Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Воинский учет на предприятии (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=84)
-   -   Ведення військового обліку на підприємстві (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=5526)

Lightsome 19.10.2006 15:52

Ведення військового обліку на підприємстві
 
Сейчас признаюсь в страшной тайне :) - я не веду учет военнообязанных у себя на работе... Мало того, не имею представления,как взаимодействовать с военкоматами (или их не трогать пока они не трогают меня? :wink: )

Если серьезно - я конечно требую при приеме на работу военные билеты, справки и проч..., но, честно, не знаю, что со всем этим делать :)

Подскажите, как вести таковой учет и есть ли какие-нибудь обязательства перед военкоматами..? Спасибо :)

Julie 19.10.2006 16:59

Во-первых, в идеале, необходимо при приеме военнообязанных отправлять их в военкомат по месту жительства становится на учет, а при увольнении - сниматься (у меня даже такой пункт в обходном есть, без него никуда, если кто не снимается, я в конце месяца пишу на них письма в военкомат, мол такие-то уволены).

Во-вторых, надо заполнять данные о военнообязанных в личной карточке, там специальный раздел есть.

Далее, делаем копии личных карточек и заносим нового в список военнообязанных (отдельно солдаты, офицеры, призовники).

Раз в год предоставлять эти списки в военкомат. Нас, в основном, вызывают.

Подробнее можно посмотреть в Справочнике кадровика №8, 2005.

Но, с другой стороны, в моей трудовой биографии это первое предприятие, ведущее такой учет... Просто оно большое и старое - знают все... :dont know:

Так что не знаю, что бывает с теми, кто этот учет не ведет...

Elenna 19.10.2006 17:43

Я этим вопросом интересовалась пару лет назад, консультировалась с юристом. Тогда юрист дал мне заключение, что максимум, что за собой несет неведение воинского учета - это административная ответственность и штраф что-то от 17 до 85 гривен.
Мы тогда в отделе персонала приняли решение, что наше время стоит дороже, и ничего вести не будем. Тем более что за те 6 лет, что я работаю, ни одно из моих 3-х мест работы по этому поводу не проверяли. Правда, это были не заводы, а компании штатом от 50 до 200 человек.

Lightsome 20.10.2006 12:45

Julie
Elenna

Спасибо большое!Я ж тоже в карточке П-2 заполняю раздел "Відомості провійськовий облік" - забыла просто! :redface:

Я три года работаю на своем предприятии,никто пока не посещал-не вызывал из военкомата..Зато статистика оживилась и ЦЗ :(

Спасибо большое!

olha 20.10.2006 17:52

http://www.mediapro.com.ua/forum/viewtopic.php?t=699

Lightsome 23.10.2006 09:17

Цитата:

Сообщение от olha
http://www.mediapro.com.ua/forum/viewtopic.php?t=699

Cпасибо за ссылку - я похоже делаю то,что и надо делать :)

Вот это:"...Не допускається прийняття на роботу військовозобов’язаних і призовників, які не перебувають на військовому обліку за місцем проживання. .." :wink:

Лена 05.11.2007 12:17

Учет военнообязанных
 
Скажите, а кто-нибудь ведет учет военнообязанных? Если да, то что для этого нужно? На семинаре задавала этот вопрос, мне ответили, что пока это не обязательно, но скоро станет вопрос о восстановлении отчетности.

Iren@ 05.11.2007 15:49

Re: Учет военнообязанных
 
Цитата:

Сообщение от Лена
Скажите, а кто-нибудь ведет учет военнообязанных? Если да, то что для этого нужно? На семинаре задавала этот вопрос, мне ответили, что пока это не обязательно, но скоро станет вопрос о восстановлении отчетности.

:eek: :eek: :eek:
Вообще-то обязанность на предприятиях вести учет военнообязанных никогда не отменялась.
Как минимум, Вам нужен приказ Минобороны №165 от 20.11.19945 "Про затвердження Інструкції з військового обліку військовозобов'язаних і призовників на підприємствах, в установах, організаціях і навчальних закладах", ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" від 25.03.92.
У меня есть образцы документов, но Вам все равно нужно обратиться в районный военкомат.

ksh 09.12.2008 14:43

Учет военнообязаных на предприятии
 
Здравствуйте!
Поделитесь пожалуйста опытом, кто ведет учет военнообязаных на предприятии, относятся ли эти функции к отделу кадров, какая отчетность и куда должна подаваться?
Обязательно ли это? И какие санкции предусмотрены законом за отсутствие контроля на предприятии в этом направлении?

спасибо.

dvs57 10.12.2008 16:04

Інструкція з військового обліку військовозобов'язаних і призовників на підприємствах
http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/la...?nreg=z0414-95

Цитата:

20. В процесі проведення заходів з питань військового обліку адміністрація підприємств незалежно від підпорядкування і форм власності зобов'язана:
...
систематично звіряти особові картки робітників, службовців і тих, хто навчається, із записами у військових квитках та посвідченнях про приписку до призовних дільниць і подавати ці картки не рідше одного разу на рік до військових комісаріатів для звіряння з обліковими даними військових комісаріатів;
Яким чином виконати цю вимогу, якщо працівник перебуває на військовому обліку в іншому населеному пункті (працює в Луганську, а на військовому обліку – в Одесі)

Думаю, було б достатньо таких вимог
Цитата:

здійснювати систематичний облік змін у військовозобов'язаних і призовників сімейного становища, адреси місця проживання, службового становища, технічної підготовки, освіти і у п'ятиденний строк вносити ці зміни до їх особових карток та повідомляти про них у відповідні військові комісаріати у визначені ними строки;
Вони нам не вірять http://i.smiles2k.net/big_smiles/0021.gif

alexey1976 25.01.2009 12:41

Военный учет
 
Уважаемые коллеги!
Прошу поделиться опытом, убедительно прошу! :?
На предприятии (5000 чел, централизованый учет в Киеве, сотрудники по всей Украине)никогда не велся воинский учет (для проформы у некоторых просто брались копии военных билетов при трудоустройстве для проформы).
Стоим перед выбором: начинать ли эту галиматью и связываться ли с воинкоматами.
В связи с этим технически не представляю, как можно проводить сверки с воинкоматами, расположенными по месту проживания персонала, т.е. 400 военкоматов по ввсей Украине.
Поделитесь опытом, пожалуйста.
Может просто лучше сидеть тихо и ждать проверки, а там заплатить штраф.
Кто сталкивался с проверками военкоматов? Что это?

elenas 26.01.2009 09:29

При штате 800 чел. мы начинали заниматься воинским учетом по всем правилам. Это отнимает огромное количество времени.
Началось это в феврале, когда мы получили письмо из военкомата нашего района (Киев), с указанием проводить воинский учет. Я начала эту "эпопею" (иначе не назовешь). Не буду рассказывать, что какой объем работы я провела. В итоге начальник сказал, что я не сотрудник военкомата :)
Прошел год, снова пришло письмо из того же военкомата с тем же текстом, что и в прошлом году. Мы не ответили. Время показало, что никаких шрафов военкомат не потребовал.
Мой совет - не связывайтесь с военкоматами. В обратном случае загрузите себя по полной программе, вряд ли Вам это оплатят (в инструкции по ведению воен. учета сказано, что за это должны платить на Вашей работе).
Выбирать, конечно, Вам.

dautina 27.01.2009 14:22

Військовий облік на підприємстві
 
Прошу допомоги! Військовий комісаріат надіслав листа з попередженням про дату перевірки ведення військового обліку.
Що будуть перевіряти? Яки документи треба готувати? На що звернути увагу? Взагалі, не знаю з чого починати....

Iren@ 27.01.2009 14:34

Олексію, а ми вас не менш переконливо, ніж ви - нас, просимо користуватися пошуком по форуму, перед тим, як задати питання. :wink:
http://hrliga.com/phpBB2/viewtopic.php?t=7440
http://hrliga.com/phpBB2/viewtopic.php?t=10343
Картки працівників, які зареєстровані в РВК в іншому місті, ніж у Києві, за порадою працівника РВК я "звіряю" письмово.
Оцініть спочатку приблизну кількість військовозобов"язаних вашого підприємства. Чи зацікавлений керівник, щоб ця робота велася? Чи будуть вам оплачувати додаткову роботу?
Зважте і прийміть спільно з керівником рішення, яке задовільнить вас обох.

alexey1976 27.01.2009 21:22

мне кажется, для начала надо у всех мужчин собрать копии приписных свидетельств\военных билетов
внести данные в П-2
сделать копии
отправить отчеты в военкоматы копии П-2, собрать отчеты о доставке и ждать проверку

dautina 28.01.2009 09:51

С 2009 года изменена форма П-2. В ней нет даже упоминания о воинском учете...

Iren@ 28.01.2009 17:20

dautina, а у вас на підприємстві ведеться військовий облік?
Якщо - ні, тоді - "Поздно пить "Боржоми", когда почки отпали". :D Тобто - сидіть, чекайте перевірки, вам детально розкажуть, що і як треба робити. Якщо щось-таки ведете, напишіть, будь-ласка, що саме, які документи з організації військового обліку маєте.
Я доповню, бо не маю часу все переписувати весь перелік питань.

gulliana 28.01.2009 17:46

военный учет
 
поскажите, пожалуйста, где можно подробнее узнать о том, как необходимо вести "військовий облік", есть какие-нибудь нормативные акты, которые регулируют этот процесс? :?
У нас на предприятии берем ксерокопии приписного, военного билета (честно говоря не знаю чем они отличаються :D ) или справки о непригодности, но есть студенты, выпускники, у них ничего такого нет.
:?:

alexey1976 28.01.2009 21:04

Если есть прямая норма закона - надо вести, хотя бы в минимальном объеме, чтобы минимизировать объем штрафных санкций.
Я определил минимальный объем следующим образом:
1. Реализовано: есть копии приписных и воен. билетов (около 2000 чел).
2. Реализовано: внесены в автоматизированый учет - можно пытаться сортировать.
3. Ежегодно предоставлять П-2, лично не представляется возможным, потому путем отправки копий П-2 в военкоматы по месту жительства заказным письмом.
4. Формировать отчеты по призывникам.

Требования с отметками обходных, сообщения о всех движениях, боюсь, что на пересылку будет потрачено больше сил и денег, чем возможные штрафы.

Большая просьба дать коментарии мимнмального списка, приведенного выше.

Подскажите, как вообщеустроена система военкоматов - в каждой области есть несколько городских по районам и есть один обласной или в каждом рай. центре отдельный с которым надо сверяться?

В других обсуждениях есть упоминания о необходимости зарегистрироваться предприятию в военкомате, о чем идет речь?

Почему пытаюсь собрать максимум инфомации, а не иду в военкомат, не хочусветиться раньше времени, если решим не вести этот учет и просто ждать первой проверки, то не хочу им сообщать о нашем существовании раньше времени.

dautina 29.01.2009 11:47

Спасибо всем. Для себя решила, дождусь проверки. Пусть штрафуют. Размер штрафа явно будет меньше стоимости почтовых отправлений (тем более после недавнего подорожания более чем на 50% для предприятий) :dont know:

Извините, погорячилась по поводу 50%. Вчера отправили почтой (рек. с уведомлением) отчет на 1 стр.. Заплатили по чеку 13грн 56коп......
Пишите письма.... :dont know:

Iren@ 30.01.2009 11:19

dautina, а чому ви вирішили, що до РВК треба надсилати листи з повідомленням про вручення?
Останні 10 років до РВК я надсилаю звичайні листи. Жодного разу проблем не було. Єдине, раз на рік списки юнаків, які підлягають приписці і Звіт про військовозобов’язаних та заброньованих відвожу особисто - про всяк випадок.

Я викладую бланк акта (можливо - трохи застарілий вже), що перевіряють, а ви вже самі визначіть "мінімальний обсяг". :D Зрештою, левова частка з цього списку робиться 1 раз і майже назавжди. Частина - передруковується щороку майже без змін.


А К Т

______.________________.200___ р.

Мною ____________________________________ перевірено стан військового обліку на __________________________________________________ _
_________________________________________________, адреса __________________________________________ тел. ______________________
Керівник__________________________________________ ____
Відповідальний за ВОС __________________________________________________ ______
Всього знаходиться на обліку: військовозобов’язаних _____________________
призовників _____________________
на спец обліку _____________________
призначено _____________________

Перевіркою встановлено:

1. Стан роботи з військового обліку керівником (директором) _____________________________
__________________________________________________ __
2. Наказ про призначення відповідального за ведення військово-облікової роботи на підприємстві __________________________________________________ _______
__________________________________________________ ________
3. На підприємстві повинні бути такі керівні документи:
- Закон України “Про військовий обов'язок і військову службу” ________________
__________________________________________________ _____
- “Положення про військовий облік військовозобов’язаних і призовників (Постанова КМУ № 377 – 94 р.) __________________________________________________ _______
- “Інструкція з військового обліку військовозобов’язаних і призовників на підприємствах в установах, організаціях і навчальних закладах” (Наказ МОУ № 165 – 95 р.) __________________________________________________ _______
4. Наявність інших документів та бланків необхідних для ведення військового обліку (згідно переліку):
- Посадова Інструкція відповідального по обліку ______________________________________
- План роботи військово - облікового сектору відділу кадрів ____________________________
- План звірок особистих карток форма П-2 з військовими квитками, обліковими картками військкомату __________________________________________________ _________
- Журнал звірки форми П-2 з райвійськкоматами м. Києва __________
- Книга обліку військовозобов’язаних, одержавших каліцтво чи заявивши про зміни у стані здоров’я __________________________________________________ ______
- Журнал перевірок стану військового обліку та бронювання ____________________________
Останній запис зроблено ____________________ (ким) __________________________________
5. Справа по листуванню з райвійськкоматами м. Києва __________________________________
6. Робітнику відповідальному за військово-облікову роботу на підприємстві доплата _________
__________________________________________________ ___
7. План зміни спеціалістів вібуваючих по мобілізації ___________________________________
8. Бронювання: __________________________________________________ __________
- Інструкція по бронюванню військовозобов’язаних на період мобілізації та воєнний час __________________________________________________
- Перелік посад та професій за яким бронюються військовозобов’язані ___________________
- Посвідчення Ф-4 __________________________________________________ _______
- Книга обліку бланків спеціального в/обліку (Ф-13) ________________________________
Книга обліку передачі бланків спец. в/обліку, військових квитків, особових карток (Ф-11) __________________________________________________


- План заходів щодо вручення посвідчень про відстрочку від призову за мобілізацію та воєнний час заброньованим військовозобов’язаним (Ф-15) _______________________________
- Відомість на видачу посвідчень про відстрочку від призову (Ф-4, 4а) заброньованим військовозобов’язаним, що працюють (Ф-9) _________________________________________
- Відомість на видачу про відстрочку від призову (Ф-4, 4а) заброньованим військовозобов’язаним, що працюють (Ф-9а) ________________________________________
- Відомість про видачу посвідчень про відстрочку від призову (Ф-4, 4а) уповноваженим цехів та відділів для вручення їх заброньованим військовозобов’язаним, що працюють (Ф-10) __________________________________________________ _______
- Таблиця віку в/зобов’язаних які підлягають виключенню з в/обліку ________________
8. Наявність наочної агітації (стенд з правилами в/обліку громадян України, витягом Закону України “Про військовий обов'язок і військову службу”, інші документи) __________________________________________________ _____
9. Стан картотеки особових карток форми П-2 (в алфавітному порядку розподіляються на 4 групи: 1-а офіцери; 2-а сержанти, солдати; 3-я в/зобов’язані жінки; 4-а призовники: окремо в кожній групі спец. облік, правильність заповнення чи вносяться зміни)

Основні недоліки: __________________________________________________ ____
__________________________________________________ __________________________________________________ __________________________________________________ __________________

Оцінка за стан в/обліку і бронювання _______________________________________________

Підпис перевіряючого: __________________________________________________
(посада, в/звання, прізвище)
__________________________________________________ _
(посада, в/звання, прізвище)

З актом ознайомлений: __________________________________________________ _
(посада, прізвище, підпис, печатка керівника підприємства)
__________________________________________________ ___
(посада, прізвище, підпис, печатка керівника підприємства)



Начальник ВОС: __________________________________________________ _______________
(прізвище, підпис)

alexey1976 30.01.2009 13:50

А развозите во все военкомті по месту регистрации сотрудников или в какой-то один?

Iren@ 30.01.2009 14:08

Що подаю - звіти? Везу до військомату того району, до якого відноситься наше підприємство за юридичною адресою. Можна і поштою (я кілька разів слала), але хочу бути впевненою.

alexey1976 01.02.2009 08:22

Подскажите, а в каком документе приведена форма ежегодной отчетности, по призывникам я нашел, а вот для ежегодной сверки нет

Iren@ 02.02.2009 09:14

Цитата:

Сообщение от alexey1976
Подскажите, а в каком документе приведена форма ежегодной отчетности, ..., а вот для ежегодной сверки нет

Тому що такої форми звітності немає. Є журнал звірок особових карток П-2 з РВК.

alexey1976 02.02.2009 11:28

А если по почте им копии П-2 отправлять, то отчет какой-то прилагать?

Олена Олек 19.03.2010 12:43

Цитата:

Сообщение от Iren@ (Сообщение 51431)
Тобто облік військовозобов’язаних у вас взагалі не ведеться.
Ну хоч інколи користуйтесь пошуком: http://hrliga.com/phpBB2/viewtopic.php?t=10751


Поиск не работает, пишет, что тема перемещена.
Подскажите, как ее найти, пожалуйста!

Iren@ 19.03.2010 13:29

Ніяк. Це лише Юлія вміє знайти. :dont know:
Та і може не треба - я зібрала все що знайшла, в одну тему. :boast:
Перечитайте її спочатку.

Yuliya 19.03.2010 13:47

Цитата:

Сообщение от Iren@ (Сообщение 93517)
Та і може не треба - я зібрала все що знайшла, в одну тему. :boast:
Перечитайте її спочатку.

Так вот почему я не могу найти :lol:
Посты с этой темы нахожу, а самой темы нет :dont know:.
Теперь понятно :)
Так что, Олена Олек, искать ничего не надо - все в этой теме.
Спасибо, Iren@ :bow:

ОКСАНОЧКА 19.03.2010 14:04

В минулому році мене перевіряв військовий комісаріат, перед цим надали перелік питань, за якими проводиться перевірка. Зі свого досвіду рекомендую мати папку, в якій по розділам повинні знаходитися:
- керівні документи;
- щорічні звіти за формою 6-Б
- листування з військовим комісаріатом

Також обов'язково повинні бути затверджені функціональні обов'язки відповідального за військовий облік, річні плани роботи відповідального, інформаційні матеріали для військовозобов'язаних, розміщені на стенді (найперше перевіряли), створена картотека (за принципом, який називала Iren@), 4 журнали (книги).

При перевірці особливу увагу звертають на заповнення пункту про військовий облік у особових картках, зверніть увагу на найменування групи та категорії обліку, військово - облікових спеціальностей. Ці дані не завжди співпадають з даними військового квитка, були внесені зміни.

larunia 26.10.2010 10:20

має бути посадова інструкція на відповідального за ведення військовозобовязаних ? і ще питання: на нашому підприємстві тільки 1 чоловік, на якого ведеться облік, він зареєстрований в іншому місті . Чи треба мені надсилати якийсь лист в те місто, де зареєстрований?

якщо так, треба надсилати, чи є в когось форма даного листа? :redface::redface:

Мотя 26.10.2010 11:16

Вложений: 1
Я отправляю такие письма:

larunia 26.10.2010 11:38

ВОСПОЛЬЗУЮСЬ ВАШЕЙ ФОРМОЙ)) СПАСИБО) :thumbs up:

Мотя 26.10.2010 11:49

Только я отправляю это письмо на фирменном бланке, со всеми реквизитами...
Если нет фирменного бланка, то вручную указывайте все реквизиты. чтоб было похоже на официальное письмо....

larunia 26.10.2010 11:57

я так и сделала)) но всеравно спасибо))
а на счет обязаностей - как их прописовать, по форме посад. инструкций? если у кого то есть, скиньте пожалуйста))))
Заранее благодарна.

Мотя 12.11.2010 19:50

Цитата:

Сообщение от larunia (Сообщение 115303)
а на счет обязаностей - как их прописовать,

ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «КОНТРАКТ»
НАКАЗ
31.03.2008 м. Донецьк № 237-П
Про покладання обов’язків
з ведення військового обліку
на Миронову О. М.

Згідно із Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу» та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про військовий облік військовозобов’язаних і призовників» від 9 червня 1994 року № 377

НАКАЗУЮ:

1. Покласти на МИРОНОВУ Ольгу Миколаївну — старшого інспектора відділу роботи з персоналом з 1 квітня 2008 року обов’язки щодо ведення військового обліку військовозобов’язаних і призовників та бронювання військовозобов’язаних за підприємством на період мобілізації і воєнного часу.

2. Встановити Мироновій О. М. з 1 квітня 2008 року доплату за виконання обов’язків, зазначених у пункті 1 наказу, в розмірі 20% посадового окладу щомісячно.

Підстава: подання начальника відділу роботи з персоналом від 27.03.2008.


Директор Онисько В. М. Онисько



http://hrliga.com/index.php?module=example&cid=2

http://hrliga.com/index.php?module=p...p=view&id=1264

Argo 08.12.2010 12:50

Отчет в военкомат для военкомата о численности работающих военнообязанных
 
Кто сдавал такой отчет? Интересует форма и инструкция заполнения его, и подводные камни.

Мотя 08.12.2010 13:10

Чит. тему сначала...

Kadrovik Inna 29.04.2011 13:13

У звязку з затвердженням нових правил (від 25.03.2011 ) ведення військового обліку на підприємстві, цікавить сума штрафу в разі, якщо даний облік не ведеться.

Мотя 29.04.2011 13:45

Цитата:

Сообщение от Kadrovik Inna (Сообщение 140448)
У звязку з затвердженням нових правил (від 25.03.2011 )

А что это за новые правила от 25.03.2001 ???
Я вот знаю только эту Инструкцию:
http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/law...?nreg=z0308-11

и вот это:
Цитата:

Стаття 42. Відповідальність посадових осіб і громадян України

1. Керівники, інші посадові особи органів виконавчої влади,
органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ та
організацій незалежно від підпорядкування і форм власності та
громадяни України, винні у порушенні порядку військового обліку,
допризовної підготовки, приписки до призовних дільниць, призову на
строкову військову службу, проходження зборів, мобілізаційної
підготовки та мобілізаційної готовності, прибуття за викликом до
військового комісаріату, а також у вчиненні інших порушень
законодавства про військовий обов'язок і військову службу, несуть
відповідальність згідно із законом.


Часовой пояс GMT +3, время: 05:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA