Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Совместители. Переводы. Перемещения (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=65)
-   -   Перевод на декретную должность (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=8059)

sobkojulia 20.09.2018 16:17

Здравствуйте!
Должность сотрудницы, которая находится в отпуске по уходу за ребёнком до 3-х лет до 30.10.2018 года была сокращена в 2016 году. Сотрудницу уведомили о сокращении её должности.
Можно ли ей сейчас предложить перевод на новую должность (которая на данный момент так же является декретной) до фактического выхода основного сотрудника или сократить её в первый день выхода на работу с декрета?

eloissa 20.09.2018 16:30

Хммм... масса вопросов: а как это сократили должность, на которой "сидела" декретчица? И когда ее уведомили о сокращении? И на каких условиях? Декретчицу надо было предупредить за два месяца до сокращения, перевести на другую должность,а потом уже сокращать, т.е. выводить из ШР должность

sobkojulia 20.09.2018 18:05

Уведомлена она была о сокращении должности во время отпуска по уходу за ребёнком до 3-х лет (в 2016 году). Правомерно ли это?

Сейчас есть должность, которую планируется ей предложить, но эта должность декретная. Т.е. будет предложен перевод на должность до момента выхода основного работника.

Inka 20.09.2018 18:42

Цитата:

Сообщение от sobkojulia (Сообщение 233543)
Уведомлена она была о сокращении должности во время отпуска по уходу за ребёнком до 3-х лет (в 2016 году). Правомерно ли это?

Нет. Нельзя сокращать должность, которую занимает человек.

Цитата:

Сообщение от sobkojulia (Сообщение 233543)
Сейчас есть должность, которую планируется ей предложить, но эта должность декретная. Т.е. будет предложен перевод на должность до момента выхода основного работника.

Если перевод временный, то по его окончанию работник возвращается на свое прежнее место.

eloissa 21.09.2018 09:00

Цитата:

Сообщение от sobkojulia (Сообщение 233543)
Сейчас есть должность, которую планируется ей предложить, но эта должность декретная. Т.е. будет предложен перевод на должность до момента выхода основного работника.

То есть, она была на бессрочном трудовом договоре, а Вы хотите ей предложить перейти на срочный?:nea: Это изменение существенных условий труда, ст. 32 КЗоТ. До 30.10 соблюсти всю процедуру не успеете


Как-то всё поперек законодательства - и сократили неправомерно, и теперь вот... попахивает трудовым спором :gk:

Мотя 23.09.2018 22:12

Цитата:

Сообщение от sobkojulia (Сообщение 233543)
Уведомлена она была о сокращении должности во время отпуска по уходу за ребёнком до 3-х лет (в 2016 году). Правомерно ли это?

Согласна:
Цитата:

Сообщение от Inka (Сообщение 233544)
Нет. Нельзя сокращать должность, которую занимает человек.

Ув.sobkojulia, Вы нарушили норму ЗУ "Про отпуска":
Цитата:

Стаття 2. Право на відпустки
....
Право на відпустки забезпечується:

гарантованим наданням відпустки визначеної тривалості із збереженням на її період місця роботи (посади), заробітної плати (допомоги) у випадках, передбачених цим Законом;

...
Цитата:

Сообщение от eloissa (Сообщение 233546)
То есть, она была на бессрочном трудовом договоре, а Вы хотите ей предложить перейти на срочный?:nea: Это изменение существенных условий труда, ст. 32 КЗоТ. До 30.10 соблюсти всю процедуру не успеете....

Ни одним НПА не предусмотрен переход с бессрочного ТД на срочный, даже, если соблюдать процедуру ст.32, которая никак не относится к данному вопросу. Какие изменения существенных условий труда? Это два разных вида договора.
Работник, если изъявит желание, может уволиться, а потом поступить на работу по СТД, и то, если есть законное основание заключить СТД.
Срочно восстанавливайте должность работницы, пока она не подала на вас в суд.

Хотя, у нее и так есть основание идти в суд, не дожидаясь Вас. Ведь, вы сами подписали себе приговор:
Цитата:

Сообщение от sobkojulia (Сообщение 233543)
Уведомлена она была о сокращении должности во время отпуска по уходу за ребёнком до 3-х лет (в 2016 году).

С этим уведомлением она и пойдет. Если уже не пошла.

eloissa 24.09.2018 10:17

Цитата:

Сообщение от Мотя (Сообщение 233844)
Ни одним НПА не предусмотрен переход с бессрочного ТД на срочный, даже, если соблюдать процедуру ст.32, которая никак не относится к данному вопросу. Какие изменения существенных условий труда? Это два разных вида договора.

Само собой, ни одним НПА не предусмотрен, как и многое другое в нашем несовершенном трудовом законодательстве... но ведь и не запрещен же? И о чем тогда, стесняюсь спросить, вся эта тема? Здесь на каждой странице обсуждались из года в год нюансы перевода с бессрочного на срочный ТД, в том числе, и с применением норм ст. 32.

Мотя 25.09.2018 07:42

Цитата:

Сообщение от eloissa (Сообщение 233845)
И о чем тогда, стесняюсь спросить, вся эта тема?

Думаю, что не о том - как правильно перейти с бессрочного ТД на срочный!
Я здесь, скоро, 10 лет....и ни разу никто из консультантов не согласился с переходом с бессрочного на срочный...
Это разные договоры. И СТД заключать можно, лишь, в том случае, если есть законные основания.

Цитата:

Сообщение от eloissa (Сообщение 233845)
но ведь и не запрещен же?

Верно....
В НПА не запрещено и зарплату платить раз в год? Значит - можно?:lol:

valusha 26.09.2018 10:34

работник принят на период декрета с 04.08.2016 по 27.09.2018,а с 24.09.2018 по 04.10.2018 по необходимости переведен на период ежегодного отпуска.какой датой нужно увольнять по окончании строкового договора?27.09. или 04.0.2018? :?:?:?

eloissa 26.09.2018 16:22

Накрутили...:girl_haha: В приказе о переводе написано "перевести временно до ..."? Значит, по истечении срока его надо вернуть на предыдущую должность... А на предыдущей должности уже хозяйка вернулась :swoon:
Если его некуда девать, и обязательно надо уволить, то вообще-то есть п.1 ст.36. По соглашению сторон не получается? (Я бы так поступила)

valusha 27.09.2018 01:13

по соглашению не получится,она не хочет увольнятся:dont know::dont know::dont know:

Алексей.ЛТ 27.09.2018 09:25

Я бы тоже не захотел. :D:D В такой ситуации Вы должны были разорвать с ней СТД на декретном месте 23-м числом и принять по СТД на период отпуска основного работника. После перевода данный договор считается бессрочным. Вводите должность под нее, предупреждайте о сокращении через 2 месяца, по другому никак.:lol::lol::lol:

eloissa 27.09.2018 09:54

Цитата:

Сообщение от Алексей.ЛТ (Сообщение 233920)
Вводите должность под нее, предупреждайте о сокращении через 2 месяца, по другому никак.:lol::lol::lol:

:facepalm: И выходное пособие придется выплатить. И всё из-за временного перевода :gk:

Розмарин 17.09.2019 13:00

Шановні колеги, потрібна Ваша думка з наступного питання.

В одному з відділів підприємства є 20 шт.од. за посадою "фахівець". Фактично працює 20 працівників, з них 5 перебувають у відпустках для догляду за дитиною.
Наразі переглядається Штатний розпис, і планується зменшити кількість штатних одиниць до 15. По факту відбувається скорочення чисельності працівників за посадою "фахівець".
Безумовно, 5 "декретчиць" залишаються на посадах, а 5 фактично працюючих працівників підлягають вивільненню відповідно до п.1 ст.40 КЗпП.
Однак оскільки є відповідні "декретні" посади, ми маємо запропонувати їх працівникам, що підлягають вивільненню.
І от я трохи спантеличена: як ми можемо пропонувати переведення на посаду "фахівця", якщо вони вже працюють на посаді фахівця"? (Я не знаю такого явища в законодавстві, як переведення на іншу одноіменну штатну одиницю:)) Змінюється лише характер трудового договору - був безстроковий, а стає строковий.
Чи може тоді ми маємо провідомляти не про наступне вивільнення, а про зміну істотних умов праці, а саме продовження роботи на посаді фахівця на умовах строкового трудового договору?
Буду вдячна за Ваші коментарі.

eloissa 17.09.2019 14:44

Взагалі-то, результат буде один і той самий, тільки обгрунтування різне.:pardon: Якщо людина не погодиться переходити на "декретну" посаду, то однаково буде звільнятися через два місяці з вихідною допомогою. Тільки за іншою статтєю КЗпП.
Моя думка така. Скорочення 5 штатних одиниць ніяк не приховаєш, і таку суттєву зміну умов праці все одно прийдеться обгрунтовувати. І все одно це буде переведення з фахівця на фахівця... Все ж таки, попередження про скорочення посад з пропозицією перейти на СТД буде точнішим і доречнішим. Ми таке робили під час реорганізації на держслужбі, коли в новій структурі не вистачало штатних посад... робили переведення з посади фахівця на посаду фахівця на період відпустки по догляду основного працівника

Розмарин 17.09.2019 15:27

Дякую
Цитата:

Сообщение от eloissa (Сообщение 238264)
переведення з посади фахівця на посаду фахівця на період відпустки по догляду основного працівника

Але з кадрової точки зору чи буде вірно? Переведення заноситься до трудової книжки. То як бде виглядати запис про переведення на таку ж саму посаду, адже запис про строковий характер ТД до трудової не заноситься?
Цитата:

Сообщение от eloissa (Сообщение 238264)
Взагалі-то, результат буде один і той самий, тільки обгрунтування різне.:pardon:

Результат однаковий - звільнення, однак статті різні :redface: І при зміні істотних умов праці не потрібна згода профспілки, що для роботодавця дещо спрощує процедуру.
Гадаю і для працівника є різниця.
Хоча якщо дивитися на процес спочатку, то причина все ж таки - скорочення чисельності, і логічно, якщо звільнення за статтею 40 п.1
Можливо повідомляти про наступне вивільнення, але пропонувати не переведення на іншу посаду, а продовження роботи за тією ж посадою на умовах строкового трудового договору (це ж теж пропозиція роботи)?

eloissa 17.09.2019 15:38

Цитата:

Сообщение от Розмарин (Сообщение 238266)
Але з кадрової точки зору чи буде вірно? Переведення заноситься до трудової книжки. То як бде виглядати запис про переведення на таку ж саму посаду, адже запис про строковий характер ТД до трудової не заноситься?

Я наводила приклад про реорганізацію (шляхом перетворення), там дійсно було переведення. У Вашому випадку, звичайно, буде:
Цитата:

Сообщение от Розмарин (Сообщение 238266)
продовження роботи за тією ж посадою на умовах строкового трудового договору (це ж теж пропозиція роботи)?

І чому саме Ви вважажте, що погіршувати умови праці (адже зміна безстрокового догвора на строковий - це значне погіршення) можливо без відома профспілки?:? тобто, я звертаю Вашу увагу на те, що як це не назови, а скорочення чисельності стричить зі всіх боків, і краще називати речі своїми іменами. І в цьому
Цитата:

Сообщение от Розмарин (Сообщение 238266)
Хоча якщо дивитися на процес спочатку, то причина все ж таки - скорочення чисельності, і логічно, якщо звільнення за статтею 40 п.1

я цілком згодна з Вами :handshake:

BaNI 23.02.2021 09:12

Доброго дня. Потребую домомоги. Працівниця (юрисконсульт) через місяць йде у відпустку по вагітності та пологах, потім у відпустку по догляду за дитиною. Зараз ми хочемо взяти працівницю, яка в майбутньому буде працювани на "декретному місці". Питання, як правильно оформити? Якщо ми зараз будемо приймати нового працівника, то, як варіант, прийняти юрисконсультом за строковим трудовим догровором на період (вказати останнє число лікарняного основної працівниці), потім перевести за строковим трудовим договором на період відпустки по догляду за дитиною основної працівниці?

eloissa 23.02.2021 10:00

Тобто? Як це так? У Вас ще немає ЛН по вагітності та пологах, а Ви вже приймаєте іншого робітника? Зараз Ви не можете нікого приймати на період, бо період ще не визначений і навіть не розпочався.

BaNI 23.02.2021 10:11

а як нам правильно зробити? А якщо ми приймемо за СТД, на 6 міс., а потім, по закінченню 6 міс перевести на "декретну посаду"?

eloissa 23.02.2021 11:00

Шановна колего, Ви мене не розумієте??? У Вас на сьогодні, 23.02.2021, ця посада зайнята, бо юрисконсульт тільки збирається через місяць у пологову відпустку. Ось коли буде надано ЛН, Ви зможете приймати когось на період відсутності основного працівника з дати початку ЛН. Не раніше.

BaNI 23.02.2021 11:05

Ні, я не розумію і намагаюсь знайти вихід і змоделювати ситуацію і прошу допомоги. А чому ми не можемо ввести ще одну вакансію юрисконсульта, який буде працювати за СТД цих 6 міс.

eloissa 23.02.2021 12:06

Цитата:

Сообщение от BaNI (Сообщение 242099)
...чому ми не можемо ввести ще одну вакансію юрисконсульта, який буде працювати за СТД цих 6 міс.

Ви не питали про це, чи не так?
Якщо Ви введете ще одну вакансію юрисконсульта, то з якої підстави прийматимете людину за СТД? І чому саме 6 місяців? Посада вакантна, приймайте, будь ласка, на постійне місце роботи.
Ви зможете оформити юрисконсульта на період відсутності основного працівника (по-перше, на період ЛН по вагітності та пологах, потім на період відпустки по догляду за дитиною), але коли ці події відбудуться. Тобто с дати настання події та при наявності необхідних документів. А саме: ЛН по вагітності та пологах, а пізніше - свідоцтва про народження, заяви працівника та наказу про надання відпустки для догляду за дитиною до 3-х років.

BaNI 23.02.2021 13:10

так, не питала. А як ми можемо прийняти людину зараз? нам зараз потрібно

eloissa 23.02.2021 13:29

Цитата:

Сообщение от BaNI (Сообщение 242104)
А як ми можемо прийняти людину зараз? нам зараз потрібно

Якщо можливо ввести додаткову посаду до ШР, введіть помічника юрисконсульта (або молодшого юрисконсульта). Це буде доречно, так як юрисконсульт у вас є, і найближчим часом буде навчати та стажувати нового співробітника. А потім, коли ваша юрисконсульт піде на ЛН (або коли вже розпочнеться відпустка для догляду за дитиною), здійсніть переведення за заявою робітника на посаду юрисконсульта на період відсутності основного працівника. Таким чином, це буде підвищення посади (бажано, щоб при цьому ще й рівень ЗП був вищий), але на певний період. Тоді це не буде погіршенням істотних умов праці.

BaNI 23.02.2021 13:46

я також над цим думала. тепер лишилося, щоб людина погодилася на цю посаду. Дуже дякую

Мотя 23.02.2021 14:14

Цитата:

Сообщение от BaNI (Сообщение 242097)
А якщо ми приймемо за СТД, на 6 міс., а потім, по закінченню 6 міс перевести на "декретну посаду"?

А как это?: перевести на декретную должность?
Не могли бы пояснить?
Цитата:

Сообщение от BaNI (Сообщение 242099)
А чому ми не можемо ввести ще одну вакансію юрисконсульта, який буде працювати за СТД цих 6 міс.

Вы можете ввести единиц - сколько будет угодно предприятию! Ст.64 ХКУ....
Однако, почему по СТД? Есть законные основания для заключения СТД на этой, еще одной, введенной должности? Ст. 23 КЗоТУ.

BaNI 23.02.2021 14:23

я прошу помощи и озвучиваю вариант развития событий на сколько понимаю. Нужен человек сейчас, чтобы спокойно его ввели в курс дела и не кидали в новый коллектив тогда, когда не будет уже кому расказать специфику работы. Вводить штатную еденицу и брать работника на постоянное место работы не вариант, т.к. нам не надо 2 юриснонсульта.
"перевести на декретную должность?"- на период отпуска по уходу за ребенком до достижения им трехлетнего возраста.

eloissa 23.02.2021 14:45

Цитата:

Сообщение от BaNI (Сообщение 242108)
тепер лишилося, щоб людина погодилася на цю посаду

Погодиться, якщо їй потрібна робота, і якщо все чітко роз'яснити. Це ж недовгий термін перебування на нижчій посаді. А за три роки багато чого ще зміниться... Успіху Вам!

Мотя 23.02.2021 14:47

Цитата:

Сообщение от BaNI (Сообщение 242110)
Вводить штатную еденицу и брать работника на постоянное место работы не вариант, т.к. нам не надо 2 юриснонсульта.

Прошу прощения, но, еще раз озвучу то, что хотела донести.
У Вас имеется:
1. Желание ввести еще одну единицу в штат.
Никто не запрещает, а равно - никто не будет спрашивать: надо-не надо... ввели и все на этом. Это законно.
2. Приняли на эту единицу работника по СТД. А вот здесь могут спросить: имеются ли законные основания для заключения СТД? И ваши ответы типо: нам не надо - не пройдут.
По меньшей мере, выглядит странно: должность ввели, но, при этом она вам не надо - поэтому вы заключили СТД!
:roll:
Цитата:

Сообщение от BaNI (Сообщение 242110)
"перевести на декретную должность?"- на период отпуска по уходу за ребенком до достижения им трехлетнего возраста.

Здесь опять поясню:
1. Приняли по СТД работника на период отпуска по Б и Р. Верно? Который имеет срок! Это - окончание отпуска по Б и Р. Верно?
2. Откуда и куда можно перевести, если работник подлежит увольнению в связи с окончанием срока СТД? :reverie:
А потом - заключение нового СТД, если будут для него условия.
Или Вы желаете чтобы СТД превратился в бессрочный?
Цитата:

Сообщение от BaNI (Сообщение 242110)
я прошу помощи и озвучиваю вариант развития событий на сколько понимаю.

Верно.
Но я всегда думала и впредь буду так же считать, что, предостерегая людей от ошибок, призывая их думать и анализировать собственные промахи - в этом состоит помощь тоже! Не согласны?
Или, оберегая от совершения ошибок или недопонимая, не указывая на них - это будет лучше? Чтобы и в дальнейшем человек их не учитывал? А по мне - так это медвежья услуга: сказать, да у вас все шикарно! Продолжайте в том же духе! :good:
Я так поступать не могу! Если мне указывают на мои ошибки и неточности - я их стараюсь принять к сведению, а не обижаться....
Ну, тогда - берите на новую единицу по СТД.
И переводите работника с СТД на другой СТД.
Чего там.... :de::ok:

BaNI 11.03.2021 11:03

Доброго дня. В ході роботи виникло ще питання стосовно "декретної посади". Працівниця А іде у відпустку по вагітності і пологах, потім щорічна відпустка, а далі відпустка по догляду за дитиною до 3-х років. Приймаємо працівницю Б за строковим трудовим договором на період відпустки по вагітності та пологам. Далі продовжуємо дію СТД на період щорічної відпустки працівниці А, а потім ще раз продовжуємо вже на період відпустки по догляду за дитиною до 3-х років? Не звільняти ж працівницю Б кожного разу по закінченню кожної відпустки працівниці А?

eloissa 11.03.2021 11:42

Цитата:

Сообщение от BaNI (Сообщение 242157)
Приймаємо працівницю Б за строковим трудовим договором на період відпустки по вагітності та пологам. Далі продовжуємо дію СТД на період щорічної відпустки працівниці А, а потім ще раз продовжуємо вже на період відпустки по догляду за дитиною до 3-х років?

ТАК:yes: на підставі відповідних наказів

BaNI 30.04.2021 13:22

доброго дня. Крик о помощи. Не нашла нужной ветки, пишу в этой теме. Взяли юрисконсульта на время отпуска по Б и родам основного ( я выше писала, просила как лучше оформить). Спустя 7 недель ее работы мы наблюдаем подросший животик. и о чудо, она Б. Вроде как мы и можем уволить по окончанию срочного трудового договора, но читаю, что у Верховного суда своя позиция по этому поводу-не можем увольть. Пжл, кто сталкивался? уйдот она себе на больничный, а потом еще на один больничный....

Вика_86 30.04.2021 13:34

Прочитайте статтю 184 КЗПП.
Ви її не можете звільнити, або можете з обов"язковим працевлаштуванням.
Йде у відпустку по ВтаП, потім по догляду, якщо захоче.
На її місце можете взяти нового працівника за стд, на час відсутності першої та другої працівниці.

BaNI 30.04.2021 13:44

виходить двічі декретна посада((((((((( але, вона прийнята за СТД, та скоріш за все іі лікарняний припаде на дату закінчення СТД

eloissa 30.04.2021 13:46

Цитата:

Сообщение от BaNI (Сообщение 242302)
Вроде как мы и можем уволить по окончанию срочного трудового договора, но читаю, что у Верховного суда своя позиция по этому поводу-не можем увольть. Пжл, кто сталкивался? уйдот она себе на больничный, а потом еще на один больничный....

Не можете... тут только понять и простить:cry: очень неприятная история - двойная декретная должность...

Вика_86 30.04.2021 13:59

Цитата:

Сообщение от BaNI (Сообщение 242304)
виходить двічі декретна посада((((((((( але, вона прийнята за СТД, та скоріш за все іі лікарняний припаде на дату закінчення СТД

Це нічого не змінює, що лікарняний припадає на дату закінчення стд, в неї буде дитина до трьох років, і її не можна звільнити.
Якщо за медичним висновком дитина потребуватиме догляду, то до 6 років не звільните.
А якщо одинока мама, до то "дитячих" 14 років не звільните.

Нічого страшного, зате у вас класний юрист, свої права знає, тому і на роботу влаштувалась).

BaNI 05.05.2021 11:11

Цитата:

Сообщение от Вика_86 (Сообщение 242306)
Нічого страшного, зате у вас класний юрист, свої права знає, тому і на роботу влаштувалась).

ооо, тут Ваша правда! ми всі трохи шоковані, правда) та я вперше бачу юриста у якого заведена труд.книжка в 2001 році, не правильно написане ім'я власника трудової і до сих пір не виправлено....

Вика_86 06.05.2021 13:26

Цитата:

Сообщение от BaNI (Сообщение 242307)
ооо, тут Ваша правда! ми всі трохи шоковані, правда) та я вперше бачу юриста у якого заведена труд.книжка в 2001 році, не правильно написане ім'я власника трудової і до сих пір не виправлено....

Тепер це Ваша проблема, бо змусять внести виправлення, аргументуючи п. 2.13. Інструкції 58


Часовой пояс GMT +3, время: 08:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA