Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Отпуска (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Отпуск матери с детьми (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=3548)

Melissa3 28.11.2008 09:40

Дополнительный отпуск для одинокой матери
 
Ребята помогите! Доп.отпуск 7 дней-он делится или нет? Если нет-есть ли какой-то документ, который это подтверждает? Вопрос очень срочный! :?

Anastasia_ 28.11.2008 10:40

У Законі України "Про відпустки" ст. 12 сказано, що ділити можна тільки щорічну відпустку. Відпустка, про яку пишете Ви є соціальною. Тому вважаю, ділити її не можна.

Melissa3 28.11.2008 11:04

Спасибо!а я так надеялась что она делится... :roll:

anatol_ua 28.11.2008 11:11

Не просто срочный, а ещё и не простой: :?

ЗУ "Про відпустки":
Стаття 4. Види відпусток
Установлюються такі види відпусток:
1) щорічні відпустки:
основна відпустка (стаття 6 цього Закону);
додаткова відпустка за роботу із шкідливими та важкими
умовами праці (стаття 7 цього Закону);
додаткова відпустка за особливий характер праці (стаття 8
цього Закону);
інші додаткові відпустки, передбачені законодавством;
2) додаткові відпустки у зв'язку з навчанням (статті 13, 14 і
15 цього Закону);
3) творча відпустка (стаття 16 цього Закону);
4) соціальні відпустки:
відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами (стаття 17 цього
Закону);
відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного
віку (стаття 18 цього Закону);
додаткова відпустка працівникам, які мають дітей (стаття 19
цього Закону);

5) відпустки без збереження заробітної плати (статті 25, 26
цього Закону).

Стаття 12. Поділ щорічної відпустки на частини. Відкликання з
відпустки
Щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено
на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна
її частина становитиме не менше 14 календарних днів.


Стаття 19. Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей
Жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до
15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, одинокій
матері, батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі й у
разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також
особі, яка взяла дитину під опіку, надається щорічно додаткова оплачувана відпустка
тривалістю 7 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів
(стаття 73 Кодексу законів про працю України).

Отсюда однозначного вывода сделать не получается, но можно предположить, что дополнительный отпуск НЕ ДЕЛИТСЯ :twisted: (исходя из того, что это не ежегодный отпуск, а делить отпуск ст. 12 предполагает именно ежегодный).
С другой стороны, доп. отпуск ст. 19 предписывает предоставлять ЕЖЕГОДНО :eek:
:dont know:
Я, к примеру, не делю:
- во-первых, не просят, :lol:
- во-вторых, чего там делить эти несчастные 7 дней :wink:

Melissa3 28.11.2008 11:17

Спасибо всем! я просто хотела взять всего 3 дня, а прийдется писать на 7... :dont know:

anatol_ua 28.11.2008 12:54

А я-то думал...
Так возьмите 3 дня ежегодного отпуска, а эти 7 (целиком, чтобы не нарушать отчётности) возьмёте позже.
Они же всё равно не пропадут - при увольнении (тьфу, тьфу, не дай Бог) получите компенсацию :wink:

coalla 16.02.2009 08:18

Возраст ребенка для права одинокой матери на отпуск
 
Подскажите, пожалуйста! Ребенку на 1 января 2009 года уже исполнилось 18 лет. Имеет ли одинокая мать право на отпуск по 19 ст. Закона Украины "Об отпусках" в 2009 году, или последний такой отпуск был ей положен в год достижения ребенком 18-летия, т.е. в 2008 году?

kozur 16.02.2009 09:48

Имеет.

Iren@ 16.02.2009 10:02

Re: Возраст ребенка для права одинокой матери на отпуск
 
Цитата:

Сообщение от coalla
последний такой отпуск был ей положен в год достижения ребенком 18-летия, т.е. в 2008 году?

Саме так. Тобто - НЕ МАЄ ПРАВА.

coalla 16.02.2009 10:22

Re: Возраст ребенка для права одинокой матери на отпуск
 
А можно указать основание, на которое можно опереться при решении данного вопроса? Каким образом это регламентировано законом?


Часовой пояс GMT +3, время: 00:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2021 © «МЕДИА-ПРО» 2021 © «HR-Лига»