mardge 22.07.2010 15:47

Цитата:

Сообщение от kudria (Сообщение 104809)
Так давать 30 на рік чи 42?

Тридцять. Докладніше у листі Мінпраці:


МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ НАГЛЯДУ ЗА ДОДЕРЖАННЯМ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ПРАЦЮ
ЛИСТ
від 24.04.2003 р. N 013-574-25
Ваш лист розглянуто і повідомляємо.
Згідно з статтею 47 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" працівникам, які працюють (перебувають у відрядженні) на територіях радіоактивного забруднення, у зоні посиленого радіоекологічного контролю, надається щорічна відпустка тривалістю пропорційно відпрацьованому на цих територіях часу, тривалістю 30 календарних днів. Загальна тривалість відпустки не повинна перевищувати 42 календарних днів.
При цьому слід врахувати те, що 42 календарних дні є обмеженням при наданні цього виду відпустки, а різниця між цим обмеженням (42 календарних дні) і основною щорічною відпусткою в цій зоні (30 календарних днів) не є якимось додатковим видом відпусток.
Щорічна відпустка тривалістю пропорційно відпрацьованому на цих територіях часу (до 30 календарних днів) надається без урахування додаткових щорічних відпусток, передбачених законодавством України.
Тому, наприклад, якщо працівник аптеки відповідно до розділу 18 додатка N 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 17 листопада 1997 р. N 1290 має право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю 7 календарних днів, то загальна тривалість щорічної відпустки, за умови, що цей працівник повністю відпрацював робочий рік у цій зоні, становитиме 37 календарних днів.
Якщо до прийняття Закону України "Про відпустки" працівники, які працювали (перебували у відрядженні) на територіях радіоактивного забруднення, у зоні посиленого радіоекологічного контролю, користувались відпусткою більшої загальної тривалості, ніж визначена відповідно до законів та інших нормативно-правових актів України, то згідно з пунктом 2 Постанови Верховної Ради України від 15 листопада 1996 року N 505/96-ВР "Про порядок введення в дію Закону України "Про відпустки", із змінами, внесеними Законом України від 02.11.2000 р. N 2073 "Про внесення змін до Закону України "Про відпустки", їм зберігається відпустка раніше встановленої загальної тривалості на весь час їх роботи на даному підприємстві, в установі, організації на посадах, професіях, роботах, що давало їм право на цю відпустку, та за наявності умов, за якими вона надавалася.
Відповідно до зазначеного, працівник, який користувався до вводу в дію Закону України "Про відпустки" відпусткою більшої тривалості, не змінив місця роботи, посади, професії, а також не змінилися умови надання додаткових щорічних відпусток, має право на використання або збереженої відпустки, або відпустки, яка надається згідно з Законом України "Про відпустки".

Начальник відділу
контролю за додержанням
законодавства про працю


Г. Максименко

kudria 22.07.2010 15:51

Дякую.

kudria 22.07.2010 16:25

А яка інстанція видає довідку.про те що працівник працює в зоні радіологічного контролю,бо мені принесли з сільської ради?

anatol_ua 22.07.2010 16:36

Органи місцевої влади...

Люба 23.07.2010 12:10

Сільська рада якраз і є органом місцевого самоврядування, хоча і не відноситься до жодної із гілок влади. ЇЇ довідка-достатній аргумент (хоча я ще б додатково уточнила де зареєстровано підприємство)
А надавати потрібно 30кд: 24кд-по закону про відпустки (ст.6) та 6кд- по закону про Чорнобиль (ст.47).Єдине хочу звернути увагу, що відшкодування різниці в 6 кд проводиться за рахунок коштів, які спрямовуються з держбюджету на соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.(А це передбачає певне документальне спілкування з місцевим Чорнобильським фондом). Докладніше це можна прочитати в статті Тетяни Сташків в журналі "Кадровик. Трудове право і управління персоналом", липень 2007р. №7(13) с.27

zinus 23.07.2010 18:44

Через те, що мене теж зацікавила ця тема (а саме - чому віднімається 24 календарних дні з належних 30, при фінансуванні), мені теж є що додати. В Постанові КМУ від 20.09.2005 року № 936 я знайшов відповідь на своє питання з цієї теми:

Цитата:

4. Виплата компенсацій та допомоги певних видів, передбачених Законом, проводиться ... , а саме:
...
10) оплата різниці між тривалістю щорічної відпустки, яка надається відповідно до статті 47 Закону (796-12), та тривалістю щорічної відпустки, яка надається відповідно до Закону України "Про відпустки" або інших законів громадянам, які працюють перебувають у відрядженні) на території зон радіоактивного забруднення;
...
хоча може ви й без мене це вже бачили, але ось на нашому підприємстві для зручності відпустка на решту календарних днів (після віднімання 24-х) оформляється окремим наказом з приміткою для розрахункового відділу "постанова 936" :) та й, звичайно, грошове забезпечення відпустки із "возмєщєнія" працівникові чекати довше.

Додано пізніше:

Але тоді питання - чи всі 30 днів надані за статтею 47 закону про Чорнобиль, якщо віднімаєте 24 дні, як "щорічну відпустку, що надається відповідно до Закону Про відпутки"? Чи не означає це, що за статтею 47 надаєте лише 6 днів? Відповідно якого закону скільки надаєте днів? ;)

esar 23.07.2010 23:41

Цитата:

Сообщение от kudria (Сообщение 104821)
А яка інстанція видає довідку.про те що працівник працює в зоні радіологічного контролю,бо мені принесли з сільської ради?

Щось я не зрозуміла: ви, роботодавець, не знаєте де працює ваш працівник і хтось має вам надати про це довідку?

Татьяна_ 08.08.2010 01:19

Справка должна быть из районного управления/отдела труда и социальной защиты населения. Если у сотрудника согласно справки 37 к.д. отпуска, то 24 к.д. (основной отпуск) оплачивает предприятие, а 13 к.д. "Чернобыльский" Фонд ( в приказе прописывается за что - проживающему на загрязненной территории или другое). При этом следует учесть, что Фонд не выплачивает компесацию при увольнении, если отпуск не использовался за предыдущие годы в связи с тем, что бюджетные деньги закладываются на текущий год. Поэтому в календарном году сотруднику прежде всего надо использовать "Чернобыльскую" часть отпуска.

Люба 09.08.2010 13:44

А чому Ви вважаєте, що довідка повинна бути саме з УПСЗН? Де це прописано? І якщо основна щорічна відпустка становить 37 кд, то підприємство повинно знаходитись в зоні гарантованого добровільного відселення (ст.47 "Чорнобильського закону").


Часовой пояс GMT +3, время: 05:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA