Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Совместители. Переводы. Перемещения (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=65)
-   -   Прием совместителя на основное место работы (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=2472)

Молли 23.09.2008 15:11

основную

Трояна 23.09.2008 15:45

Цитата:

всем привет!
я свою проблему уже решила - главное требование отсутствие формулировки "уволена" в трудовой было выполнено, руководство довольно
если кому-то будет интересно, могу поделиться опытом и образцами документов.

В случае перехода с совместительства на постоянное место работы можно обойтись и без увольнения (если речь идет об одном предприятии).
можно почитать №26(1423) от 20.03.08 газеты "Все о бух учете" (стр. 43) там все хорошо расписано, там же даны примеры приказов и записей в трудовую.
http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=2963

tinkara 23.09.2008 15:47

Я так понимаю, что через увольнение мы переводим только с постоянной на совместительство? Ибо по другому невозможно отдать трудовую...Правильно понимаю?

Anna_Tyutyunnik 23.09.2008 16:24

Люди добрые! Над этим вопросом можно дискутировать до скончания веков!!!
Для кого он в данную минуту актуален - не поленитесь перезвоните в Мин. труда с Вашей конкретной ситуацией и раз и на всегда расставте лично для себя все точки на і. :D

танита 23.09.2008 23:01

Ая керувалась приблизно таким

"Законодавство про працю не містить особливих вказівак щодо порядку зміни умов трудового договору в подібних випадках. Робота за сумісництвом — особлива форма трудових відносин між роботодавцем і працівником, що означає особливий характер організації робочого часу й оплати праці і є істотною умовою праці. За загальним правилом, зміна істотних умов праці допускається виключно за згодою працівника (ст. 32 КЗпП).

Порушене питання виникає на практиці при зміні працівником основного місця роботи. Це означає, що працівник звільнився з основного місця роботи з одного підприємства і влаштувався на основне місце роботи на інше підприємство, на якому він раніше працював за сумісництвом (у запитанні йдеться саме про таке інше підприємство).

Щоб змінити умови організації роботи сумісника, надавши їм постійний характер, на практиці можна піти такими двома шляхами:

1) звільнення особи з посади за сумісництвом із наступним прийняттям на постійну роботу;

2) безпосереднє переведення на постійну роботу на тій самій посаді.

Перший шлях доцільний у випадках, коли працівник бажає оформити у трудовій книжці запис про прийняття на роботу на новому підприємстві, на якому він раніше працював за сумісництвом, і з якихось причин не хоче наводити у ній інформацію про період роботи за сумісництвом (нагадаємо, що запис у трудовій книжці про роботу за сумісництвом здійснюється за бажанням працівника). Тоді звільнення працівника та наступне прийняття на постійну роботу здійснюються у загальному порядку (на підставі заяв працівника з виданням відповідних кадрових наказів). До трудової книжки у цьому випадку підприємство вносить лише запис про прийняття на роботу.

Другий шлях є більш прийнятним, особливо у випадках коли для працівника принципово важливо зберегти неперервний стаж, соціально-побутові умови, та в деяких інших випадках. У цьому разі для переведення на роботу на постійній основі працівник пише заяву та подає трудову книжку.

У трудовій книжці кадровик підприємства робить запис про дату прийняття на роботу за сумісництвом, зазначає інформацію про зміни у трудових відносинах (назвах структурних підрозділів, посад тощо), які сталися під час роботи за сумісництвом (у разі їх наявності). Лише після цього до неї вносить запис про переведення на постійну роботу на цій самій посаді. Підставою для такого запису є наказ, приміром, такого змісту: «Сумісника Іванова І. П., інженера-електрика, з 1 серпня 2008 р. перевести на постійну роботу на тій самій посаді з посадовим окладом 2700 грн. Підстава: заява Іванова І. П.». А заява працівника-сумісника про переведення з сумісництва на основне місце праці може бути, приміром, такого змісту: «Прошу перевести мене на постійне місце праці на посаду інженера-електрика з 1 серпня 2008 року. На цей момент цю посаду я обіймаю за сумісництвом».

Олексій КРАВЧУК, к. ю. н., аудитор

esar 24.09.2008 08:21

Хоч цей самий Олексій КРАВЧУК і кандидат юоидичних наук, але в трудовому праві він "плаває".

Можу назвати, принаймі, 2 "ляпи":
1) робота за основним місцем роботи не є обов'язково постійною роботою, а вислів
Цитата:

Сумісника Іванова І. П., інженера-електрика, з 1 серпня 2008 р. перевести на постійну роботу
можна прирівняти до відомої дитячої загадки про двох крокодилів, один з яких був зеленим, а інший летів в Африку;

2) запис пр роботу за сумісництвом в трудову книжку вноситься за місцем основної роботи, де на момент сумісництва працювала людина, а не за новим основним місцем роботи вже після звільнення з попереднього.

Тож не полінуюся знову повторити: ніколи не сприймайте на віру статті в газетах і журналах, а завжди звіряйте їх з нормативкою (та не забувайте використовувати логіку і здоровий глузд).

chsm07@mail.ru 24.09.2008 08:43

Абсолютно согласен с esar.
И вот такой Кравчук, кандидат наук, проводит кадровий аудит предприятия, пишет акт и все ему верят, потому что он КН, а кадровой практики обычно "о" , одна теория. Был у меня такой случай.

InnaKaplyn 24.09.2008 09:18

Одним приказом : перевести в основной состав рабочих,уволив из числа совместителей.

esar 24.09.2008 09:29

Цитата:

Сообщение от InnaKaplyn
Одним приказом : перевести в основной состав рабочих,уволив из числа совместителей.

Якщо ви звільняєте, то треба приймати, а не переводити. Переведення здійснюється без звільнення і тільки на іншу посаду.

Молли 24.09.2008 09:35

Хм.
Esar, а як робите Ви?
Звільняєте таки? І берете заново?
У мене людина була спочатку за сумісництвом на посаді, потім перейшла на основне місце роботи.
Мабуть я щось пропустила у законодавстві. Підкиньте, де почитати.

танита 24.09.2008 10:53

Я писала не про те, що я керуюсь конкретно порадою Олексія КРАВЧУКа, про те, щоб видавати наказ "Переоформити...". Про це говорять багато інших спеціалістів.

Juljasja 24.09.2008 13:51

Я так розумію, що більшість схиляється до звільнення-прийняття. Мене цікавить тоді таке питання: якщо людині зроблено у трудову запис про сумісництво, то по тій же трудовій її треба звільнити і знову прийняти на одне й те саме підприємство?

HR-man 24.09.2008 17:31

Звичайно, але різниця буде в установах, які зроблять ці записи.

Юлка 27.11.2008 16:29

Скажіть, будь ласка, хто стикався з таким чи хто знає! вмене 10 чоловік потрібно прийняти за основним місцем роботи з сумісництва(в т.ч. директора)
Те, що потрібно приймати шляхом наказів звільнення з сумісництва та прийняття на основне місце рботи,виплатити розрахункові, завдяки вам я знаю.
А який табельний номер присвоюється працівнику , що був прийнятий з сумісництва на основне місце роботи: залишається той , що був при сумісництві чи присвоюється новий ?
П-2 справді заводиться нова?
в бухгалтерії кажуть, що табельний один і той самий :(

anatol_ua 27.11.2008 17:35

1. Якщо це 1С, то там можна просто поміняти статус (сумісник-основний) і таб. номер залишиться.
Але 8-річний досвід роботи з "1С:Бухгалерия" підказує, що краще ввести його наново (скопіювати), щоб в персоніфікації було два рядки, як того вимагає ПФ, тоді, на жаль і всупереч рекомендаціям, таб. номер (порядковий номер у довіднику "Співробітники") буде вже новий.
Вирішуйте з бухгалтерією :dont know:
2. Ну а з П-2 так:
наказ Мінстату радить (див. пости esar) нам завести нову картку, а Ви вже самі вирішуйте, як саме зробити в цьому випадку.
Я, наприклад, дуже лінивий і картки не переробляв :redface: - міняв тільки назву фірми, посаду і т.і. і перекладав у іншу папку. :redface:

Юлка 27.11.2008 18:01

anatol_ua, як в нас кажуть, дай Вам Боже здоров"я , доброї долі, а третє має бути файного чоловіка, тому третє на ваш вибір res. Дякую за допомогу, пости esar, зажди читаю, але , мабуть, десь упустила саме цей...Ще раз дякую ...

esar 27.11.2008 22:47

Анатоліє, ви мабуть теж десь щось упустили! :wink:
Я ніколи не радила (і не чула, щоб Мінстат таке радив) заводити нову картку П-2 у випадку звільнення-прийняття працівника.
Я продовжую вести стару картку. Тільки попередню "трудову біографію" відділяю червоною лінією (для наочності). Теж саме роблю і з відпустками. Для мене так зручніше: людина вся як на долоні і не треба в архів лізти за якоюсь "минулою" інформацією.
Ось тільки я не зрозуміла, що ви мали на увазі, коли казали:
Цитата:

Я, наприклад, дуже лінивий і картки не переробляв - міняв тільки назву фірми, посаду і т.і. і перекладав у іншу папку.
Ви що, таким чином картки з однієї організації до іншої "переводили"? :eek:

Юлка 28.11.2008 09:49

esar
Цитата:

Я ніколи не радила (і не чула, щоб Мінстат таке радив) заводити нову картку П-2 у випадку звільнення-прийняття працівника.
підкажіть,будь ласка, якщо людина звільнилася,наприклад, 2006р. і приймається знову 2008р, то внеї залишається та сама картка п-2, і той самий таб. номер чи то стосується лише сумісників? :dont know:

anatol_ua 28.11.2008 10:11

Мабуть, упустив :redface:
Уточнюю:
1. esar res завжди радить, що перед застосуванням будь-якого документа треба перевірити його реєстрацію у Мінюсті.
Якщо вона присутня - документ має силу (потужність, дієвість, обов'язковість і т.і.) для УСІХ,
якщо ж ні - стосується тільки організацій і підприємств, підпорядкованих видавнику цього документа.

2. Наказ Мінстату №277 ("Про затвердження типових форм первинного обліку особового складу") у Мінюсті не зарєєстрований :eek:.
Таким чином виходить (тільки не бийте зразу :redface:, спочатку дочитайте), що ведення карток П-2 не є обов'язковим взагалі ( ОЙ :eek:), оскільки "Концепція побудови національної статистики України та Державна програма переходу на міжнародну систему обліку і статистики" (на виконання якої і було видано Наказ №277) затверджені Постановою КМУ, яка теж не пройшла ( :!: :!: :!: )реєстрацію у Мінюсті.

3. А от наказ N 343 від 26.12.95 ("Про затвердження форми первинного обліку N П-2 ДС та Інструкції по її заповненню" для державних органів) зареєстрований у Мінюсті, отже ВСІ державні підприємства і організаціїї ПОВИННІ вести картки П-2 ДС ( :twisted: ).

4. У нас була реорганізація і деякі співробітники були переведені із однієї компанії в іншу. Так от їх картки я (дуже лінивий :redface: ) переклав із однієї папки в іншу ( :eek: ) - тобто "перевів картки із однієї організації в іншу" :redface:
Причина, що змусила мене це зробити - необхідність дуже швидко сформувати всі необхідні документи (особові справи, ШР, облік відпусток і т.д. і т.і.)

УФ ! Аж втомився :)
Тепер можете бити :redface:

esar 28.11.2008 10:43

Анатоліє, окрім незареєстрованого наказу Мінстату № 277, існує ще й наказ Головархіву при КМУ № 41 від 20.07.98 "Про затвердження Переліку типових документів". А ось цей наказ ЗАРЕЄСТРОВАНИЙ в Мінюсті 17 .09.1998 за N 576/3016.
В Переліку за зазначено:
Цитата:

519. Особові картки робітників, службовців, інженерно-технічних працівників (у тому числі тимчасових співробітників та працюючих за сумісництвом)
І термін зберігання цих карток визначений так: "
Цитата:

75 р.-"В"
Тобто: (75 років) - (вік особи).

Ми можемо брати під сумнів ФОРМУ та НАПОВНЕННЯ картки П-2 (розташування та кількість граф, тозділів тощо), але не можемо брати під сумнів те, що картки ці на підприємстві повинні вестися обов'язково і зберігати їх потрібно майже вічно. Більш того, у разі втрати наказів картки форми П-2 слугують документом, що підтверджує трудовий стаж на підприємстві і можуть слугувати підставою для видачі довідок про минулу трудову діяльність.

esar 28.11.2008 10:50

Цитата:

Сообщение от Юлка
підкажіть,будь ласка, якщо людина звільнилася,наприклад, 2006р. і приймається знову 2008р, то внеї залишається та сама картка п-2, і той самий таб. номер чи то стосується лише сумісників? :dont know:

Я продовжую вести "стару" картку тільки за умови, що звільнення і повторний прийом на роботу відбуваються в одному календарному році. А "старі" картки осіб, звільнених в минулі роки вже зберігаються в архіві (відділу).

Про табельні номери нічого не можу порадити, бо ми їх не застосовуємо.

Юлка 28.11.2008 11:08

Шановна esar ! res Щиро дякую, ви вже не перший раз мене виручаєте .... :flower2:

anatol_ua 28.11.2008 11:23

Згоден. http://i.smiles2k.net/war_smiles/1_010.gif
Дякую, esar, що виправили мене http://i.smiles2k.net/big_smiles/super_smilies063.gif
і, головне, всім учасникам Ліги тепер стало трохи ясніше :res: http://i.smiles2k.net/big_smiles/super_smilies082.gif

Romanna 26.12.2008 12:25

Підкажіть будь-ласка я щось чогось не зрозуміла, навіщо звільняти а потім приймати, хіба не можна видати наказ перевести з роботи за сумісництвом на основне місце праці, і навпаки :?

KiViR 31.12.2008 11:53

Із посади за сумісництвом на основну
 
Допоможіть будт ласка. Особа працює на підприємстві за сумісництвом. Звільняється з основної роботи.
Як вірно оформити факт того що особа працює в нас на основній посаді (формулювання наказу, запис в трудову.)???

victorys06 12.10.2009 14:32

У меня сейчас возникла другая ситуация. Человек работает у нас по основному месту работы. Сейчас нашёл другую работу и хочет там работать по основному, а у нас - по совместительству. Руководство согласно. Какие мои действия?

anatol_ua 12.10.2009 14:36

1. Увольняете и отдаёте ТК.
2. На новом месте принимают на основное место работы и забирают ТК.
3. Принимаете по совместительству (без ТК).

chsm07@mail.ru 13.10.2009 10:31

Погоджуючсь з esar и доповню ще деякими аспектами на користь варіанту звільнення-прийом.
1. Податкова пільга. Тільки по основному місцю роботи.
2. З працівником укладено трудовий договір. Предметом договору, в данному, випадку є робота за сумісництвом і відповідно: режим ( графік) роботи, оплата праці, інші аспекти, які є відмінними від трудового договору по основному місцю роботи. Яким чином можливо все це "ПЕРЕУКЛАСТИ" і на що його переукласти,,, ? В даному випадку характер тр.договору не підлягає переукладенню, дію його необхідно припинити та укласти інший ТД з іншим предметом договору, режимом роботи, оплатою праці, соціальними гарантіями та інше.
3. Яким чином зробити запис в ТК коли працівник приніс Вам ТК з основного місця роботи з записом "звільнений", а робота за сумісництвом робиться по основному місцю роботи т.е. тим самим працівником який зробив запис "звільнено", за бажанням цього ж таки працівника. Якщо він такого бажання не висловив то на якій підставі Ви йому зробили запис за сумісництвом вже по новому місцю роботи, а потім запис " переукладено". Порушення Інструції.

Лелька 09.12.2009 13:50

Как оформить бывшего совместителя в штат?
 
Уважаемые коллеги подскажите пожалуйста как быть!
Ситуация следующая, у нас с июля работает сотрудник по совместительству. Директор принял решение взять его на штатную единицу с 01.12...Сегодня он принес трудовую книжку с записью об увольнении еще 01.09!!! Получается 3 месяца он у нас работал совместителем не имея основной работы. Как мне его правильно оформить и могут ли быть последствия его незаконного совместительства. заранее всем спасибо за помощь

anatol_ua 09.12.2009 14:56

Оформить, как положено, с 01.12.2009.
Его совместительство - его личное дело.
Вы не можете (да и не должны !) контролировать
как его работу по основному месту (если это основное место - не у Вас),
так и по совместительству (если основное место работы - у Вас).:dont know:

Татьяна К. 09.12.2009 15:39

Цитата:

Сообщение от Лелька (Сообщение 83162)
Как мне его правильно оформить

Ви ж його спершу звільнили як сумісника?

Лелька 11.12.2009 15:04

Да, я его уволила как совместителя 30.11 и приняла как штатную единицу 01.12. Внеся соответствующие изменения в штатное расписание приказами)
Надеюсь, что сделала все правильно. Просто с таким еще не сталкивалась в своей практике.

anatol_ua 11.12.2009 15:34

Вы сделали всё правильно !:good:

Чертовка 14.12.2009 12:50

Уточняющий вопрос
 
Влезу со своими 5 копейками :-)
А перевести с совместительства на постоянное место работы, не увольняя, на основании, допустим, записи в принесенной трудовой и заявления работника?
Отчеты о принятых-уволенных избавятся в таком случае от лишней путаницы. (бывало и по несколько человек сразу переводились с совместительства на постоянную работу)

Татьяна К. 14.12.2009 15:43

Цитата:

Сообщение от Чертовка (Сообщение 83459)
А перевести с совместительства на постоянное место работы, не увольняя...?

Ви жартуєте, чи знову на повному серйозі прагнете обговорити дану тему?:lol::girl_cray:Про це вже стільки говорено!!!:neutral:

park 14.01.2010 13:37

Увольнять или переводить?
 
Работник принимался совместителем, через два месяца принес трудовую. Как оформить на основное? Увольнением или переводом?

EllE HRD 14.01.2010 13:49

я увольнением оформляю.

park 14.01.2010 13:50

Да и я обычно тоже, но тут не стандартная ситуация.....

anatol_ua 14.01.2010 13:57

А в чём нестандартность ?:reverie:

park 14.01.2010 14:00

можно ли это сделать путем перезаключения ТД, и запись в трудовой соответствующий и приказ о перезаключении


Часовой пояс GMT +3, время: 18:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA