Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Отпуска (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Отпуск матери с детьми (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=3548)

Andry 21.09.2021 13:22

Цитата:

Сообщение от smiling (Сообщение 243146)
Питання: яка норма визначає, що він не може скористатися такою відпусткою, бо дружина вже перебуває у соціальній відпустці по догляду?

Стаття 18 Закону "Про відпустки":
Цитата:

"...Після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами за бажанням матері або батька дитини одному з них надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку"
Цитата:

Сообщение от smiling (Сообщение 243146)
...чи означає це, що за всі роки перебування дружини "в декреті" чоловік зможе отримувати відпустку як батько 2-х дітей?

А що, факт перебування дружини "в декреті" тимчасово позбавляє батька батьківських прав? :dont know:
Читайте статтю 19 Закону "Про відпустки":
Цитата:

...Одному з батьків, які мають двох або більше дітей віком до 15 років ...надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів

tinkara 12.10.2021 12:49

Верно ли я понимаю, что теперь каждому сотруднику , отцу 2х и более детей до 15 лет положено ежегодно предоставлять этот отпуск(если мать принесет справку с работы, что не использовала его) и при увольнении такого сотрудника ему обязанны выплатить компенсацию за неиспользованные эти отпуска (тоже со справкой от матери про неиспользование?)
И еще, если один супру, например, не работает, то откуда ж он такую стравку возьмет? спасибо!

eloissa 12.10.2021 13:43

Цитата:

Сообщение от tinkara (Сообщение 243326)
Верно ли я понимаю, что теперь каждому сотруднику , отцу 2х и более детей до 15 лет положено ежегодно предоставлять этот отпуск...

:yes: верно. Ежегодно, начиная с 09.05.2021 при наличии всех подтверждающих документов
Цитата:

Сообщение от tinkara (Сообщение 243326)
... при увольнении такого сотрудника ему обязанны выплатить компенсацию за неиспользованные эти отпуска (тоже со справкой от матери про неиспользование?)

Да. При чем, я так понимаю, если компенсация "набежит" за несколько лет, то такая справка нужна за каждый календарный год
Цитата:

Сообщение от tinkara (Сообщение 243326)
И еще, если один супру, например, не работает, то откуда ж он такую стравку возьмет?

Риторический вопрос:D Однозначным документом может быть только справка из ЦЗ, если человек не работает и состоит на учете как безработный. Всё остальное (трудовая книжка, выписка из госреестра) - так себе документы...
В общем, законы принимаются, а механизм их исполнения - придумайте сами:pardon:

Солнце11 12.10.2021 15:46

Цитата:

Сообщение от smiling (Сообщение 243146)
...
Питання: яка норма визначає, що він не може скористатися такою відпусткою, бо дружина вже перебуває у соціальній відпустці по догляду? Або навпаки, чоловік має таке право? Тоді чи означає це, що за всі роки перебування дружини "в декреті" чоловік зможе отримувати відпустку як батько 2-х дітей?

Дивлячись на ситуацію мати дитини (дружина) знаходиться у соціальній відпустці. А батько дитини (її чоловік) бажає взяти додаткову щорічну відпустку на 10 календарних днів, скориставшись статею 19 Закону про відпустки. Тобто це різни відпустки. На мою думку, доки жінка знаходиться вдома, у відпустці по догляду за дитиною, її чоловік працює і може використовувати своє право на додаткову відпустку, тому що у статті 19 зазначено, що відпуска на дитину надається одному з батьків, які мають двох і більше дітей до 15-ти років.
А коли жінка вийде з соц.відпуски після 3-ліття дитини, то тут надо дивитись хто з батьків вже використав право на 10-денну відпустку на рік.

izumrud777 17.10.2021 16:59

Питання: я не використала у цьому 2021 році соціальну відпустку на дитину як одинока мати, а в жовтні втратила статус одтинокої мами, бо чоловік вдочерив дитину. я принесла на роботу нове свідоцтво про народження дитини, де вказано батька. Підкажіть, моя соціальна відпустка цього року може ще бути використана, чи вже буде компенсован тільки при звільненні? якщо я ще можу взяти цю відпустку то чим це аргументувати для кадрів?
дякую

eloissa 18.10.2021 11:38

Цитата:

Сообщение от izumrud777 (Сообщение 243343)
Питання: я не використала у цьому 2021 році соціальну відпустку на дитину як одинока мати, а в жовтні втратила статус одтинокої мами, бо чоловік вдочерив дитину. Підкажіть, моя соціальна відпустка цього року може ще бути використана ...?

Так, може, ця відпустка надається за календарний рік, тобто в 2021 році Ви ще маєте на неї право.
Цитата:

Сообщение от izumrud777 (Сообщение 243343)
... якщо я ще можу взяти цю відпустку то чим це аргументувати для кадрів?

А Вам вже відмовили у цій відпустці? Чи Ви так, про всяк випадок, готуєтесь до відмови? Аргументувати - дивіться вище, а також, ст. 19 ЗУ "Про відпустки"

Оксана Величко 18.11.2021 14:16

Добрый день! Подскажите, пожалуйста, я правильно понимаю, что социальный отпуск матери 2 детей полагается матери с того года, как она стала матерью 2-х детей. Даже если она находилась в это время в отпуске по уходу за ребёнком до 3-х лет? ( так как этот отпуск не зависит от отработанного времени). У меня сотрудница с находясь в отпуске по уходу до 3 лет, стала снова мамой в 2017 году. Вышла с декрета в 2020, значит ей положено 40 дней отпуска?

eloissa 18.11.2021 14:36

Цитата:

Сообщение от Оксана Величко (Сообщение 243499)
... я правильно понимаю, что социальный отпуск матери 2 детей полагается матери с того года, как она стала матерью 2-х детей. Даже если она находилась в это время в отпуске по уходу за ребёнком до 3-х лет?

Да, правильно понимаете. С 09.05.2021 текст ст. 19 ЗУ "Про відпустки" такой: "Одному з батьків, які мають двох або більше дітей віком до 15 років". А раньше было "жінці, що працює та має двох або більше дітей віком до 15 років". То есть, после 09.05.2021 женщина при озвученных обстоятельствах имеет право на доп. отпуск с момента рождения второго ребенка. При условии, конечно, что этим отпуском не воспользовался её муж:pardon:.
Цитата:

Сообщение от Оксана Величко (Сообщение 243499)
...сотрудница с находясь в отпуске по уходу до 3 лет, стала снова мамой в 2017 году. Вышла с декрета в 2020, значит ей положено 40 дней отпуска?

:nea: Закон обратной силы не имеет. Изменения вступили в силу в 2021, значит сотрудница имеет право на 10 к.д. - за 2021 год.

Tanya1984 18.11.2021 18:31

Добрый день!

Подскажите, пожалуйста, компенсируем ли при увольнении социальный отпуск матери 2-х детей за 2021 год, которая увольняется не выходя с декретного отпуска.

Оксана Величко 19.11.2021 09:13

Доброе утро. Извините, а почему только за 2021? Она же вышла на работу в 2020.


Часовой пояс GMT +3, время: 13:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2021 © «МЕДИА-ПРО» 2021 © «HR-Лига»